-

22.10.2007
Organizer : Mentor Silva
Coursmaster : Maiorescu

M+ Course (2): 13 KP 4,5 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   42 Ulf Palmér                SWE         00:49:57
  2.   24 Göran Månsson             SWE         00:49:58
  3.   37 Göran Nilsson             SWE         00:50:08
  4.   35 Heikki Frilander          FIN         00:51:59
  5.   21 Gunnar Nerijus Jacobsen   NOR         00:53:56
  6.    2 Annika Björk              SWE         00:58:56
  7.   30 Mats Windstedt            SWE         01:00:08
  8.   32 Roland Natanaelsson       SWE         01:04:37
       12 Jan-Olov Andersson        SWE         DQ      
       11 Bernt Myrvold             NOR         DQ      
       18 Terje Gudbrandsen         NOR         DQ      
M- Course (3): 12 KP 3,6 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   49 Rune Rådeström            SWE         00:48:47
  2.    5 Roy Fransson              SWE         00:50:43
  3.   47 Per Nilsson               SWE         00:57:01
  4.   58 Ingemar Svensson          SWE         00:58:02
  5.   64 Jan Petter Laugen         NOR         00:58:41
  6.   40 Ove Gunnar Jacobsen       NOR         00:58:44
  7.   45 Timo Rapakko              FIN         01:01:49
  8.   54 Pekka Syväterä            FIN         01:04:34
  9.   34 Anders Berglund           SWE         01:05:01
 10.   27 Christina Olsson          SWE         01:05:45
 11.   50 Olov Öberg                SWE         01:06:19
 12.   57 Håkan Mossberg            SWE         01:07:53
 13.   38 Bo Hedlund                SWE         01:11:29
 14.   61 Dag Lorén                 SWE         01:12:32
 15.    4 Karin Bysell              SWE         01:14:44
 16.   68 Hugo Isgren               SWE         01:17:29
 17.   14 Gert Olsson               SWE         01:19:35
 18.   67 Sven-Erik Forsell         SWE         01:20:42
 19.   51 Even Jahnsen              NOR         01:24:42
 20.   20 Nils Olav Vennevik        NOR         37:12:44
       33 Peo Bengtsson             SWE         DQ      
       17 Stefan Nilsson            SWE         DQ      
        0 0                         x81         DQ      
       29 Tony Millbrant            SWE         DQ      
K Course (4): 10 KP 2,8 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.   36 Morten Sveberg            NOR         00:45:44
  2.   62 Raimo Salminen            SWE         00:49:17
  3.   43 Jaako Mäkinen             FIN         00:49:57
  4.   72 Britt Forsell Pirozzi     SWE         00:49:58
  5.   56 Torid Kvaal               NOR         00:51:26
  6.   63 Inga-Britt Bengtsson      SWE         00:54:40
  7.   65 Gunnar Lerfald            NOR         00:55:06
  8.   73 Maud Sundén               SWE         00:56:02
  9.   44 Eric Tenland              SWE         00:58:03
 10.    7 Stina Gunnarsson          SWE         01:01:41
 11.   71 Kari Timenes Laugen       NOR         01:01:51
 12.   66 Margareta Tidman          SWE         01:02:07
 13.   39 Nils Olov Åsman           SWE         01:22:46
 14.   28 Runo Edholm               SWE         01:40:00
       60 Gunilla Grönblad          SWE         DQ      
       69 Hillevi Syväterä          FIN         DQ      
L Course (5): 16 KP 4,8 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.    3 Markus Puusepp            EST         00:38:30
  2.   19 Henrik Eliasson           SWE         00:43:13
  3.   25 Per Forsgren              SWE         00:47:03
  4.   15 Lina Sundqvist            SWE         00:53:24
  5.    8 Magnus Nordström          SWE         00:57:26
  6.   10 Karin Persson             SWE         00:57:48
  7.   13 Frode Konst               NOR         01:17:54

© Tak-Soft 2001-2005 http://www.tak-soft.com SPORTident ME:3.3 [2006.131] @ 22.10.2007 15:33:00 Bucuresti