Batumi, Georgien, Sträcktidsresultatlista

2007-11-05

Lång   4240 meter 27 anmälda
1 William Lind
Sävedalens AIK
20:05

1:05
9:42

0:13
1:28
11:10
0:27
0:40
1:01
12:11
0:29
1:09
0:34
12:45
0:32
1:41
2:11
14:56
0:16
1:57
0:22
15:18
0:45
2:42
1:58
17:16
0:29
3:11
1:02
18:18
1:00
4:11
1:04
19:22
2:26
6:37
0:22
19:44
0:54
7:31
0:21
20:05
1:06
8:37
2 Jacob Svensson
Pan Kristianstad
20:34

1:07
9:48

0:09
1:27
11:15
0:40
0:49
1:03
12:18
0:26
1:15
0:35
12:53
0:28
1:43
2:19
15:12
0:32
2:15
0:24
15:36
0:30
2:45
1:59
17:35
0:21
3:06
1:05
18:40
1:02
4:08
1:09
19:49
2:30
6:38
0:22
20:11
0:55
7:33
0:23
20:34
1:08
8:41
3 Henrik Eliasson
IFK Göteborg
21:39 0:14
0:14
1:11
10:24
0:30
0:44
1:31
11:55
0:30
1:14
1:06
13:01
0:30
1:44
0:36
13:37
0:35
2:19
2:18
15:55
0:16
2:35
0:26
16:21
0:32
3:07
2:05
18:26
0:21
3:28
1:09
19:35
1:04
4:32
1:18
20:53
2:30
7:02
0:24
21:17
0:59
8:01
0:22
21:39
1:12
9:13
4 Patrik Gunnarsson
Västerås SOK
22:45

1:13
10:48

0:16
1:39
12:27
0:28
0:44
1:13
13:40
0:32
1:16
0:40
14:20
0:34
1:50
2:33
16:53
0:22
2:12
0:27
17:20
0:46
2:58
2:10
19:30
0:27
3:25
1:14
20:44
1:09
4:34
1:16
22:00
2:47
7:21
0:25
22:25
1:00
8:21
0:20
22:45
1:14
9:35
5 Erik Pettersson
Visborgs OK
22:51

1:17
10:08

0:09
1:43
11:51
0:26
0:35
1:15
13:06
0:16
0:51
0:40
13:46
0:27
1:18
2:47
16:33
0:31
1:49
0:29
17:02
0:48
2:37
2:20
19:22
0:27
3:04
1:17
20:39
1:05
4:09
1:24
22:03
2:33
6:42
0:24
22:27
0:56
7:38
0:24
22:51
1:13
8:51
6 Jonas Eklund
OK Roslagen
22:57

1:14
10:44

0:10
1:41
12:25
0:43
0:53
1:14
13:39
0:27
1:20
0:40
14:19
0:30
1:50
2:32
16:51
0:35
2:25
0:28
17:19
0:40
3:05
2:14
19:33
0:17
3:22
1:13
20:46
1:07
4:29
1:19
22:05
2:44
7:13
0:26
22:31
1:01
8:14
0:26
22:57
1:16
9:30
7 Jörn Sundby
NOR
23:31

1:13
11:41

0:23
1:38
13:19
0:52
1:15
1:13
14:32
0:33
1:48
0:37
15:09
0:37
2:25
2:31
17:40
0:38
3:03
0:27
18:07
0:42
3:45
2:10
20:17
0:18
4:03
1:11
21:28
1:15
5:18
1:19
22:47
2:49
8:07
0:22
23:09
1:04
9:11
0:22
23:31
1:17
10:28
8 Amund Bietnes
NOR
23:34 0:12
0:12
1:15
11:33
0:29
0:41
1:44
13:17
0:47
1:28
1:13
14:30
0:25
1:53
0:41
15:11
0:30
2:23
2:32
17:43
0:18
2:41
0:28
18:11
0:31
3:12
2:10
20:21
0:33
3:45
1:12
21:33
1:17
5:02
1:15
22:48
2:55
7:57
0:24
23:12
1:03
9:00
0:22
23:34
1:18
10:18
9 Magnus Nordström
Kils OK
23:38 0:11
0:11
1:18
11:42
0:35
0:46
1:42
13:24
0:35
1:21
1:11
14:35
0:31
1:52
0:42
15:17
0:44
2:36
2:30
17:47
0:19
2:55
0:27
18:14
0:28
3:23
2:14
20:28
0:32
3:55
1:14
21:42
1:10
5:05
1:14
22:56
2:54
7:59
0:22
23:18
1:06
9:05
0:20
23:38
1:19
10:24
10 Lars Strid
Tumba-Mälarhöjden OK
23:40 0:16
0:16
1:18
11:37
0:27
0:43
1:41
13:18
0:37
1:20
1:13
14:31
0:26
1:46
0:41
15:12
0:44
2:30
2:33
17:45
0:35
3:05
0:27
18:12
0:41
3:46
2:13
20:25
0:19
4:05
1:14
21:39
1:08
5:13
1:16
22:55
2:47
8:00
0:24
23:19
1:03
9:03
0:21
23:40
1:16
10:19
11 Sven Lundbäck
Stora Tuna IK
23:41 0:13
0:13
1:17
11:39
0:29
0:42
1:43
13:22
0:34
1:16
1:16
14:38
0:19
1:35
0:40
15:18
0:35
2:10
2:33
17:51
0:38
2:48
0:29
18:20
0:36
3:24
2:12
20:32
0:25
3:49
1:12
21:44
1:11
5:00
1:13
22:57
2:56
7:56
0:24
23:21
1:06
9:02
0:20
23:41
1:20
10:22
12 Dag S Ragvin
NOR
24:07 0:06
0:06
1:15
11:40
0:17
0:23
1:41
13:21
0:55
1:18
1:17
14:38
0:32
1:50
0:38
15:16
0:36
2:26
2:33
17:49
0:39
3:05
0:29
18:18
0:37
3:42
2:16
20:34
0:23
4:05
1:17
21:51
1:11
5:16
1:20
23:11
2:47
8:03
0:27
23:38
1:04
9:07
0:29
24:07
1:18
10:25
13 Rasmus Westergren
Kalmar OK
26:25

1:30
12:14

0:17
2:07
14:21
0:47
1:04
1:24
15:45
0:31
1:35
0:41
16:26
0:33
2:08
2:55
19:21
0:19
2:27
0:33
19:54
0:33
3:00
2:32
22:26
0:36
3:36
1:23
23:49
1:25
5:01
1:50
25:39
3:05
8:06
0:22
26:01
1:07
9:13
0:24
26:25
1:31
10:44
14 Alen G
Tur
26:48 0:02
0:02
1:17
12:28
0:15
0:17
2:03
14:31
0:28
0:45
1:18
15:49
0:35
1:20
0:40
16:29
0:40
2:00
2:57
19:26
0:45
2:45
0:31
19:57
0:43
3:28
2:22
22:19
0:30
3:58
1:21
23:40
1:37
5:35
2:17
25:57
3:03
8:38
0:26
26:23
1:04
9:42
0:25
26:48
1:29
11:11
15 Mats Svensson
OK Pan-Kristianstad
29:32

1:47
11:44


2:32
14:16


1:41
15:57


0:55
16:52


3:50
20:42

0:14
0:39
21:21
0:39
0:53
3:09
24:30
0:31
1:24
1:54
26:24
1:37
3:01
1:55
28:19
3:40
6:41
0:37
28:56
1:26
8:07
0:36
29:32
1:50
9:57





Medel+   4240 meter 31 anmälda
1 Ulf Palmér
Ulricehamns OK
23:40 0:15
0:15
1:18
11:44
0:31
0:46
1:42
13:26
0:49
1:35
1:13
14:39
0:18
1:53
0:40
15:19
0:38
2:31
2:31
17:50
0:36
3:07
0:26
18:16
0:40
3:47
2:10
20:26
0:23
4:10
1:14
21:40
1:10
5:20
1:13
22:53
2:45
8:05
0:25
23:18
1:03
9:08
0:22
23:40
1:18
10:26
2 Sofia Forsgren
OK Skogsfalken
23:48

1:19
11:43

0:16
1:42
13:25
0:31
0:47
1:15
14:40
0:18
1:05
0:41
15:21
0:53
1:58
2:31
17:52
0:31
2:29
0:29
18:21
0:38
3:07
2:13
20:34
0:34
3:41
1:13
21:47
1:21
5:02
1:13
23:00
2:59
8:01
0:25
23:25
1:05
9:06
0:23
23:48
1:18
10:24
3 Elin Bjerva
NOR
26:22

1:23
12:35

0:26
1:52
14:27
1:02
1:28
1:24
15:51
0:32
2:00
0:41
16:32
0:38
2:38
2:52
19:24
0:26
3:04
0:32
19:56
0:35
3:39
2:35
22:31
0:20
3:59
1:27
23:58
1:20
5:19
1:29
25:27
3:13
8:32
0:27
25:54
1:11
9:43
0:28
26:22
1:29
11:12
4 Tiina Laas
OK Skogshjortarna
26:29

1:26
12:36

0:25
1:57
14:33
1:00
1:25
1:23
15:56
0:33
1:58
0:46
16:42
0:36
2:34
2:55
19:37
0:20
2:54
0:31
20:08
0:32
3:26
2:31
22:39
0:27
3:53
1:26
24:05
1:19
5:12
1:30
25:35
3:12
8:24
0:27
26:02
1:12
9:36
0:27
26:29
1:34
11:10
5 Karin Persson
Hagaby GoIF
27:34

1:36
13:12

0:14
2:04
15:16
0:40
0:54
1:23
16:39
0:37
1:31
0:43
17:22
0:59
2:30
3:03
20:25
0:31
3:01
0:32
20:57
0:30
3:31
2:46
23:43
0:27
3:58
1:29
25:12
1:21
5:19
1:30
26:42
3:22
8:41
0:27
27:09
1:18
9:59
0:25
27:34
1:37
11:36
6 Jan-Olov Andersson
OK Älgen
27:56

1:31
13:48

0:36
1:56
15:44
0:58
1:34
1:26
17:10
0:22
1:56
0:45
17:55
0:39
2:35
3:00
20:55
0:30
3:05
0:31
21:26
0:56
4:01
2:39
24:05
0:34
4:35
1:27
25:32
1:36
6:11
1:28
27:00
3:21
9:32
0:29
27:29
1:13
10:45
0:27
27:56
1:32
12:17
7 Håvard Halvorsen
NOR
28:20

1:28
12:46

0:13
1:54
14:40
0:34
0:47
1:25
16:05
0:38
1:25
0:46
16:51
0:40
2:05
3:11
20:02
0:29
2:34
0:33
20:35
0:54
3:28
2:40
23:15
0:34
4:02
1:26
24:41
1:19
5:21
2:37
27:18
3:13
8:34
0:31
27:49
1:14
9:48
0:31
28:20
1:30
11:18
8 Annika Björk
FIN
29:56 0:01
0:01
1:35
14:05
0:25
0:26
2:09
16:14
0:57
1:23
1:27
17:41
0:33
1:56
0:49
18:30
0:36
2:32
3:50
22:20
0:42
3:14
0:34
22:54
0:47
4:01
2:45
25:39
0:24
4:25
1:35
27:14
1:32
5:57
1:42
28:56
3:33
9:30
0:32
29:28
1:19
10:49
0:28
29:56
1:41
12:30
9 Kjell Einarsson
OK Skogshjortarna
30:53

1:39
14:55

0:15
2:19
17:14
0:33
0:48
1:34
18:48
0:17
1:05
0:52
19:40
1:02
2:07
3:29
23:09
1:14
3:21
0:33
23:42
0:47
4:08
2:41
26:23
0:47
4:55
1:31
27:54
1:43
6:38
1:58
29:52
3:39
10:17
0:30
30:22
1:21
11:38
0:31
30:53
1:38
13:16
10 Bernt O Myrvold
NOR
30:58

2:02
14:51

0:32
2:10
17:01
0:41
1:13
1:37
18:38
0:35
1:48
0:50
19:28
1:01
2:49
3:36
23:04
0:34
3:23
0:37
23:41
0:41
4:04
2:55
26:36
0:22
4:26
1:36
28:12
1:29
5:55
1:42
29:54
3:45
9:40
0:32
30:26
1:22
11:02
0:32
30:58
1:47
12:49
11 Geir Holm Gundersen
NOR
31:15

1:34
14:53

0:19
2:16
17:09
0:37
0:56
1:31
18:40
0:26
1:22
0:50
19:30
1:40
3:02
3:29
22:59
0:37
3:39
0:39
23:38
1:07
4:46
2:51
26:29
0:34
5:20
1:32
28:01
1:28
6:48
2:13
30:14
3:31
10:19
0:31
30:45
1:21
11:40
0:30
31:15
1:39
13:19
12 Annica Påhlstorp
IFK Göteborg
31:21 0:16
0:16
1:43
14:48
0:36
0:52
2:24
17:12
0:44
1:36
1:35
18:47
0:42
2:18
0:50
19:37
0:46
3:04
3:33
23:10
0:22
3:26
0:38
23:48
0:38
4:04
3:00
26:48
0:30
4:34
1:41
28:29
1:30
6:04
1:43
30:12
3:48
9:52
0:34
30:46
1:24
11:16
0:35
31:21
1:49
13:05
13 Susanne Lüscher
Göteborg-Majorna OK
33:30 0:04
0:04
1:47
15:48
0:23
0:27
2:30
18:18
0:43
1:10
1:38
19:56
0:45
1:55
0:54
20:50
0:47
2:42
3:47
24:37
0:32
3:14
0:39
25:16
1:04
4:18
3:11
28:27
0:41
4:59
1:46
30:13
1:43
6:42
2:08
32:21
4:00
10:42
0:36
32:57
1:28
12:10
0:33
33:30
1:51
14:01
  Terje Gudbrandsen
NOR
Ej godk. 0:09
0:09
0:54
1:03
0:35
1:38
1:21
2:59
2:26
5:25
1:17
6:42
1:28
8:10
0:43
8:53
 


13:34


1:17
14:51
 





Medel-   2100 meter 45 anmälda
1 Morten Svedberg
NOR
16:12

0:44
12:13

0:45
1:06
13:19
0:53
1:38
1:22
14:41
0:30
2:08
1:01
15:42
0:40
2:48
0:30
16:12
0:19
3:07
0:39
3:46
0:18
4:04
1:51
5:55
1:39
7:34
2:43
10:17
1:12
11:29
2 Ingemar Johansson
Växjö OK
16:34

0:49
11:58

0:18
1:16
13:14
0:39
0:57
1:37
14:51
0:21
1:18
1:09
16:00
0:51
2:09
0:34
16:34
0:38
2:47
0:47
3:34
0:42
4:16
1:44
6:00
1:37
7:37
2:09
9:46
1:23
11:09
3 Suzy Larsson
OK Skogshjortarna
16:53 0:17
0:17
0:49
12:24
0:36
0:53
1:18
13:42
0:35
1:28
1:38
15:20
0:33
2:01
1:09
16:29
0:55
2:56
0:24
16:53
0:43
3:39
0:47
4:26
0:23
4:49
1:31
6:20
1:37
7:57
2:16
10:13
1:22
11:35
4 Andreas Bendiktsen
NOR
16:58

0:50
12:28

0:15
1:17
13:45
0:35
0:50
1:33
15:18
0:57
1:47
1:12
16:30
1:13
3:00
0:28
16:58
0:34
3:34
   
5:15
2:57
8:12
2:06
10:18
1:20
11:38
5 Håkan Mossberg
OK Järnbärarna
17:15 0:02
0:02
0:50
12:52
0:35
0:37
1:12
14:04
0:46
1:23
1:34
15:38
0:48
2:11
1:07
16:45
1:15
3:26
0:30
17:15
0:44
4:10
0:47
4:57
0:22
5:19
1:31
6:50
1:40
8:30
2:13
10:43
1:19
12:02
6 Roy Owesson
Helsingborgs SOK
17:41 0:01
0:01
0:51
12:50
0:22
0:23
1:19
14:09
0:38
1:01
1:43
15:52
0:32
1:33
1:16
17:08
0:43
2:16
0:33
17:41
0:46
3:02
1:20
4:22
0:37
4:59
1:39
6:38
1:38
8:16
2:17
10:33
1:26
11:59
7 Gunnar Lerfald
NOR
18:32

0:48
12:31

0:21
1:18
13:49
0:21
0:42
1:38
15:27
0:58
1:40
2:30
17:57
0:42
2:22
0:35
18:32
0:45
3:07
0:29
3:36
0:39
4:15
2:09
6:24
1:37
8:01
2:20
10:21
1:22
11:43
8 Jan Petter Laugen
NOR
19:02

0:58
13:37

0:25
1:36
15:13
0:39
1:04
1:53
17:06
0:24
1:28
1:22
18:28
0:42
2:10
0:34
19:02
0:56
3:06
1:17
4:23
0:41
5:04
1:43
6:47
1:51
8:38
2:29
11:07
1:32
12:39
9 Bo Hedlund
IFK Enskede
19:23 0:22
0:22
0:56
14:33
0:39
1:01
1:27
16:00
0:58
1:59
1:44
17:44
0:30
2:29
1:14
18:58
0:46
3:15
0:25
19:23
0:54
4:09
1:02
5:11
0:33
5:44
1:53
7:37
1:52
9:29
2:37
12:06
1:31
13:37
10 Maud Sundén
OK Järnbärarna
19:33 0:03
0:03
0:57
14:31
0:25
0:28
1:34
16:05
0:47
1:15
1:42
17:47
0:31
1:46
1:12
18:59
0:33
2:19
0:34
19:33
1:13
3:32
0:45
4:17
0:45
5:02
3:00
8:02
1:46
9:48
2:20
12:08
1:26
13:34
11 Raimo Salminen
Växjö OK
20:52 0:21
0:21
0:59
15:42
0:44
1:05
1:24
17:06
0:56
2:01
2:00
19:06
0:27
2:28
1:14
20:20
0:49
3:17
0:32
20:52
1:03
4:20
0:50
5:10
0:55
6:05
2:23
8:28
1:58
10:26
2:40
13:06
1:37
14:43
12 Nils-Olav Vennevik
NOR
20:58 0:01
0:01
1:04
15:23
0:21
0:22
1:34
16:57
0:43
1:05
2:02
18:59
0:25
1:30
1:26
20:25
1:19
2:49
0:33
20:58
0:49
3:38
1:16
4:54
0:49
5:43
2:10
7:53
2:00
9:53
2:42
12:35
1:44
14:19
13 Claes Sjöberg
Lindebygdens OK
23:07 0:08
0:08
1:04
16:57
0:28
0:36
1:53
18:50
1:59
2:35
2:04
20:54
0:49
3:24
1:34
22:28
0:49
4:13
0:39
23:07
1:18
5:31
1:00
6:31
0:42
7:13
2:00
9:13
2:01
11:14
2:54
14:08
1:45
15:53
14 Göran Månsson
OK Dacke
27:38 0:59
0:59
1:19
20:03
0:59
1:58
2:04
22:07
1:03
3:01
2:39
24:46
1:06
4:07
1:57
26:43
1:10
5:17
0:55
27:38
0:47
6:04
0:58
7:02
0:34
7:36
2:28
10:04
2:38
12:42
3:50
16:32
2:12
18:44
15 Roland Natanaelsson
Köping-Kolsva OK
28:17 0:01
0:01
1:32
19:35
0:42
0:43
2:20
21:55
0:54
1:37
3:15
25:10
0:25
2:02
2:09
27:19
1:23
3:25
0:58
28:17
0:40
4:05
0:43
4:48
0:41
5:29
2:44
8:13
2:58
11:11
4:05
15:16
2:47
18:03
16 Björn Bendiktsen
NOR
29:02

1:27
22:44

0:23
2:10
24:54
0:25
0:48
2:04
26:58
0:48
1:36
1:23
28:21
0:25
2:01
0:41
29:02
1:17
3:18
1:11
4:29
1:10
5:39
4:30
10:09
4:40
14:49
3:52
18:41
2:36
21:17
17 Johannes Sollid
NOR
30:00 0:03
0:03
1:22
21:17
1:05
1:08
2:31
23:48
1:20
2:28
3:00
26:48
0:52
3:20
2:26
29:14
1:38
4:58
0:46
30:00
1:09
6:07
1:38
7:45
0:45
8:30
2:45
11:15
2:37
13:52
3:32
17:24
2:31
19:55
18 Georg Larsson
Söders SOL Tyresö
31:49 1:05
1:05
1:39
21:46
1:05
2:10
3:04
24:50
1:13
3:23
3:32
28:22
1:10
4:33
2:25
30:47
0:32
5:05
1:02
31:49
0:43
5:48
1:11
6:59
0:58
7:57
1:44
9:41
3:11
12:52
4:34
17:26
2:41
20:07
  Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
Ej godk. 0:19
0:19
0:46
11:36
0:38
0:57
0:40
1:37

14:15
0:43
2:20
1:02
15:17
0:42
3:02
0:27
15:44
0:29
3:31
0:35
4:06
0:21
4:27
1:26
5:53
1:29
7:22
2:12
9:34
1:16
10:50





Kort   2100 meter 22 anmälda
1 Marianne Thorsson
IK Trenne Ullared
21:58 0:02
0:02
1:00
16:03
0:24
0:26
1:37
17:40
1:23
1:49

2:06
19:46
0:44
2:33
1:34
21:20
0:55
3:28
0:38
21:58
0:48
4:16
0:51
5:07
0:55
6:02
2:09
8:11
2:04
10:15
3:04
13:19
1:44
15:03
2 Berit Edengren
Nyköpings OK
33:29 0:15
0:15
1:33
24:00
1:38
1:53
2:45
26:45
1:31
3:24
3:09
29:54
0:37
4:01
2:29
32:23
2:09
6:10
1:06
33:29
1:16
7:26
1:32
8:58
0:37
9:35
3:10
12:45
2:55
15:40
4:26
20:06
2:21
22:27
  Kari Timenes Laugen
NOR
Ej godk. 391:20
391:20
   


399:01


0:15
399:16
       
388:57
   




Skapad 2008-05-05 20:35:01 med OLA version 3.5.1