Preliminary class results (">" final result)                     9.11.2006 14:38:40
                                    Autumn East Tour
===OK Maksimir============================================Orienteering Organiser===
 
 
Preliminary class results: Long        7.6km  360m 12k  
--------------------------------------------------------------------------------
  1>Anton Bjartnes           Norway               NOR            50.16  +      0.00
  2>Markus Puusepp           Estonia              EST            51.38  +      1.22
  3>Mihkel Jarveoja          Estonia              EST            52.30  +      2.14
  4>Timo Sild                Estonia              EST            55.22  +      5.06
  5>Erik Sundberg            Sweden               SWE            60.38  +     10.22
  6>Dag Steinar Ragvin       Norway               NOR            61.49  +     11.33
  7>Sven Lundback            Sweden               SWE            62.08  +     11.52
  8>Par Olofsson             Sweden               SWE            64.02  +     13.46
  9>Adem Alejbegovic         OK Vihor             VIH            64.17  +     14.01
 10>P-O Derebrant            Sweden               SWE            65.14  +     14.58
 11>Frode Konst              Norway               NOR           107.40  +     57.24
   >Eduard Perkovic          OK Bjelovar          CRO        DISQ              
 
Preliminary class results: Medium-     4.0km  220m 6k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1>Sivert Axselsson         Sweden               SWE            42.41  +      0.00
  2>Dag Loren                Sweden               SWE            45.37  +      2.56
  3>Anders Berglund          Sweden               SWE            49.07  +      6.26
  4>Roy Owesson              Sweden               SWE            49.46  +      7.05
  5>Kjell-Ake Isaksson       Sweden               SWE            52.28  +      9.47
  6>Ronny Andersson          Sweden               SWE            56.02  +     13.21
  7>Mladen Perica            OK Bjelovar          CRO            56.25  +     13.44
  8>Leif Sjogren             Sweden               SWE            60.21  +     17.40
  9>Benkt Anderson           Sweden               SWE            60.59  +     18.18
 10>Hakan Eriksson           Sweden               SWE            61.17  +     18.36
 11>Peo Bengtsson            Sweden               SWE            61.26  +     18.45
 12>Christine Edenbrandt     Sweden               SWE            61.47  +     19.06
 13>Olov Oberg               Sweden               SWE            62.50  +     20.09
 14>Raimo Salminen           Sweden               SWE            68.25  +     25.44
 15>Slavko Sopina            OK Bjelovar          CRO            79.28  +     36.47
 
Preliminary class results: Medium+     5.5km  245m 9k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1>Goran Mansson            Sweden               SWE            45.24  +      0.00
  2>Lars Olofsson            Sweden               SWE            47.38  +      2.14
  3>Oskar Ivarsson           Sweden               SWE            50.36  +      5.12
  4>Lars Skogh               Sweden               SWE            52.02  +      6.38
  5>Magnus Fransson          Sweden               SWE            52.40  +      7.16
  6>Lauri Sild               Estonia              EST            53.39  +      8.15
  7>Sten Hjelm               Sweden               SWE            53.57  +      8.33
  8>Roy Fransson             Sweden               SWE            54.14  +      8.50
  9>Kalle Johansson          Sweden               SWE            54.37  +      9.13
 10>Erik Skogh               Sweden               SWE            56.49  +     11.25
 11>Terje Gudbransen         Norway               NOR            57.49  +     12.25
 12>Kjell Einarsson          Sweden               SWE            60.13  +     14.49
 13>Christina Olsson         Sweden               SWE            61.12  +     15.48
 14>Bengt Stark              Sweden               SWE            62.56  +     17.32
 15>Kalle Lindqvist          Sweden               SWE            64.40  +     19.16
 16>Milan Radocaj            OK Bjelovar          CRO            65.24  +     20.00
 17>Susanne Luescher         Sweden               SWE            70.51  +     25.27
 18>Mladen Tabacek           OK Bjelovar          CRO            71.26  +     26.02
 19>Zeljko Belaj             OK Bjelovar          CRO            71.48  +     26.24
 20>Gert Olsson              Sweden               SWE            77.19  +     31.55
 
Preliminary class results: Short       2.6km  135m 6k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1>Bo Goran Gunnarsson      Sweden               SWE            35.51  +      0.00
  2>Torill Svendsen          Sweden               SWE            42.21  +      6.30
  3>Tony Millbrant           Sweden               SWE            47.33  +     11.42
  4>Hakan Junfors            Sweden               SWE            47.42  +     11.51
  5>Margareta Sjoberg        Sweden               SWE            48.29  +     12.38
  6>Stina Gunnarsson         Sweden               SWE            48.50  +     12.59
  7>Petar Perica             OK Bjelovar          CRO            79.27  +     43.36
   >Brigitte Schmiedeberg    Germany              GER        DISQ              
   >Christer Henriksgard     Sweden               SWE        DISQ              
   >Lars Sundstrom           Sweden               SWE        DISQ              
   >Manfred Rittweger        Germany              GER        DISQ