HöstÖst

5.11.2009
[LONG] [MEDIUM] [SHORT]
LONG Rada (1): 13 KP 2.53 km ^
###   NR  Nimi                      Klubi       Tulemus                
  1. 3397 Markus Puusepp            Võru        00:19:14
  2. 3659 Jürgen Einpaul            EST         00:19:42
  3.20031 Göran Mansson             OK Dacke    00:22:33
  4.20000 Frank Aasgard             NTNUI       00:23:01
  5. 3982 Raul Hindov               EST         00:23:23
  6. 4690 Vladimir Savinov          EST         00:23:57
  7.20025 Frode Konst               IL Tyrving  00:24:29
  8.19999 Halmar Heinmets           EST         00:24:40
  9. 2539 Ülo Viru                  EST         00:25:58
 10.20006 Annika Björk              Pan-Kristi  00:27:51
 11.  306 Rein Küttim               EST         00:28:55
 12.20002 Jan-Olov Andersson        OK Älgen    00:29:25
 13.20032 Dag Steinar Ragvin        Skien OL    00:33:53
 14.20043 Ake Wansölin              Söders SOL  00:46:17
    20017 Patrik Gunnarsson         Tumba-Mäla  DQ      
    20040 Tobias Thorsson           IK Trenne   DQ      
MEDIUM Rada (2): 11 KP 2.12 km ^
###   NR  Nimi                      Klubi       Tulemus                
  1. 5274 Sergei Rjabõshkin         EST         00:15:48
  2.  575 Kirti Rebane              EST         00:17:29
  3. 8783 Jaana Olvet               EST         00:20:52
  4.12134 Lasse Kalliomaa           EST         00:21:30
  5.20030 Hakan Mossberg            OK Järnbär  00:22:02
  6. 4104 Eerik Lossmann            EST         00:22:07
  7.20019 Kjell-Ake Isaksson        Skogshjort  00:22:11
  8. 2741 Merike Paapson            EST         00:23:40
  9. 1734 Liina Jõgisu              EST         00:23:57
 10.20021 Ove Gunnar Jacobsen       Stokke IL   00:24:44
 11.20034 Bengt Salomonsson         Skaneslätt  00:24:48
 12.20004 Sivert Axelsson           Kalmar OK   00:25:03
 13.20015 Claes Göran Green         Lunds OK    00:25:07
 14.20013 Hakan Eriksson            OK Räven    00:25:17
 15.20022 Göran Andersson           Attunda OK  00:25:19
 16.20036 Maud Sunden               OK Järnbär  00:25:25
 17. 1361 Triina-Britt Preden       EST         00:25:37
 18.  532 Malle Viilma              EST         00:25:41
 19.20018 Bo Hedlund                IFK Ensked  00:25:56
 20.    3 Mati Poom                 EST         00:27:07
 21.20026 Georg Larsson             Fredriksho  00:28:24
 22.20024 Lennart Karlsson          OK Grip     00:30:36
 23.20035 Ake Sander                IFK Liding  00:32:01
 24.20038 Knud Erik Thomsen         Svendborg   00:32:16
 25.20020 Hugo Isgren               ISK Ensked  00:34:31
 26.20044 Harald Wibye              OK Moss     00:44:02
    20042 Ake Tidman                OK Kolmard  DQ      
SHORT Rada (3): 9 KP 1.96 km ^
###   NR  Nimi                      Klubi       Tulemus                
  1. 7500 Margus Andresson          EST         00:14:57
  2. 6431 Anton Roolaid             EST         00:24:09
  3.20005 Peo Bengtsson             Pan-Kristi  00:26:21
  4.20007 Hans Bohlin               IFK Moras   00:26:45
  5. 8818 Marko Süld                EST         00:27:19
  6.20045 Olov Öberg                Skogsluffa  00:29:00
  7.20037 Torill Svendsen           Lunds OK    00:29:45
  8.20041 Margareta Tidman          OK Kolmard  00:31:28
  9.20011 Jan Dahlgren              Gustavsber  00:32:48
 10.20033 Raimo Salminen            Växjö OK    00:34:26
 11.20010 Marlies Carlund           OK Orinto   00:39:33
 12.20029 Tony Millbrant            Skogsluffa  00:43:44
 13.20012 Berit Edengren            Nyköpings   00:44:35
 14.20008 Kerstin Blom              OK KOlmard  00:44:37
    20039 Marianne Thorsson         IK Trenne   DQ      

© Tak-Soft 2001-2009 http://www.tak-soft.com/ SPORTident ME:4.16 [2009.820] @ 5.11.2009 13:13:45 Kompass