Helg utan Älg, Resultatlista

Etapp 1, 2009-11-07

H80 2180 meter 4 anmälda
1 Sture Larsson Visborgs OK 31:28
2 Runar Forsström Järfälla OK 74:26
Gunnar Olofsson IF Hansa-Hoburg Ej godk.
Hilbert Gardell Svaide-Roma SOK Ej start
H75 2260 meter 11 anmälda
1 Nils Jansson Skattkärrs IF 25:19
2 Berndt Berg Garda IK 26:53
3 Allan Håkansson SOK Viljan 28:58
4 Ragnar Vikström Täby OK 29:14
5 Sauli Jacobsson Gotlands Bro OK 31:21
6 Kjell Olofsson KA 3 IF 35:19
7 Bo Elmgren Sundbybergs IK 38:32
8 Bengt-Åke Borgemo SOK Viljan 39:01
9 Sven Svensson FK Vittus 49:55
10 Ernst Lars Anders Persson Almby IK 55:10
Hans Bohlin IFK Moras OK Ej start
H70 2880 meter 23 anmälda
1 Åke Andersson OK Älvsjö-Örby 28:49
2 Sivert Axelsson Kalmar OK 29:09
3 Kaj Wirén Visborgs OK 29:55
4 Peo Bengtsson OK Pan-Kristianstad 34:36
5 Stig Lindskog Visborgs OK 34:54
6 Nils Hallgren Visborgs OK 35:22
7 Lennart Karlsson OK Grip 36:41
8 Harald Wibye OK Moss 37:16
9 Åke Tidman OK Kolmården 38:59
10 Bo Löwegren Västerås SOK 39:42
11 Elis Nilsson Svaide-Roma SOK 40:28
12 Sven-Olof Ljunggren Svaide-Roma SOK 45:20
13 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 46:15
14 Bille Widell Visby IF Gute SOK 47:32
15 Lars Viklund Njurunda OK 49:07
16 Rolf Johansson Södertälje IF 49:40
17 Hugo Isgren IFK Enskede 49:42
18 Folke Lindgren Visborgs OK 50:08
19 Thorsten Höglund Turebergs IF 52:34
20 Göran Gabrielsson SOK Viljan 54:56
21 Bror Forsberg Haninge SOK 56:36
22 Ove Åberg OK Roslagen 57:54
23 Sven Nilsson OK Älvsjö-Örby 70:31
H65 2790 meter 26 anmälda
1 Jan-Erik Nilsson SOK Viljan 26:34
2 Karl-Robert Moqvist OK Tor 26:36
3 Conny Bjälming Jönköpings OK 26:38
4 Thomas Kleist Boxholm-Mjölby OL 26:52
5 Bertil Allmungs IF Hansa-Hoburg 26:55
6 Allan Olofsson Svaide-Roma SOK 28:27
7 Torbjörn Tirén SoIK Hellas 28:37
8 Kjell-Åke Isaksson OK Skogshjortarna 29:15
9 Leo Lövdahl Visby IF Gute SOK 30:10
10 Kjell Andersson Skattkärrs IF 30:21
11 Rolf Bjärud Västerbergslagens OL 30:26
12 Rolf Malmros Visborgs OK 31:36
13 Rolf Helmersson Lindebygdens OK 31:48
14 Bo Hedlund IFK Enskede 33:32
15 Rogert Hägg Svaide-Roma SOK 34:49
Raimo Salminen Växjö OK 34:49
17 Svenerik Johansson Visby IF Gute SOK 34:56
18 Björn Fransson Visborgs OK 34:58
19 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 35:11
20 Kurt Boström OK Linné 36:15
21 Jan Dahlgren Gustavsbergs OK 38:30
22 Göran Andersson Täby OK 39:02
23 Anders Broberg OK Sänkan 52:00
24 Milton Lövgren SOK Viljan 55:32
Knud Erik Thomsen Svendborg OK Ej godk.
Tony Millbrant Skogsluffarnas OK Ej start
H60 2840 meter 15 anmälda
1 Jerker Enekvist IF Hansa-Hoburg 22:06
2 Roland Nilsson SOK Viljan 26:07
3 Folke Boström OK Linné 26:09
4 Kurt Håkan Andersson OK Tor 26:33
5 Peter Jakobsson Linköpings OK 27:12
6 Rutger Simonsson Strängnäs-Malmby OL 27:56
7 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 29:13
8 Bo Staffan Eriksson OK Sänkan 36:03
9 Nils-Erik Åkesson Svaide-Roma SOK 36:33
10 Sven Pihl Enköpings AIF 36:57
11 Sven Boman KA 3 IF 38:25
12 Carl Carlin Söders SOL Tyresö 40:47
13 Gunnar Wallquist Svaide-Roma SOK 41:33
Stefan Erlandsson Garda IK Ej godk.
Karl-Evert Annegård SOK Viljan Ej start
H55 MOTION 2630 meter 2 anmälda
1 Anders Holmberg Lindebygdens OK 34:38
2 Bertil Ingvar Yxfeldt IFK Hedemora OK 50:01
H55 3310 meter 15 anmälda
1 Göran Svenson SOK Viljan 23:28
2 Hans Andersson Västerbergslagens OL 24:47
3 Göran Hansson Täby OK 24:50
4 Thom Sandvik Avesta OK 24:54
5 Arne Back IFK Hedemora OK 25:17
6 Per Ove Wallén Täby OK 25:32
7 Claes-Erik Karlsson Attunda OK 26:17
8 Carl Bachman Täby OK 26:55
9 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 28:41
10 Knut Åke Hallebro OK Klemmingen 29:07
11 Anders Öberg IFK Moras OK 29:30
12 Bo Magnusson Visborgs OK 30:32
13 Kjell-Åke Pramlid OK Klemmingen 54:03
Leif Carlsson SOK Viljan Ej start
Lennart Kalen SOK Viljan Ej start
H50 3340 meter 15 anmälda
1 Håkan Palmfjord Katrineholms OK 22:59
2 Mats Lundberg Dalaportens OL 24:04
3 Arne Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 25:19
4 Bo Norrman Eskilstuna OL 26:10
5 Klas Thybeck Lindebygdens OK 28:21
6 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 29:24
7 Stefan Olheden SOK Viljan 29:44
8 Lars Forsstedt Söders SOL Tyresö 30:17
9 Tomas Leffler Järfälla OK 31:34
10 Stefan Gustafsson OK Hällen 31:53
11 Christer Hördell Söders SOL Tyresö 32:33
12 Gunnar Svanberg Järfälla OK 33:57
13 Mats Karlsson OK Klemmingen 37:25
14 Björn Thorén Täby OK 42:59
15 Göran Reinholdsson Järfälla OK 51:15
H45 3670 meter 15 anmälda
1 Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 26:23
2 Peter Zetterström Söders SOL Tyresö 26:29
3 Göran Månsson OK Dacke 26:43
4 Jörgen Batz Skarpnäcks OL 28:24
5 Peter Nordström Täby OK 28:38
6 Magnus Herberthson Linköpings OK 29:50
7 Magnus Axelsson Strängnäs-Malmby OL 31:47
8 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 34:19
9 Per Skoog Katrineholms OK 35:17
10 Stig Thörnvik Centrum OK 37:03
11 Anders Levin Svaide-Roma SOK 38:11
12 Håkan Eriksson OK Räven 40:55
13 Leif Jakobsson Garda IK 45:07
14 Anders Tegeström Skogsluffarnas OK 45:32
15 Mats Lindqvist Svaide-Roma SOK 46:29
H40 3710 meter 13 anmälda
1 Håkan Söderqvist OK Ravinen 24:52
2 Fredrik Stenebo Attunda OK 25:02
3 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 26:10
4 Kenneth Svensson Finspångs SOK 28:38
5 Roger Larsson Katrineholms OK 28:52
6 Lars Klasson OK Ravinen 30:49
7 Gustav Samelius Visborgs OK 31:16
8 Erik Berg Garda IK 32:07
9 Patrik Rönnbäck Visborgs OK 32:21
10 Magnus Nygren Skogspojkarnas OK 34:31
11 Mattias Vejlens Visborgs OK 36:42
12 Stefan Molin Svaide-Roma SOK 49:15
Pontus Gustafsson Svaide-Roma SOK Ej start
H35 4260 meter 5 anmälda
1 Andreas Nikolausson Visborgs OK 25:40
2 Tomas Boman Linköpings OK 31:21
3 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 33:43
4 Stefan Persson Visborgs OK 37:26
5 Anders Eklund Svaide-Roma SOK 37:46
H21 MOTION 3600 meter 2 anmälda
1 Jonas Fors Solna OK 60:26
Jan Hofvenstam OK Kolmården Ej start
H21 4830 meter 36 anmälda
1 Jonas Nordström Tullinge SK 26:28
2 Göran Thimberg Söders SOL Tyresö 27:58
3 Henrik Löfås OK Linné 28:02
4 Erik Pettersson OK Linné 28:16
5 Max Samuelsson IF Hagen 28:50
6 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 29:06
7 Robert Söderberg Söders SOL Tyresö 29:54
8 Sebastian Månsson Hagaby GoIF 30:09
9 Andreas Liljegren Gotlands Bro OK 30:51
10 Oskar Sjöberg Täby OK 31:16
11 Per Forsgren Tumba-Mälarhöjden OK 32:12
12 Mikael Axin Hagaby GoIF 32:35
13 Mikus Zagata IK Hakarpspojkarna 33:04
14 Peter Andersson Söders SOL Tyresö 33:41
15 Erik Kropf Gustavsbergs OK 34:08
16 Alexander Nilsson Gotlands Bro OK 34:57
17 Håkan Samor Tjällmo-Godegårds OK 35:03
18 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 36:32
19 Björn Karlsson Svaide-Roma SOK 37:49
20 Olof Persson Svaide-Roma SOK 38:07
21 Kristoffer Edshage Centrum OK 38:56
22 Marcus Adolfsson NAIS OK 40:09
23 Oskar Karlin Centrum OK 42:19
24 James Melander Tjällmo-Godegårds OK 43:05
25 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 43:12
26 Fredrik Holmström Centrum OK 44:14
27 Frode Konst IL Tyrving 46:23
28 Christoffer Nilsson Gotlands Bro OK 47:01
29 Björn Bängtsson Centrum OK 57:26
30 Hans Rullgård Solna OK 62:53
31 Joel Bergkvist Klubblös IF 68:47
32 Henrik Lundgren Kramfors-Alliansen 70:33
33 Mattias Henriksson Centrum OK 78:10
Jakob Larsen Centrum OK Ej start
Thord Hultberg SOK Viljan Ej start
Markus Martinelle IFK Lidingös Skid o OK Ej start
H18 3670 meter 6 anmälda
1 Max Molitor Katrineholms OK 28:22
2 Gustaf Onsbring Gustafson Eskilstuna OL 29:39
3 Torsten Molitor Katrineholms OK 35:58
4 Erik Andersson Katrineholms OK 37:47
5 Torsten Gustafsson Katrineholms OK 44:47
Gustav Karlsson Katrineholms OK Ej start
H14 3240 meter 8 anmälda
1 Simon Kappel Gotlands Bro OK 23:25
2 Fredrik Levin Svaide-Roma SOK 27:39
3 Martin Norrman Eskilstuna OL 27:50
4 Erik Molitor Katrineholms OK 29:54
5 Mikael Gardelin Visborgs OK 33:09
6 John Funkquist IF Hansa-Hoburg 33:28
7 Axel Lindberg Svaide-Roma SOK 44:30
Frej Hegg Svaide-Roma SOK Ej start
H12 2550 meter 8 anmälda
1 Amadeus Hansson Gotlands Bro OK 16:34
2 Vidar Funkquist IF Hansa-Hoburg 19:58
3 David Dahl Visborgs OK 20:34
4 Albin Larsson Katrineholms OK 22:02
5 Johan Gustafsson Katrineholms OK 24:33
6 Edvin Nordström Täby OK 25:01
7 Emil Sotkasiira Katrineholms OK 28:38
8 David Levin Svaide-Roma SOK 33:02
H10 2150 meter 8 anmälda
1 Edvin Johnsson Svaide-Roma SOK 16:45
2 Niklas Westberg Svaide-Roma SOK 19:35
3 Mattias Levin Svaide-Roma SOK 20:55
4 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 22:44
5 Fabian Lusth Svaide-Roma SOK 23:22
6 Joakim Björkegren Gotlands Bro OK 35:10
Melker Gustavsson Katrineholms OK Ej godk.
Valdemar Tegeström Skogsluffarnas OK Ej start
D75 2180 meter 3 anmälda
1 Hild Nilsson Visborgs OK 59:13
Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK Ej godk.
Hild Nilsson Visborgs OK Återbud
D70 2180 meter 4 anmälda
1 Britta Löwegren Västerås SOK 48:44
2 Solveig Humla Solna OK 49:17
3 Birgitta Berg Garda IK 56:31
Gertrud Andersson IF Hansa-Hoburg Ej godk.
D65 2180 meter 9 anmälda
1 Elisabeth Kimell Gotlands Bro OK 25:02
2 Britt Axelsson Kalmar OK 30:58
3 Ulla Nilsson SOK Viljan 32:48
4 Inger Skoog Västerås SOK 34:52
5 Irma Bjärud Västerbergslagens OL 36:01
6 Gunnel Balck IFK Enskede 38:00
7 Pia Vikström Täby OK 38:33
8 Lena Jacobsson Visborgs OK 40:50
9 Margareta Tidman OK Kolmården 43:17
D60 2260 meter 12 anmälda
1 Eva Lindgren Linköpings OK 30:32
2 Agneta Pihl-Skoog Enköpings AIF 30:48
3 Berit Edengren Nyköpings OK 31:17
4 Ing-Mari Bergman Visborgs OK 31:39
5 Gunnel Fransson Visborgs OK 33:24
6 Viviann Björklund OK Roslagen 35:47
7 Ingrid Enekvist Visborgs OK 39:33
8 Fia Wallström OK Sänkan 44:55
9 Kerstin Broberg OK Sänkan 46:44
10 Elisabeth Carlin Söders SOL Tyresö 49:53
11 Majvie Annegård SOK Viljan 52:24
12 Kerstin Blom OK Kolmården 55:25
D55 2260 meter 8 anmälda
1 Ing-Marie Back IFK Hedemora OK 22:33
2 Lena Nyström Visborgs OK 23:31
3 Maj-Britt Gardelius IF Hansa-Hoburg 25:01
4 Inger Onsbring Eskilstuna OL 25:25
5 Gurli Hörnell Rondahl Visborgs OK 26:16
6 Ulla Engelby OK Pan-Kristianstad 26:40
7 Ann-Marie Yxfeldt IFK Hedemora OK 31:47
8 Brita Augustsson Visborgs OK 32:47
D50 2830 meter 13 anmälda
1 Anne-Marie Karlsson Svaide-Roma SOK 26:04
2 Anna Lena Andersson Västerbergslagens OL 31:18
3 Elisabeth Byberger Solna OK 38:47
4 Monika Larsson Skarpnäcks OL 38:56
5 Kristin Morén Snättringe SK 41:42
6 Eva Nilsson Snättringe SK 42:37
7 Agneta Holgersson Snättringe SK 43:35
8 Gittel Karlsson Attunda OK 43:45
9 Garnet Schindler Snättringe SK 46:13
10 Lena Lindh Snättringe SK 46:21
11 Aina Österdahl Visborgs OK 49:48
12 Kerstin Eriksson Snättringe SK 54:34
Margareta Caroline Magnusson Täby OK Ej start
D45 MOTION 2630 meter 6 anmälda
1 Monika Jonsson Svaide-Roma SOK 36:37
2 Ann-Sofie Sandvik Avesta OK 38:17
3 Lena Jonsson Visborgs OK 43:26
4 Eva Nordström OK Älvsjö-Örby 43:48
5 Berit Ahlsten Svaide-Roma SOK 52:50
Kerstin Paulsson Snättringe SK Ej godk.
D45 2880 meter 14 anmälda
1 Inger Zetterström Söders SOL Tyresö 25:04
2 Eva Svanberg Järfälla OK 29:21
3 Åsa Bergström Täby OK 31:42
4 Lotta Grahn Södertälje-Nykvarn OF 33:16
5 Ingela Karlsson OK Klemmingen 34:56
6 Anita Carlsson Visborgs OK 35:06
7 Inger Vikström Täby OK 35:11
Ingrid Mattsson OK Älvsjö-Örby 35:11
9 Sussie Björkman Dalaportens OL 36:03
10 Monica Fröjd Snättringe SK 37:26
11 Annika Svensson Solna OK 41:54
12 Lena Hallebro OK Klemmingen 45:36
13 Katarina Jakobsson Garda IK 45:39
14 Ulrica Mellergård Snättringe SK 49:20
D40 3380 meter 9 anmälda
1 Christin Söderqvist OK Ravinen 27:45
2 Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn OF 27:51
3 Katarina Funkquist IF Hansa-Hoburg 29:16
4 Cecilia Henriksson Svaide-Roma SOK 31:56
5 Moni Winsnes Södertälje-Nykvarn OF 35:38
6 Anne-Marie Wigle Södertälje-Nykvarn OF 38:41
Lena Simes Ski-o Tour Club Ej start
Anna Simes Hjärnarps GH OL Ej start
Anna Hofvenstam OK Kolmården Ej start
D35 3340 meter 8 anmälda
1 Annika Ivarsson Linköpings OK 26:10
2 Nina Bjersander Svaide-Roma SOK 27:14
3 Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn OF 28:04
4 Ulrika Nikolausson Svaide-Roma SOK 31:34
5 Anna Nyström Eskilstuna OL 32:51
6 Annika Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 39:11
7 Nadja Dahlström Snättringe SK 40:06
8 Ingela Liwell Södertälje-Nykvarn OF 42:34
D21 MOTION 3240 meter 3 anmälda
1 Ann-Charlotte Dahl Visborgs OK 36:56
2 Emma Axelsson Göteborg/Majorna OK 59:23
3 Cecilia Leffler Järfälla OK 65:49
D21 3710 meter 30 anmälda
1 Linnea Gustavsson OK Hällen 22:29
2 Maria Magnusson Sävedalens AIK 23:28
3 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 24:50
4 Helena Svensson OK Tyr 24:54
5 Matilda Andersson OK Kåre 25:20
6 Sofia Forsgren OK Skogsfalken 26:49
7 Stina Granefelt OK Tyr 27:27
8 Johanna Öberg OK Hällen 28:28
9 Malin Danielsson IF Hagen 29:42
10 Jennie Pettersson Visborgs OK 30:53
11 Emma Andersson Söders SOL Tyresö 31:35
12 Lisa Johansson OK Tyr 32:34
13 Karin Almgren Söders SOL Tyresö 33:08
14 Ida Pihl Skoog OK Linné 33:25
15 Emma Lindgren Visborgs OK 35:02
16 Linda Lönneberg Täby OK 35:04
17 Frida Holmberg Centrum OK 35:22
18 Lisa Åberg Tjällmo-Godegårds OK 36:28
19 Linn Grälls OK Kåre 36:32
20 Malin Annegård SOK Viljan 37:00
21 Linda Nilsson NAIS OK 47:04
22 Johanna Samuelson Sigtuna OK 49:09
23 Mette Petersson Centrum OK 52:56
24 Elina Johnsson OK Vilse 87 55:55
Julia Dalgren OK Ravinen Ej godk.
Katarina Borg Södertälje-Nykvarn OF Ej godk.
Kristina Almström Södertälje-Nykvarn OF Ej godk.
Benita Hansson Gotlands Bro OK Ej godk.
Jo Stevenson Södertälje-Nykvarn OF Ej godk.
Elin Karlsson Attunda OK Ej start
D18 3310 meter 1 anmälda
Klara Alm Länna IF Ej start
D16 3380 meter 6 anmälda
1 Ida Wadman Katrineholms OK 26:47
2 Frida Ansin Svaide-Roma SOK 30:12
3 Karolina Nygren Skogspojkarnas OK 33:13
4 Siri Jeppsson Katrineholms OK 38:49
5 Cornelia Hansson Gotlands Bro OK 57:06
Jenny Skoog Katrineholms OK Ej start
D14 2630 meter 5 anmälda
1 Mikaela Rönnbäck Visborgs OK 20:50
2 Karin Karlsson Katrineholms OK 26:18
3 Ellinor Vejlens Visborgs OK 28:56
4 Agnes Carlsson Visborgs OK 31:50
5 Amanda Nygren Skogspojkarnas OK 34:55
D12 2550 meter 6 anmälda
1 Tove Rönnbäck Visborgs OK 16:32
2 Emelie Jakobsson Garda IK 21:50
3 Lovisa Berlin Svaide-Roma SOK 24:55
4 Tilda Andersson OK Tyr 27:37
5 Tyra Mellin Svaide-Roma SOK 29:20
6 Elin Johnsson Svaide-Roma SOK 32:06
D10 2150 meter 9 anmälda
1 Tilda Nikolausson Svaide-Roma SOK 17:41
2 Klara Fahlin Svaide-Roma SOK 18:38
3 Gilda Bjersander Svaide-Roma SOK 21:20
4 Beata Pettersson Gotlands Bro OK 22:56
5 Agnes Tönseth Svaide-Roma SOK 23:29
6 Agnes Englund Svaide-Roma SOK 27:40
7 Tuva Nikolausson Svaide-Roma SOK 48:24
8 Linnéa Gustafsson OK Hällen 49:24
Alma Kappel Gotlands Bro OK Ej start
U3 2550 meter 3 anmälda
1 Fanny Englund Svaide-Roma SOK 33:35
2 Alexander Bladh Svaide-Roma SOK 34:33
3 Christoffer Olovsson Svaide-Roma SOK 34:36
U2 2150 meter 7 anmälda
1 Olle Svangren Gotlands Bro OK 19:27
2 Maja Kolmodin Svaide-Roma SOK 22:42
3 Matilda Romin Gotlands Bro OK 24:30
4 Ida Bani Shoraka Svaide-Roma SOK 25:46
5 Ludvig Waktel Svaide-Roma SOK 29:20
6 Elin Dahl Visborgs OK 34:37
Agnes Mellin Svaide-Roma SOK Ej start
U1 1870 meter 10 anmälda
1 Linnea Söderqvist OK Ravinen 16:30
2 Edvin Nilsson Gotlands Bro OK 17:56
3 Anton Nilsson Gotlands Bro OK 18:13
4 Emil Berg Garda IK 18:24
5 Folke Svangren Gotlands Bro OK 20:46
6 Ebbe Berg Garda IK 31:39
Erik Nilsson Gotlands Bro OK Ej start
Claes Palmgren Täby OK Ej start
Elin Sigalit Gotlands Bro OK Ej start
Ian Bjersander Svaide-Roma SOK Ej start
INSKOLNING 1870 meter 10 anmälda
Axel Engström Svaide-Roma SOK Godkänd
Edward Pettersson Gotlands Bro OK Godkänd
Erik Engström Svaide-Roma SOK Godkänd
Henning Engsröm Svaide-Roma SOK Godkänd
Lina Bani Shoraka Svaide-Roma SOK Godkänd
Mathilda Tengroth Sundbybergs IK Godkänd
Matilda Berlin Svaide-Roma SOK Godkänd
Moa Pettersson Svaide-Roma SOK Godkänd
Olof Levin Svaide-Roma SOK Godkänd
Wilma Berlin Svaide-Roma SOK Godkänd
ÖPPEN 1 2150 meter 2 anmälda
1 Margareta Reihs Svaide-Roma SOK 39:45
2 Bengt Söderlund Visborgs OK 53:13
ÖPPEN 2 2550 meter 5 anmälda
1 Michel Humla Solna OK 32:47
2 Sigrid Grälls OK Kåre 41:05
3 Ann Johansson Snättringe SK 79:10
Magdalena Tegestrand Skogsluffarnas OK Ej godk.
Erland Lindqvist Visby IF Gute SOK Ej godk.
ÖPPEN 4 3240 meter 20 anmälda
1 Robert Gustafsson Visborgs OK 34:48
2 Göran Ahlgren Visborgs OK 39:38
3 Amanda Söderholm Strängnäs-Malmby OL 42:02
4 Viktoria Olsson IF Hansa-Hoburg 43:12
5 Irene Hultberg SOK Viljan 43:29
6 Rolf Grälls OK Kåre 44:58
7 Moa Grälls OK Kåre 47:22
8 Britt-Marie Reinholdsson Järfälla OK 48:35
Annelie Nygren Skogspojkarnas OK 48:35
10 Sussanne Strage Svaide-Roma SOK 48:55
11 Pernilla Mellin Svaide-Roma SOK 49:15
12 Kristina Thimberg Söders SOL Tyresö 50:28
13 Torgny Jeppson Katrineholms OK 50:47
14 Bertil Bergström Visborgs OK 52:07
15 Kjell Jansson Lindebygdens OK 54:31
16 Lars-Åke Holm Linköpings OK 57:34
17 Sophia Gabrielsson Söders SOL Tyresö 60:26
18 Gunilla Ekberg IFK Lidingös Skid o OK 64:55
19 Malin Zackrisson OK Älvsjö-Örby 73:42
20 Annika Ejdertun Garda IK 74:28
ÖPPEN 5 4330 meter 9 anmälda
1 Magnus Ihreskog Gotlands Bro OK 32:33
2 Gunnar Hallström Visborgs OK 44:36
3 Kjell-åke Eneqvist Svaide-Roma SOK 57:08
4 Jens Wicksén SOK Viljan 62:26
5 Tova Sjöberg Täby OK 72:22
6 Robin Kihlblom Klubblös IF 72:25
7 Sara Jonasson Klubblös IF 88:44
8 Bo Rock Järfälla OK 89:58
9 Veio salmijärvi Katrineholms OK 91:45
ÖPPEN 7 3340 meter 4 anmälda
1 Madelene Allmungs Leksands OK 29:50
2 Magnus Gunnarsson Klubblös IF 41:11
3 Björn Johansson Svaide-Roma SOK 55:24
4 Lars Friberg Svaide-Roma SOK 86:59
ÖPPEN 8 4830 meter 10 anmälda
1 Bob Kolmodin Svaide-Roma SOK 42:05
2 Claes-Göran Skohg Täby OK 48:28
3 Lena Risby OK Ravinen 52:31
4 Tomaz Holmberg Kramfors-Alliansen 59:55
5 Bengt Salomonsson Skåneslättens OL 63:54
6 Ulf Larsson Västerås SOK 67:07
7 Rolf Andersson Svaide-Roma SOK 69:33
8 Laila Norrman Kjula IF 77:28
9 Agneta Skohg Täby OK 103:50
10 mats englund Klubblös IF 106:42


Skapad 2009-11-07 15:40:12 med OLA version 4.1.3