Helg utan Älg, Sträcktidsresultatlista

Etapp 1, 2009-11-07

H80 2180 m 4 anmälda
1 Sture Larsson
Visborgs OK
31:28 3:27
3:27
1:29
4:56
5:39
10:35
1:51
12:26
3:24
15:50
3:42
19:32
3:49
23:21
1:02
24:23
5:07
29:30
0:53
30:23
1:05
31:28
 
2 Runar Forsström
Järfälla OK
74:26 3:55
3:55
10:09
14:04
14:09
28:13
2:38
30:51
5:58
36:49
12:53
49:42
10:50
60:32
2:01
62:33
8:24
70:57
1:39
72:36
1:50
74:26
 
Gunnar Olofsson
IF Hansa-Hoburg
Ej godk.




H75 2260 m 11 anmälda
1 Nils Jansson
Skattkärrs IF
25:19 1:46
1:46
1:07
2:53
2:35
5:28
2:53
8:21
1:37
9:58
1:27
11:25
3:33
14:58
3:40
18:38
1:02
19:40
4:02
23:42
0:42
24:24
0:55
25:19
2 Berndt Berg
Garda IK
26:53 2:08
2:08
1:23
3:31
2:24
5:55
3:52
9:47
1:34
11:21
1:38
12:59
3:11
16:10
3:57
20:07
0:59
21:06
4:01
25:07
0:49
25:56
0:57
26:53
3 Allan Håkansson
SOK Viljan
28:58 3:16
3:16
1:44
5:00
3:16
8:16
4:08
12:24
1:59
14:23
1:10
15:33
2:43
18:16
2:50
21:06
0:51
21:57
5:19
27:16
0:54
28:10
0:48
28:58
4 Ragnar Vikström
Täby OK
29:14 1:49
1:49
1:10
2:59
3:15
6:14
3:23
9:37
2:12
11:49
1:45
13:34
3:10
16:44
4:42
21:26
1:31
22:57
4:21
27:18
0:58
28:16
0:58
29:14
5 Sauli Jacobsson
Gotlands Bro OK
31:21 5:08
5:08
1:07
6:15
2:22
8:37
3:05
11:42
2:08
13:50
1:31
15:21
3:46
19:07
3:39
22:46
1:06
23:52
5:21
29:13
0:58
30:11
1:10
31:21
6 Kjell Olofsson
KA 3 IF
35:19 6:17
6:17
1:18
7:35
2:42
10:17
5:05
15:22
2:10
17:32
1:44
19:16
3:50
23:06
4:06
27:12
1:30
28:42
4:36
33:18
0:51
34:09
1:10
35:19
7 Bo Elmgren
Sundbybergs IK
38:32 2:26
2:26
4:38
7:04
3:01
10:05
3:40
13:45
2:09
15:54
1:51
17:45
5:25
23:10
4:47
27:57
2:10
30:07
6:38
36:45
0:55
37:40
0:52
38:32
8 Bengt-Åke Borgemo
SOK Viljan
39:01 4:19
4:19
1:48
6:07
2:35
8:42
4:36
13:18
5:21
18:39
1:33
20:12
3:55
24:07
3:56
28:03
2:51
30:54
5:15
36:09
1:43
37:52
1:09
39:01
9 Sven Svensson
FK Vittus
49:55 5:13
5:13
1:08
6:21
2:16
8:37
3:16
11:53
2:15
14:08
2:36
16:44
14:34
31:18
3:54
35:12
1:09
36:21
11:25
47:46
1:00
48:46
1:09
49:55
10 Ernst Lars Anders Persson
Almby IK
55:10 4:12
4:12
1:40
5:52
5:02
10:54
7:04
17:58
2:14
20:12
1:44
21:56
11:28
33:24
9:06
42:30
2:16
44:46
7:18
52:04
1:22
53:26
1:44
55:10




H70 2880 m 23 anmälda
1 Åke Andersson
OK Älvsjö-Örby
28:49 2:12
2:12
4:27
6:39
1:40
8:19
3:43
12:02
0:56
12:58
2:13
15:11
3:50
19:01
4:28
23:29
3:51
27:20
0:43
28:03
0:46
28:49
 
2 Sivert Axelsson
Kalmar OK
29:09 2:22
2:22
4:07
6:29
1:49
8:18
5:05
13:23
1:03
14:26
1:42
16:08
2:59
19:07
4:00
23:07
4:30
27:37
0:44
28:21
0:48
29:09
 
3 Kaj Wirén
Visborgs OK
29:55 2:11
2:11
4:19
6:30
1:35
8:05
4:07
12:12
1:09
13:21
1:43
15:04
3:58
19:02
4:56
23:58
4:19
28:17
0:44
29:01
0:54
29:55
 
4 Peo Bengtsson
OK Pan-Kristianstad
34:36 2:03
2:03
5:16
7:19
2:17
9:36
4:34
14:10
1:40
15:50
1:57
17:47
3:45
21:32
6:12
27:44
5:00
32:44
0:51
33:35
1:01
34:36
 
5 Stig Lindskog
Visborgs OK
34:54 2:25
2:25
5:21
7:46
2:40
10:26
4:44
15:10
1:24
16:34
2:04
18:38
4:38
23:16
5:24
28:40
4:39
33:19
0:48
34:07
0:47
34:54
 
6 Nils Hallgren
Visborgs OK
35:22 2:26
2:26
4:37
7:03
2:42
9:45
4:54
14:39
1:40
16:19
2:26
18:45
4:17
23:02
5:12
28:14
5:19
33:33
0:47
34:20
1:02
35:22
 
7 Lennart Karlsson
OK Grip
36:41 3:17
3:17
5:24
8:41
1:55
10:36
8:14
18:50
1:06
19:56
1:43
21:39
3:56
25:35
4:22
29:57
4:50
34:47
0:50
35:37
1:04
36:41
 
8 Harald Wibye
OK Moss
37:16 2:41
2:41
6:55
9:36
2:03
11:39
5:29
17:08
1:20
18:28
2:16
20:44
4:51
25:35
5:15
30:50
4:15
35:05
0:54
35:59
1:17
37:16
 
9 Åke Tidman
OK Kolmården
38:59 2:20
2:20
4:50
7:10
1:52
9:02
5:27
14:29
1:46
16:15
2:31
18:46
4:37
23:23
8:37
32:00
4:53
36:53
0:57
37:50
1:09
38:59
 
10 Bo Löwegren
Västerås SOK
39:42 2:31
2:31
5:16
7:47
2:25
10:12
9:47
19:59
1:30
21:29
2:00
23:29
4:16
27:45
5:34
33:19
4:41
38:00
0:47
38:47
0:55
39:42
 
11 Elis Nilsson
Svaide-Roma SOK
40:28 6:09
6:09
4:22
10:31
2:18
12:49
5:15
18:04
1:09
19:13
1:43
20:56
3:28
24:24
9:43
34:07
4:37
38:44
0:43
39:27
1:01
40:28
 
12 Sven-Olof Ljunggren
Svaide-Roma SOK
45:20 4:56
4:56
6:42
11:38
1:59
13:37
6:04
19:41
3:54
23:35
3:00
26:35
4:24
30:59
6:04
37:03
5:32
42:35
1:18
43:53
1:27
45:20
 
13 Bjarne Erlandsson
Hammarby IF OF
46:15 2:06
2:06
4:19
6:25
2:51
9:16
3:45
13:01
2:50
15:51
1:31
17:22
8:29
25:51
3:46
29:37
15:00
44:37
0:47
45:24
0:51
46:15
 
14 Bille Widell
Visby IF Gute SOK
47:32 3:46
3:46
6:07
9:53
2:21
12:14
5:35
17:49
1:28
19:17
2:47
22:04
5:37
27:41
11:05
38:46
6:22
45:08
1:14
46:22
1:10
47:32
 
15 Lars Viklund
Njurunda OK
49:07 3:37
3:37
4:58
8:35
2:04
10:39
5:07
15:46
7:24
23:10
2:05
25:15
9:02
34:17
6:00
40:17
6:46
47:03
0:59
48:02
1:05
49:07
 
16 Rolf Johansson
Södertälje IF
49:40 3:32
3:32
5:40
9:12
2:31
11:43
6:07
17:50
2:02
19:52
3:05
22:57
9:49
32:46
6:53
39:39
7:55
47:34
0:54
48:28
1:12
49:40
 
17 Hugo Isgren
IFK Enskede
49:42 2:50
2:50
8:07
10:57
2:13
13:10
5:17
18:27
5:19
23:46
3:09
26:55
4:56
31:51
5:03
36:54
10:47
47:41
0:58
48:39
1:03
49:42
 
18 Folke Lindgren
Visborgs OK
50:08 4:08
4:08
5:37
9:45
1:51
11:36
16:24
28:00
1:19
29:19
1:55
31:14
4:31
35:45
7:04
42:49
5:15
48:04
0:59
49:03
1:05
50:08
 
19 Thorsten Höglund
Turebergs IF
52:34 3:43
3:43
6:06
9:49
2:55
12:44
13:19
26:03
1:21
27:24
2:44
30:08
4:31
34:39
6:06
40:45
9:46
50:31
0:59
51:30
1:04
52:34
 
20 Göran Gabrielsson
SOK Viljan
54:56 7:30
7:30
5:59
13:29
2:11
15:40
12:40
28:20
3:34
31:54
2:39
34:33
3:56
38:29
9:40
48:09
4:47
52:56
0:52
53:48
1:08
54:56
 
21 Bror Forsberg
Haninge SOK
56:36 5:03
5:03
19:51
24:54
2:03
26:57
5:28
32:25
1:25
33:50
2:21
36:11
5:49
42:00
6:07
48:07
6:25
54:32
0:55
55:27
1:09
56:36
 
22 Ove Åberg
OK Roslagen
57:54 5:40
5:40
5:47
11:27
1:39
13:06
22:45
35:51
1:30
37:21
2:24
39:45
5:12
44:57
6:30
51:27
4:35
56:02
0:50
56:52
1:02
57:54
 
23 Sven Nilsson
OK Älvsjö-Örby
70:31 7:55
7:55
6:42
14:37
6:24
21:01
6:30
27:31
2:02
29:33
7:21
36:54
11:02
47:56
11:37
59:33
8:13
67:46
1:31
69:17
1:14
70:31
 




H65 2790 m 26 anmälda
1 Jan-Erik Nilsson
SOK Viljan
26:34 0:59
0:59
0:49
26:34
2:20
3:19
1:24
4:43
2:45
7:28
2:07
9:35
1:10
10:45
1:24
12:09
3:26
15:35
2:17
17:52
4:17
22:09
2:33
24:42
1:03
25:45
2 Karl-Robert Moqvist
OK Tor
26:36 1:01
1:01
0:52
26:36
2:38
3:39
1:16
4:55
3:12
8:07
2:10
10:17
1:12
11:29
1:21
12:50
3:24
16:14
2:01
18:15
3:20
21:35
3:06
24:41
1:03
25:44
3 Conny Bjälming
Jönköpings OK
26:38 1:04
1:04
0:44
26:38
2:37
3:41
1:15
4:56
3:01
7:57
2:00
9:57
1:15
11:12
1:20
12:32
3:02
15:34
2:33
18:07
4:06
22:13
2:42
24:55
0:59
25:54
4 Thomas Kleist
Boxholm-Mjölby OL
26:52 0:57
0:57
0:49
26:52
2:14
3:11
0:55
4:06
3:59
8:05
1:58
10:03
1:21
11:24
1:10
12:34
3:04
15:38
3:20
18:58
3:05
22:03
2:59
25:02
1:01
26:03
5 Bertil Allmungs
IF Hansa-Hoburg
26:55 1:15
1:15
0:43
26:55
2:27
3:42
1:19
5:01
3:37
8:38
1:58
10:36
1:17
11:53
1:23
13:16
3:14
16:30
2:07
18:37
3:45
22:22
2:41
25:03
1:09
26:12
6 Allan Olofsson
Svaide-Roma SOK
28:27 1:22
1:22
0:46
28:27
2:37
3:59
1:26
5:25
3:08
8:33
3:29
12:02
1:16
13:18
1:16
14:34
3:22
17:56
2:23
20:19
3:29
23:48
2:51
26:39
1:02
27:41
7 Torbjörn Tirén
SoIK Hellas
28:37 1:16
1:16
0:49
28:37
2:48
4:04
1:26
5:30
3:05
8:35
2:12
10:47
1:15
12:02
1:15
13:17
3:56
17:13
2:32
19:45
4:00
23:45
3:06
26:51
0:57
27:48
8 Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
29:15 1:07
1:07
0:41
29:15
4:19
5:26
1:13
6:39
2:59
9:38
2:12
11:50
1:34
13:24
1:29
14:53
3:42
18:35
2:02
20:37
4:00
24:37
2:54
27:31
1:03
28:34
9 Leo Lövdahl
Visby IF Gute SOK
30:10 1:13
1:13
0:53
30:10
2:41
3:54
2:46
6:40
3:20
10:00
1:59
11:59
1:17
13:16
1:17
14:33
4:27
19:00
2:18
21:18
4:12
25:30
2:41
28:11
1:06
29:17
10 Kjell Andersson
Skattkärrs IF
30:21 1:09
1:09
0:56
30:21
2:41
3:50
1:25
5:15
3:39
8:54
2:50
11:44
1:34
13:18
1:27
14:45
3:27
18:12
2:47
20:59
4:26
25:25
2:42
28:07
1:18
29:25
11 Rolf Bjärud
Västerbergslagens OL
30:26 1:08
1:08
0:53
30:26
3:17
4:25
1:08
5:33
5:39
11:12
2:19
13:31
1:27
14:58
1:10
16:08
3:20
19:28
1:56
21:24
3:50
25:14
3:15
28:29
1:04
29:33
12 Rolf Malmros
Visborgs OK
31:36 1:12
1:12
1:05
31:36
2:58
4:10
1:06
5:16
3:52
9:08
2:25
11:33
1:42
13:15
1:49
15:04
3:27
18:31
2:45
21:16
4:26
25:42
3:20
29:02
1:29
30:31
13 Rolf Helmersson
Lindebygdens OK
31:48 1:07
1:07
0:58
31:48
3:11
4:18
1:29
5:47
3:06
8:53
2:24
11:17
2:11
13:28
2:00
15:28
3:58
19:26
2:20
21:46
4:27
26:13
3:25
29:38
1:12
30:50
14 Bo Hedlund
IFK Enskede
33:32 1:05
1:05
0:48
33:32
2:52
3:57
1:24
5:21
7:32
12:53
2:09
15:02
1:40
16:42
1:35
18:17
4:15
22:32
2:09
24:41
3:55
28:36
3:00
31:36
1:08
32:44
15 Rogert Hägg
Svaide-Roma SOK
34:49 1:04
1:04
0:42
34:49
2:55
3:59
1:18
5:17
7:41
12:58
2:05
15:03
2:21
17:24
2:41
20:05
3:35
23:40
2:07
25:47
4:21
30:08
2:51
32:59
1:08
34:07
Raimo Salminen
Växjö OK
34:49 1:15
1:15
0:53
34:49
3:08
4:23
1:27
5:50
5:24
11:14
2:45
13:59
1:25
15:24
1:33
16:57
4:40
21:37
2:38
24:15
4:56
29:11
3:31
32:42
1:14
33:56
17 Svenerik Johansson
Visby IF Gute SOK
34:56 1:12
1:12
1:00
34:56
2:58
4:10
1:17
5:27
3:25
8:52
4:02
12:54
2:01
14:55
1:54
16:49
3:43
20:32
2:58
23:30
4:46
28:16
4:17
32:33
1:23
33:56
18 Björn Fransson
Visborgs OK
34:58 1:03
1:03
0:50
34:58
2:36
3:39
1:13
4:52
2:37
7:29
1:51
9:20
1:09
10:29
1:19
11:48
13:33
25:21
2:00
27:21
3:13
30:34
2:39
33:13
0:55
34:08
19 Tommy Ljusenius
Skogsluffarnas OK
35:11 1:26
1:26
1:04
35:11
4:09
5:35
1:28
7:03
5:24
12:27
3:05
15:32
1:37
17:09
1:30
18:39
4:17
22:56
2:41
25:37
4:06
29:43
2:57
32:40
1:27
34:07
20 Kurt Boström
OK Linné
36:15 1:24
1:24
1:06
36:15
3:06
4:30
1:28
5:58
5:44
11:42
2:45
14:27
1:30
15:57
1:58
17:55
4:54
22:49
2:41
25:30
4:35
30:05
3:38
33:43
1:26
35:09
21 Jan Dahlgren
Gustavsbergs OK
38:30 1:38
1:38
1:28
38:30
3:34
5:12
1:32
6:44
3:55
10:39
2:37
13:16
1:59
15:15
1:56
17:11
6:08
23:19
3:13
26:32
5:16
31:48
3:56
35:44
1:18
37:02
22 Göran Andersson
Täby OK
39:02 1:31
1:31
0:54
39:02
3:59
5:30
1:28
6:58
5:25
12:23
3:13
15:36
1:51
17:27
1:36
19:03
4:31
23:34
2:54
26:28
4:45
31:13
5:25
36:38
1:30
38:08
23 Anders Broberg
OK Sänkan
52:00 1:54
1:54
1:28
52:00
5:00
6:54
1:48
8:42
5:47
14:29
3:35
18:04
2:18
20:22
2:24
22:46
7:37
30:23
4:24
34:47
8:49
43:36
5:09
48:45
1:47
50:32
24 Milton Lövgren
SOK Viljan
55:32 4:35
4:35
1:15
55:32
3:10
7:45
1:16
9:01
5:46
14:47
10:46
25:33
1:31
27:04
2:30
29:34
4:36
34:10
2:27
36:37
4:50
41:27
11:17
52:44
1:33
54:17
Knud Erik Thomsen
Svendborg OK
Ej godk. 1:26
1:26
1:02
43:05
3:06
4:32
3:01
7:33
11:34
19:07
2:11
21:18
1:38
22:56
1:35
24:31
 
32:11
5:10
37:21
3:26
40:47
1:16
42:03




H60 2840 m 15 anmälda
1 Jerker Enekvist
IF Hansa-Hoburg
22:06 1:13
1:13
0:52
2:05
2:14
4:19
4:44
9:03
1:15
10:18
1:14
11:32
1:53
13:25
2:12
15:37
2:30
18:07
2:28
20:35
0:50
21:25
0:41
22:06
2 Roland Nilsson
SOK Viljan
26:07 1:25
1:25
0:53
2:18
2:59
5:17
5:55
11:12
1:14
12:26
1:15
13:41
2:01
15:42
2:24
18:06
3:10
21:16
3:07
24:23
0:54
25:17
0:50
26:07
3 Folke Boström
OK Linné
26:09 1:23
1:23
1:00
2:23
2:46
5:09
5:30
10:39
1:26
12:05
1:22
13:27
1:53
15:20
2:56
18:16
2:45
21:01
2:59
24:00
1:16
25:16
0:53
26:09
4 Kurt Håkan Andersson
OK Tor
26:33 1:56
1:56
0:49
2:45
2:08
4:53
7:38
12:31
1:24
13:55
1:20
15:15
1:44
16:59
2:28
19:27
2:54
22:21
2:35
24:56
0:54
25:50
0:43
26:33
5 Peter Jakobsson
Linköpings OK
27:12 1:22
1:22
0:57
2:19
4:33
6:52
4:42
11:34
1:28
13:02
1:10
14:12
1:41
15:53
2:53
18:46
3:31
22:17
3:17
25:34
0:55
26:29
0:43
27:12
6 Rutger Simonsson
Strängnäs-Malmby OL
27:56 2:32
2:32
0:41
3:13
2:56
6:09
4:01
10:10
1:19
11:29
1:22
12:51
5:23
18:14
2:32
20:46
2:25
23:11
3:08
26:19
0:53
27:12
0:44
27:56
7 Per-Erik Wåhlberg
OK Linné
29:13 1:26
1:26
0:42
2:08
4:59
7:07
5:51
12:58
1:08
14:06
1:27
15:33
2:15
17:48
2:31
20:19
4:08
24:27
3:01
27:28
1:03
28:31
0:42
29:13
8 Bo Staffan Eriksson
OK Sänkan
36:03 1:51
1:51
1:01
2:52
5:22
8:14
5:54
14:08
1:20
15:28
1:06
16:34
1:51
18:25
3:27
21:52
9:39
31:31
2:58
34:29
0:53
35:22
0:41
36:03
9 Nils-Erik Åkesson
Svaide-Roma SOK
36:33 1:27
1:27
1:01
2:28
6:41
9:09
10:05
19:14
2:00
21:14
1:19
22:33
2:20
24:53
2:54
27:47
3:41
31:28
3:07
34:35
1:00
35:35
0:58
36:33
10 Sven Pihl
Enköpings AIF
36:57 2:57
2:57
1:04
4:01
2:32
6:33
9:50
16:23
2:13
18:36
1:33
20:09
5:39
25:48
2:52
28:40
2:31
31:11
3:35
34:46
1:13
35:59
0:58
36:57
11 Sven Boman
KA 3 IF
38:25 1:35
1:35
7:34
9:09
2:38
11:47
7:44
19:31
1:34
21:05
1:34
22:39
1:45
24:24
2:37
27:01
3:13
30:14
6:15
36:29
1:00
37:29
0:56
38:25
12 Carl Carlin
Söders SOL Tyresö
40:47 4:58
4:58
1:12
6:10
4:46
10:56
7:41
18:37
1:57
20:34
1:38
22:12
2:34
24:46
3:17
28:03
4:40
32:43
5:45
38:28
1:10
39:38
1:09
40:47
13 Gunnar Wallquist
Svaide-Roma SOK
41:33 1:26
1:26
1:05
2:31
3:51
6:22
5:51
12:13
1:26
13:39
1:28
15:07
7:51
22:58
3:05
26:03
3:38
29:41
9:42
39:23
1:15
40:38
0:55
41:33
Stefan Erlandsson
Garda IK
Ej godk. 4:39
4:39
0:56
5:35
6:37
12:12
4:27
16:39
1:54
18:33
1:27
20:00
 
23:55
3:11
27:06
3:27
30:33
1:00
31:33
0:45
32:18




H55 MOTION 2630 m 2 anmälda
1 Anders Holmberg
Lindebygdens OK
34:38 1:21
1:21
1:14
34:38
1:17
2:38
4:29
7:07
6:52
13:59
1:35
15:34
2:21
17:55
3:57
21:52
4:23
26:15
1:12
27:27
3:16
30:43
1:35
32:18
1:06
33:24
2 Bertil Ingvar Yxfeldt
IFK Hedemora OK
50:01 1:59
1:59
1:20
50:01
2:42
4:41
4:24
9:05
6:20
15:25
2:11
17:36
2:32
20:08
14:22
34:30
4:42
39:12
1:38
40:50
4:16
45:06
2:13
47:19
1:22
48:41




H55 3310 m 15 anmälda
1 Göran Svenson
SOK Viljan
23:28 1:08
1:08
1:25
22:15
0:50
1:58
0:34
22:49
2:01
3:59
0:39
23:28
4:18
8:17
0:57
9:14
1:10
10:24
1:02
11:26
2:00
13:26
1:14
14:40
2:08
16:48
2:20
19:08
1:42
20:50
2 Hans Andersson
Västerbergslagens OL
24:47 1:14
1:14
0:47
23:37
0:46
2:00
0:32
24:09
3:19
5:19
0:38
24:47
3:53
9:12
1:05
10:17
0:51
11:08
0:56
12:04
1:45
13:49
3:02
16:51
2:11
19:02
2:23
21:25
1:25
22:50
3 Göran Hansson
Täby OK
24:50 1:15
1:15
0:47
23:34
0:44
1:59
0:37
24:11
1:57
3:56
0:39
24:50
3:54
7:50
0:55
8:45
0:50
9:35
0:52
10:27
4:25
14:52
1:13
16:05
2:26
18:31
2:32
21:03
1:44
22:47
4 Thom Sandvik
Avesta OK
24:54 1:46
1:46
0:55
23:29
0:46
2:32
0:39
24:08
2:04
4:36
0:46
24:54
4:14
8:50
0:57
9:47
1:12
10:59
0:58
11:57
2:06
14:03
1:34
15:37
2:46
18:23
2:26
20:49
1:45
22:34
5 Arne Back
IFK Hedemora OK
25:17 1:09
1:09
1:57
24:10
0:47
1:56
0:30
24:40
2:50
4:46
0:37
25:17
4:03
8:49
1:16
10:05
1:02
11:07
0:55
12:02
2:06
14:08
1:09
15:17
2:26
17:43
2:47
20:30
1:43
22:13
6 Per Ove Wallén
Täby OK
25:32 1:14
1:14
0:55
24:22
0:58
2:12
0:35
24:57
2:11
4:23
0:35
25:32
4:50
9:13
1:47
11:00
1:10
12:10
0:57
13:07
2:24
15:31
1:32
17:03
2:33
19:36
2:17
21:53
1:34
23:27
7 Claes-Erik Karlsson
Attunda OK
26:17 1:08
1:08
0:42
25:01
0:50
1:58
0:36
25:37
2:10
4:08
0:40
26:17
3:54
8:02
0:49
8:51
1:06
9:57
1:35
11:32
2:02
13:34
2:29
16:03
1:55
17:58
3:21
21:19
3:00
24:19
8 Carl Bachman
Täby OK
26:55 1:12
1:12
1:00
25:34
0:47
1:59
0:39
26:13
2:51
4:50
0:42
26:55
6:47
11:37
0:52
12:29
1:36
14:05
0:51
14:56
2:11
17:07
1:16
18:23
2:17
20:40
2:19
22:59
1:35
24:34
9 Carl-Arne Malmberg
Vallentuna-Össeby OL
28:41 1:22
1:22
1:05
27:09
0:53
2:15
0:44
27:53
2:19
4:34
0:48
28:41
5:20
9:54
1:10
11:04
1:10
12:14
1:18
13:32
3:19
16:51
1:42
18:33
2:46
21:19
2:48
24:07
1:57
26:04
10 Knut Åke Hallebro
OK Klemmingen
29:07 1:38
1:38
0:57
27:45
0:53
2:31
0:39
28:24
2:17
4:48
0:43
29:07
5:38
10:26
1:14
11:40
1:03
12:43
1:06
13:49
2:37
16:26
1:54
18:20
2:27
20:47
3:13
24:00
2:48
26:48
11 Anders Öberg
IFK Moras OK
29:30 1:17
1:17
1:15
28:11
0:53
2:10
0:38
28:49
3:39
5:49
0:41
29:30
7:57
13:46
0:59
14:45
0:56
15:41
1:02
16:43
2:48
19:31
1:08
20:39
2:14
22:53
2:27
25:20
1:36
26:56
12 Bo Magnusson
Visborgs OK
30:32 1:33
1:33
1:07
28:53
0:52
2:25
0:48
29:41
2:21
4:46
0:51
30:32
7:57
12:43
1:16
13:59
1:04
15:03
1:07
16:10
2:46
18:56
1:36
20:32
2:53
23:25
2:33
25:58
1:48
27:46
13 Kjell-Åke Pramlid
OK Klemmingen
54:03 2:35
2:35
1:35
51:56
1:24
3:59
1:08
53:04
3:32
7:31
0:59
54:03
11:11
18:42
1:41
20:23
2:03
22:26
2:35
25:01
4:22
29:23
2:36
31:59
10:48
42:47
4:45
47:32
2:49
50:21




H50 3340 m 15 anmälda
1 Håkan Palmfjord
Katrineholms OK
22:59 1:37
1:37
0:51
22:23
1:37
3:14
0:36
22:59
1:09
4:23
3:54
8:17
1:09
9:26
1:11
10:37
1:04
11:41
1:27
13:08
2:07
15:15
3:28
18:43
1:38
20:21
1:11
21:32
2 Mats Lundberg
Dalaportens OL
24:04 1:24
1:24
0:45
23:23
1:36
3:00
0:41
24:04
0:55
3:55
4:06
8:01
1:03
9:04
1:09
10:13
0:47
11:00
1:23
12:23
1:49
14:12
5:34
19:46
1:44
21:30
1:08
22:38
3 Arne Karlsson
Tumba-Mälarhöjden OK
25:19 1:32
1:32
0:45
24:38
1:36
3:08
0:41
25:19
1:54
5:02
5:16
10:18
0:53
11:11
1:22
12:33
0:42
13:15
1:38
14:53
1:54
16:47
3:56
20:43
1:58
22:41
1:12
23:53
4 Bo Norrman
Eskilstuna OL
26:10 1:26
1:26
0:46
25:27
1:50
3:16
0:43
26:10
1:25
4:41
4:40
9:21
1:11
10:32
1:23
11:55
0:54
12:49
1:33
14:22
2:23
16:45
4:21
21:06
2:13
23:19
1:22
24:41
5 Klas Thybeck
Lindebygdens OK
28:21 1:45
1:45
0:55
27:37
2:09
3:54
0:44
28:21
1:19
5:13
4:48
10:01
1:21
11:22
1:26
12:48
0:46
13:34
1:40
15:14
2:43
17:57
5:26
23:23
2:08
25:31
1:11
26:42
6 Mats Zackrisson
OK Älvsjö-Örby
29:24 1:51
1:51
0:49
28:36
2:11
4:02
0:48
29:24
1:16
5:18
4:59
10:17
1:35
11:52
1:21
13:13
1:03
14:16
1:58
16:14
2:42
18:56
4:13
23:09
2:47
25:56
1:51
27:47
7 Stefan Olheden
SOK Viljan
29:44 1:26
1:26
0:48
28:59
1:43
3:09
0:45
29:44
1:02
4:11
7:18
11:29
1:20
12:49
1:27
14:16
0:48
15:04
1:38
16:42
3:17
19:59
3:59
23:58
2:02
26:00
2:11
28:11
8 Lars Forsstedt
Söders SOL Tyresö
30:17 2:04
2:04
0:51
29:35
1:45
3:49
0:42
30:17
1:31
5:20
6:21
11:41
1:09
12:50
1:33
14:23
0:49
15:12
4:39
19:51
1:58
21:49
3:17
25:06
2:18
27:24
1:20
28:44
9 Tomas Leffler
Järfälla OK
31:34 1:49
1:49
1:01
30:43
2:01
3:50
0:51
31:34
1:20
5:10
6:16
11:26
1:20
12:46
1:29
14:15
2:21
16:36
1:51
18:27
2:48
21:15
4:18
25:33
2:36
28:09
1:33
29:42
10 Stefan Gustafsson
OK Hällen
31:53 2:48
2:48
0:59
31:05
1:50
4:38
0:48
31:53
1:07
5:45
5:57
11:42
1:09
12:51
1:24
14:15
1:55
16:10
2:48
18:58
2:50
21:48
4:32
26:20
2:18
28:38
1:28
30:06
11 Christer Hördell
Söders SOL Tyresö
32:33 1:31
1:31
0:56
31:56
1:51
3:22
0:37
32:33
5:19
8:41
4:44
13:25
1:32
14:57
1:21
16:18
1:24
17:42
2:18
20:00
2:56
22:56
4:41
27:37
2:04
29:41
1:19
31:00
12 Gunnar Svanberg
Järfälla OK
33:57 1:40
1:40
1:00
33:03
2:22
4:02
0:54
33:57
1:58
6:00
5:58
11:58
1:18
13:16
1:57
15:13
1:08
16:21
1:59
18:20
3:54
22:14
5:29
27:43
2:37
30:20
1:43
32:03
13 Mats Karlsson
OK Klemmingen
37:25 2:01
2:01
0:57
36:38
2:12
4:13
0:47
37:25
1:21
5:34
5:34
11:08
1:31
12:39
2:21
15:00
0:57
15:57
2:42
18:39
3:33
22:12
5:58
28:10
3:07
31:17
4:24
35:41
14 Björn Thorén
Täby OK
42:59 3:50
3:50
1:07
42:14
2:15
6:05
0:45
42:59
4:31
10:36
5:40
16:16
6:33
22:49
1:48
24:37
1:02
25:39
3:52
29:31
3:44
33:15
4:09
37:24
2:18
39:42
1:25
41:07
15 Göran Reinholdsson
Järfälla OK
51:15 3:47
3:47
1:01
50:17
1:58
5:45
0:58
51:15
2:23
8:08
14:07
22:15
1:04
23:19
1:50
25:09
1:03
26:12
3:09
29:21
2:30
31:51
4:56
36:47
7:45
44:32
4:44
49:16




H45 3670 m 15 anmälda
1 Anders Mattsson
OK Älvsjö-Örby
26:23 0:53
0:53
1:57
23:43
1:07
2:00
1:28
25:11
2:11
4:11
0:34
25:45
4:54
9:05
0:38
26:23
0:38
9:43
0:48
10:31
1:00
11:31
0:45
12:16
2:21
14:37
1:20
15:57
4:37
20:34
1:12
21:46
2 Peter Zetterström
Söders SOL Tyresö
26:29 0:55
0:55
2:01
23:38
1:06
2:01
1:31
25:09
2:58
4:59
0:37
25:46
4:41
9:40
0:43
26:29
0:33
10:13
0:59
11:12
1:02
12:14
0:51
13:05
2:11
15:16
1:35
16:51
3:23
20:14
1:23
21:37
3 Göran Månsson
OK Dacke
26:43 1:05
1:05
2:21
24:12
1:02
2:07
1:22
25:34
1:57
4:04
0:31
26:05
5:28
9:32
0:38
26:43
0:40
10:12
0:56
11:08
1:01
12:09
0:47
12:56
2:15
15:11
1:46
16:57
3:37
20:34
1:17
21:51
4 Jörgen Batz
Skarpnäcks OL
28:24 1:04
1:04
2:02
25:31
1:04
2:08
1:33
27:04
2:24
4:32
0:35
27:39
5:06
9:38
0:45
28:24
0:46
10:24
1:10
11:34
1:10
12:44
0:52
13:36
2:25
16:01
2:09
18:10
3:47
21:57
1:32
23:29
5 Peter Nordström
Täby OK
28:38 0:52
0:52
1:59
25:28
0:56
1:48
1:48
27:16
2:16
4:04
0:33
27:49
5:12
9:16
0:49
28:38
0:36
9:52
0:50
10:42
0:58
11:40
0:54
12:34
2:04
14:38
1:35
16:13
5:54
22:07
1:22
23:29
6 Magnus Herberthson
Linköpings OK
29:50 0:52
0:52
1:51
27:08
0:57
1:49
1:31
28:39
2:14
4:03
0:31
29:10
10:08
14:11
0:40
29:50
0:41
14:52
0:59
15:51
1:07
16:58
0:44
17:42
2:02
19:44
1:22
21:06
2:57
24:03
1:14
25:17
7 Magnus Axelsson
Strängnäs-Malmby OL
31:47 1:30
1:30
2:13
28:53
1:20
2:50
1:29
30:22
2:24
5:14
0:39
31:01
7:55
13:09
0:46
31:47
0:30
13:39
1:08
14:47
1:09
15:56
0:47
16:43
2:34
19:17
1:51
21:08
3:21
24:29
2:11
26:40
8 Ronny Nordgren
Sundbybergs IK
34:19 0:52
0:52
1:59
31:52
1:09
2:01
1:15
33:07
3:33
5:34
0:35
33:42
11:24
16:58
0:37
34:19
0:37
17:35
0:53
18:28
1:05
19:33
0:48
20:21
2:17
22:38
1:27
24:05
4:36
28:41
1:12
29:53
9 Per Skoog
Katrineholms OK
35:17 2:50
2:50
3:12
32:42
1:00
3:50
1:23
34:05
2:18
6:08
0:36
34:41
6:08
12:16
0:36
35:17
0:42
12:58
1:12
14:10
2:54
17:04
0:55
17:59
3:08
21:07
1:34
22:41
5:10
27:51
1:39
29:30
10 Stig Thörnvik
Centrum OK
37:03 1:33
1:33
2:02
33:59
1:55
3:28
1:39
35:38
7:42
11:10
0:40
36:18
7:03
18:13
0:45
37:03
1:27
19:40
0:54
20:34
1:04
21:38
0:47
22:25
2:15
24:40
1:29
26:09
4:38
30:47
1:10
31:57
11 Anders Levin
Svaide-Roma SOK
38:11 3:11
3:11
2:23
34:45
1:20
4:31
2:02
36:47
2:47
7:18
0:42
37:29
5:27
12:45
0:42
38:11
0:58
13:43
1:15
14:58
1:23
16:21
0:55
17:16
2:52
20:08
2:02
22:10
6:20
28:30
3:52
32:22
12 Håkan Eriksson
OK Räven
40:55 1:33
1:33
3:02
37:18
1:23
2:56
2:04
39:22
3:17
6:13
0:43
40:05
7:44
13:57
0:50
40:55
0:42
14:39
1:21
16:00
1:27
17:27
1:17
18:44
2:58
21:42
4:23
26:05
6:09
32:14
2:02
34:16
13 Leif Jakobsson
Garda IK
45:07 2:27
2:27
2:57
42:01
1:24
3:51
1:36
43:37
4:46
8:37
0:44
44:21
8:14
16:51
0:46
45:07
1:05
17:56
1:36
19:32
1:29
21:01
1:19
22:20
2:49
25:09
1:51
27:00
10:19
37:19
1:45
39:04
14 Anders Tegeström
Skogsluffarnas OK
45:32 3:22
3:22
3:01
41:41
1:34
4:56
2:10
43:51
3:38
8:34
0:47
44:38
7:38
16:12
0:54
45:32
0:47
16:59
4:44
21:43
1:58
23:41
1:15
24:56
3:30
28:26
2:24
30:50
5:54
36:44
1:56
38:40
15 Mats Lindqvist
Svaide-Roma SOK
46:29 1:54
1:54
2:47
42:51
1:34
3:28
2:13
45:04
2:35
6:03
0:38
45:42
13:38
19:41
0:47
46:29
0:50
20:31
1:24
21:55
1:27
23:22
1:15
24:37
3:02
27:39
5:45
33:24
4:59
38:23
1:41
40:04




H40 3710 m 13 anmälda
1 Håkan Söderqvist
OK Ravinen
24:52 1:11
1:11
1:45
20:11
0:44
1:55
1:58
22:09
1:20
3:15
1:30
23:39
1:18
4:33
0:32
24:11
3:48
8:21
0:41
24:52
0:56
9:17
1:21
10:38
0:41
11:19
0:45
12:04
1:06
13:10
1:32
14:42
3:44
18:26
2 Fredrik Stenebo
Attunda OK
25:02 1:06
1:06
1:39
20:45
0:42
1:48
1:53
22:38
1:11
2:59
1:13
23:51
1:05
4:04
0:31
24:22
4:40
8:44
0:40
25:02
0:57
9:41
1:32
11:13
0:39
11:52
0:47
12:39
1:05
13:44
1:37
15:21
3:45
19:06
3 Ulrik Englund
Tumba-Mälarhöjden OK
26:10 1:20
1:20
1:26
21:38
0:59
2:19
1:58
23:36
1:23
3:42
1:13
24:49
1:20
5:02
0:34
25:23
4:18
9:20
0:47
26:10
1:00
10:20
1:23
11:43
0:50
12:33
0:46
13:19
1:14
14:33
2:27
17:00
3:12
20:12
4 Kenneth Svensson
Finspångs SOK
28:38 1:06
1:06
1:54
23:57
0:47
1:53
2:07
26:04
1:27
3:20
1:20
27:24
1:29
4:49
0:34
27:58
4:03
8:52
0:40
28:38
2:10
11:02
1:36
12:38
0:43
13:21
0:43
14:04
1:07
15:11
3:36
18:47
3:16
22:03
5 Roger Larsson
Katrineholms OK
28:52 1:22
1:22
1:39
24:04
0:59
2:21
2:00
26:04
1:23
3:44
1:33
27:37
1:24
5:08
0:33
28:10
5:13
10:21
0:42
28:52
1:02
11:23
1:47
13:10
0:55
14:05
1:25
15:30
1:35
17:05
1:45
18:50
3:35
22:25
6 Lars Klasson
OK Ravinen
30:49 1:11
1:11
4:54
25:10
0:48
1:59
2:20
27:30
1:29
3:28
1:59
29:29
1:29
4:57
0:34
30:03
4:26
9:23
0:46
30:49
1:04
10:27
1:49
12:16
0:44
13:00
0:47
13:47
1:20
15:07
1:47
16:54
3:22
20:16
7 Gustav Samelius
Visborgs OK
31:16 1:11
1:11
1:34
25:40
0:48
1:59
2:23
28:03
1:31
3:30
1:38
29:41
3:01
6:31
0:43
30:24
4:39
11:10
0:52
31:16
1:21
12:31
1:59
14:30
0:54
15:24
0:59
16:23
1:31
17:54
2:00
19:54
4:12
24:06
8 Erik Berg
Garda IK
32:07 1:43
1:43
1:59
26:55
0:57
2:40
2:10
29:05
1:30
4:10
1:39
30:44
3:14
7:24
0:37
31:21
4:54
12:18
0:46
32:07
1:09
13:27
2:00
15:27
0:47
16:14
0:53
17:07
1:24
18:31
2:03
20:34
4:22
24:56
9 Patrik Rönnbäck
Visborgs OK
32:21 3:02
3:02
1:28
25:46
0:45
3:47
2:29
28:15
1:14
5:01
2:38
30:53
1:15
6:16
0:40
31:33
4:40
10:56
0:48
32:21
1:16
12:12
1:43
13:55
0:46
14:41
0:53
15:34
1:21
16:55
1:58
18:53
5:25
24:18
10 Magnus Nygren
Skogspojkarnas OK
34:31 1:25
1:25
1:46
27:55
1:00
2:25
2:46
30:41
2:11
4:36
2:22
33:03
1:34
6:10
0:40
33:43
5:34
11:44
0:48
34:31
1:17
13:01
2:02
15:03
0:58
16:01
1:07
17:08
1:40
18:48
2:09
20:57
5:12
26:09
11 Mattias Vejlens
Visborgs OK
36:42 1:21
1:21
2:17
29:16
0:51
2:12
2:55
32:11
1:29
3:41
3:07
35:18
1:33
5:14
0:42
36:00
4:40
9:54
0:42
36:42
5:43
15:37
1:51
17:28
0:52
18:20
1:03
19:23
1:30
20:53
1:53
22:46
4:13
26:59
12 Stefan Molin
Svaide-Roma SOK
49:15 1:45
1:45
1:58
40:16
0:53
2:38
5:05
45:21
1:35
4:13
2:35
47:56
1:39
5:52
0:38
48:34
8:22
14:14
0:41
49:15
1:11
15:25
3:39
19:04
0:57
20:01
0:53
20:54
3:55
24:49
2:11
27:00
11:18
38:18




H35 4260 m 5 anmälda
1 Andreas Nikolausson
Visborgs OK
25:40 0:49
0:49
3:40
22:10
0:55
1:44
2:25
24:35
1:23
3:07
0:29
25:04
1:25
4:32
0:36
25:40
3:51
8:23
1:48
10:11
1:11
11:22
1:53
13:15
1:43
14:58
0:44
15:42
0:46
16:28
2:02
18:30
2 Tomas Boman
Linköpings OK
31:21 1:22
1:22
3:19
27:10
1:21
2:43
2:59
30:09
1:41
4:24
0:30
30:39
1:21
5:45
0:42
31:21
5:01
10:46
1:54
12:40
1:07
13:47
3:06
16:53
2:48
19:41
0:59
20:40
1:00
21:40
2:11
23:51
3 Björn Nilsson
Tumba-Mälarhöjden OK
33:43 1:16
1:16
3:33
29:00
1:07
2:23
3:09
32:09
1:50
4:13
0:39
32:48
2:59
7:12
0:55
33:43
6:22
13:34
2:13
15:47
0:58
16:45
2:17
19:02
2:24
21:26
0:56
22:22
0:54
23:16
2:11
25:27
4 Stefan Persson
Visborgs OK
37:26 1:11
1:11
3:43
33:06
1:08
2:19
3:07
36:13
1:42
4:01
0:31
36:44
1:21
5:22
0:42
37:26
8:56
14:18
2:57
17:15
2:27
19:42
3:15
22:57
1:53
24:50
1:04
25:54
1:02
26:56
2:27
29:23
5 Anders Eklund
Svaide-Roma SOK
37:46 1:07
1:07
3:57
32:51
1:00
2:07
3:46
36:37
1:33
3:40
0:30
37:07
1:41
5:21
0:39
37:46
4:50
10:11
2:25
12:36
4:54
17:30
2:34
20:04
2:30
22:34
1:15
23:49
2:32
26:21
2:33
28:54




H21 MOTION 3600 m 2 anmälda
1 Jonas Fors
Solna OK
60:26 4:10
4:10
1:42
58:07
2:27
6:37
1:00
59:07
1:53
8:30
0:39
59:46
15:58
24:28
0:40
60:26
3:11
27:39
2:42
30:21
2:39
33:00
1:10
34:10
1:19
35:29
2:36
38:05
6:56
45:01
11:24
56:25




H21 4830 m 36 anmälda
1 Jonas Nordström
Tullinge SK
26:28 0:48
0:48
1:35
17:59
1:06
1:54
1:03
19:02
0:44
2:38
1:48
20:50
1:34
4:12
2:12
23:02
1:46
5:58
1:21
24:23
2:04
8:02
1:08
25:31
0:28
8:30
0:27
25:58
2:01
10:31
0:30
26:28
0:44
11:15
2:02
13:17
1:24
14:41
1:43
16:24
2 Göran Thimberg
Söders SOL Tyresö
27:58 0:46
0:46
1:46
19:52
0:44
1:30
0:49
20:41
0:51
2:21
1:44
22:25
1:50
4:11
2:05
24:30
2:22
6:33
1:21
25:51
2:33
9:06
1:08
26:59
0:28
9:34
0:26
27:25
1:54
11:28
0:33
27:58
0:51
12:19
2:48
15:07
1:18
16:25
1:41
18:06
3 Henrik Löfås
OK Linné
28:02 0:58
0:58
1:20
19:43
0:46
1:44
1:18
21:01
0:48
2:32
1:38
22:39
1:54
4:26
1:56
24:35
1:42
6:08
1:23
25:58
3:28
9:36
1:07
27:05
0:27
10:03
0:25
27:30
1:38
11:41
0:32
28:02
0:47
12:28
1:50
14:18
2:23
16:41
1:42
18:23
4 Erik Pettersson
OK Linné
28:16 0:48
0:48
1:36
19:53
0:52
1:40
1:07
21:00
0:54
2:34
1:47
22:47
1:40
4:14
2:08
24:55
2:19
6:33
1:23
26:18
2:19
8:52
0:56
27:14
0:28
9:20
0:28
27:42
1:54
11:14
0:34
28:16
0:53
12:07
2:56
15:03
1:27
16:30
1:47
18:17
5 Max Samuelsson
IF Hagen
28:50 1:20
1:20
1:34
19:46
0:49
2:09
0:58
20:44
0:50
2:59
2:02
22:46
1:56
4:55
1:59
24:45
1:57
6:52
1:36
26:21
2:29
9:21
1:22
27:43
0:32
9:53
0:30
28:13
1:45
11:38
0:37
28:50
0:50
12:28
2:39
15:07
1:21
16:28
1:44
18:12
6 Martin Hederskog
Malungs OK Skogsmårdarna
29:06 0:55
0:55
1:35
20:30
1:35
2:30
0:53
21:23
0:56
3:26
1:48
23:11
1:42
5:08
2:09
25:20
2:55
8:03
1:27
26:47
2:23
10:26
1:20
28:07
0:32
10:58
0:28
28:35
1:40
12:38
0:31
29:06
0:57
13:35
2:14
15:49
1:27
17:16
1:39
18:55
7 Robert Söderberg
Söders SOL Tyresö
29:54 0:54
0:54
1:37
19:58
0:46
1:40
2:11
22:09
0:53
2:33
2:02
24:11
1:51
4:24
2:02
26:13
2:06
6:30
1:32
27:45
2:22
8:52
1:01
28:46
0:30
9:22
0:30
29:16
1:55
11:17
0:38
29:54
0:53
12:10
2:48
14:58
1:17
16:15
2:06
18:21
8 Sebastian Månsson
Hagaby GoIF
30:09 0:51
0:51
1:38
21:25
0:42
1:33
0:59
22:24
0:50
2:23
1:45
24:09
2:22
4:45
2:17
26:26
2:24
7:09
1:34
28:00
2:29
9:38
1:13
29:13
0:34
10:12
0:28
29:41
2:24
12:36
0:28
30:09
0:54
13:30
2:46
16:16
1:25
17:41
2:06
19:47
9 Andreas Liljegren
Gotlands Bro OK
30:51 1:02
1:02
1:43
21:10
0:56
1:58
1:22
22:32
0:57
2:55
1:49
24:21
2:00
4:55
2:13
26:34
2:05
7:00
1:34
28:08
2:35
9:35
1:41
29:49
0:40
10:15
0:30
30:19
2:29
12:44
0:32
30:51
0:59
13:43
2:18
16:01
1:25
17:26
2:01
19:27
10 Oskar Sjöberg
Täby OK
31:16 0:53
0:53
1:34
22:35
0:47
1:40
0:54
23:29
1:03
2:43
1:43
25:12
1:51
4:34
2:17
27:29
1:48
6:22
1:31
29:00
5:09
11:31
1:13
30:13
0:33
12:04
0:29
30:42
1:54
13:58
0:34
31:16
1:28
15:26
2:12
17:38
1:20
18:58
2:03
21:01
11 Per Forsgren
Tumba-Mälarhöjden OK
32:12 0:50
0:50
1:52
22:03
0:50
1:40
1:49
23:52
1:02
2:42
2:12
26:04
2:10
4:52
2:10
28:14
2:24
7:16
1:28
29:42
2:49
10:05
1:17
30:59
0:32
10:37
0:34
31:33
2:27
13:04
0:39
32:12
1:03
14:07
2:49
16:56
1:26
18:22
1:49
20:11
12 Mikael Axin
Hagaby GoIF
32:35 0:51
0:51
1:40
23:07
2:39
3:30
1:28
24:35
0:58
4:28
1:48
26:23
2:18
6:46
2:09
28:32
2:16
9:02
1:34
30:06
2:40
11:42
1:17
31:23
0:35
12:17
0:34
31:57
2:24
14:41
0:38
32:35
1:04
15:45
2:20
18:05
1:24
19:29
1:58
21:27
13 Mikus Zagata
IK Hakarpspojkarna
33:04 0:56
0:56
1:49
23:37
0:54
1:50
0:51
24:28
0:59
2:49
2:25
26:53
1:53
4:42
2:20
29:13
2:35
7:17
1:36
30:49
4:32
11:49
1:11
32:00
0:32
12:21
0:30
32:30
2:03
14:24
0:34
33:04
0:53
15:17
2:30
17:47
1:33
19:20
2:28
21:48
14 Peter Andersson
Söders SOL Tyresö
33:41 1:26
1:26
2:08
23:33
0:52
2:18
1:36
25:09
0:55
3:13
2:03
27:12
2:11
5:24
2:26
29:38
3:19
8:43
1:40
31:18
2:36
11:19
1:19
32:37
0:37
11:56
0:28
33:05
2:03
13:59
0:36
33:41
1:01
15:00
2:34
17:34
1:46
19:20
2:05
21:25
15 Erik Kropf
Gustavsbergs OK
34:08 0:53
0:53
2:58
23:57
1:28
2:21
1:46
25:43
0:50
3:11
2:33
28:16
2:22
5:33
2:07
30:23
1:52
7:25
1:44
32:07
3:52
11:17
1:04
33:11
0:36
11:53
0:25
33:36
2:45
14:38
0:32
34:08
1:00
15:38
2:12
17:50
1:21
19:11
1:48
20:59
16 Alexander Nilsson
Gotlands Bro OK
34:57 2:22
2:22
1:54
24:41
1:26
3:48
1:22
26:03
1:00
4:48
2:20
28:23
2:29
7:17
2:11
30:34
2:23
9:40
1:59
32:33
2:53
12:33
1:21
33:54
0:43
13:16
0:30
34:24
2:26
15:42
0:33
34:57
1:13
16:55
2:25
19:20
1:26
20:46
2:01
22:47
17 Håkan Samor
Tjällmo-Godegårds OK
35:03 0:57
0:57
1:39
24:18
1:04
2:01
1:00
25:18
0:57
2:58
2:01
27:19
2:14
5:12
3:43
31:02
2:33
7:45
1:45
32:47
2:51
10:36
1:04
33:51
0:33
11:09
0:32
34:23
3:14
14:23
0:40
35:03
0:54
15:17
2:29
17:46
2:01
19:47
2:52
22:39
18 Lars-Olof Magnell
Katrineholms OK
36:32 1:35
1:35
1:58
25:13
0:50
2:25
2:01
27:14
0:56
3:21
2:29
29:43
2:12
5:33
2:17
32:00
2:32
8:05
1:53
33:53
3:18
11:23
1:25
35:18
0:34
11:57
0:33
35:51
2:06
14:03
0:41
36:32
1:12
15:15
2:27
17:42
3:23
21:05
2:10
23:15
19 Björn Karlsson
Svaide-Roma SOK
37:49 1:01
1:01
1:44
25:55
1:36
2:37
0:51
26:46
0:57
3:34
1:58
28:44
3:14
6:48
4:40
33:24
3:36
10:24
1:46
35:10
4:01
14:25
1:34
36:44
0:35
15:00
0:30
37:14
1:44
16:44
0:35
37:49
1:01
17:45
2:17
20:02
2:27
22:29
1:42
24:11
20 Olof Persson
Svaide-Roma SOK
38:07 1:05
1:05
2:08
26:26
1:04
2:09
1:27
27:53
1:31
3:40
2:15
30:08
2:34
6:14
2:57
33:05
4:11
10:25
2:02
35:07
2:53
13:18
1:48
36:55
0:37
13:55
0:33
37:28
2:13
16:08
0:39
38:07
1:12
17:20
2:59
20:19
1:40
21:59
2:19
24:18
21 Kristoffer Edshage
Centrum OK
38:56 1:00
1:00
2:15
28:36
0:52
1:52
1:16
29:52
1:01
2:53
2:28
32:20
2:08
5:01
2:20
34:40
5:00
10:01
1:41
36:21
3:15
13:16
1:27
37:48
0:48
14:04
0:30
38:18
2:54
16:58
0:38
38:56
1:51
18:49
3:05
21:54
1:46
23:40
2:41
26:21
22 Marcus Adolfsson
NAIS OK
40:09 1:20
1:20
2:01
28:01
0:56
2:16
1:36
29:37
1:25
3:41
2:32
32:09
2:24
6:05
2:35
34:44
3:10
9:15
2:17
37:01
4:28
13:43
1:47
38:48
0:46
14:29
0:37
39:25
3:34
18:03
0:44
40:09
1:14
19:17
2:39
21:56
1:45
23:41
2:19
26:00
23 Oskar Karlin
Centrum OK
42:19 1:05
1:05
2:56
30:54
0:56
2:01
1:01
31:55
0:58
2:59
2:31
34:26
3:01
6:00
3:37
38:03
6:51
12:51
1:51
39:54
3:18
16:09
1:12
41:06
0:41
16:50
0:31
41:37
3:35
20:25
0:42
42:19
1:00
21:25
2:40
24:05
1:31
25:36
2:22
27:58
24 James Melander
Tjällmo-Godegårds OK
43:05 1:02
1:02
2:13
31:56
0:57
1:59
1:23
33:19
0:58
2:57
2:29
35:48
2:24
5:21
2:31
38:19
4:52
10:13
2:10
40:29
3:30
13:43
1:20
41:49
0:40
14:23
0:35
42:24
2:28
16:51
0:41
43:05
2:18
19:09
3:50
22:59
3:56
26:55
2:48
29:43
25 Magnus Nordström
OK Älvsjö-Örby
43:12 1:15
1:15
2:02
29:32
0:56
2:11
1:20
30:52
0:54
3:05
2:02
32:54
2:03
5:08
5:56
38:50
2:29
7:37
1:50
40:40
4:30
12:07
1:16
41:56
0:30
12:37
0:33
42:29
2:14
14:51
0:43
43:12
0:58
15:49
7:52
23:41
1:21
25:02
2:28
27:30
26 Fredrik Holmström
Centrum OK
44:14 1:34
1:34
2:13
32:32
1:19
2:53
1:18
33:50
1:09
4:02
2:24
36:14
2:59
7:01
2:49
39:03
2:39
9:40
2:06
41:09
3:48
13:28
1:48
42:57
0:40
14:08
0:33
43:30
5:21
19:29
0:44
44:14
1:08
20:37
5:37
26:14
1:53
28:07
2:12
30:19
27 Frode Konst
IL Tyrving
46:23 1:11
1:11
9:05
32:47
1:01
2:12
3:12
35:59
1:28
3:40
2:56
38:55
2:49
6:29
2:39
41:34
2:10
8:39
1:53
43:27
3:08
11:47
1:37
45:04
0:29
12:16
0:33
45:37
2:18
14:34
0:46
46:23
1:10
15:44
3:01
18:45
1:57
20:42
3:00
23:42
28 Christoffer Nilsson
Gotlands Bro OK
47:01 1:17
1:17
2:15
29:15
1:02
2:19
1:22
30:37
1:03
3:22
2:09
32:46
2:50
6:12
9:09
41:55
2:39
8:51
2:01
43:56
4:36
13:27
1:49
45:45
0:37
14:04
0:31
46:16
2:33
16:37
0:45
47:01
1:16
17:53
4:27
22:20
2:05
24:25
2:35
27:00
29 Björn Bängtsson
Centrum OK
57:26 1:11
1:11
4:24
42:49
1:51
3:02
1:34
44:23
1:52
4:54
3:21
47:44
3:38
8:32
4:05
51:49
4:10
12:42
2:46
54:35
6:10
18:52
1:36
56:11
1:15
20:07
0:37
56:48
4:56
25:03
0:38
57:26
1:53
26:56
4:06
31:02
2:40
33:42
4:43
38:25
30 Hans Rullgård
Solna OK
62:53 1:10
1:10
2:34
42:44
1:12
2:22
2:05
44:49
1:21
3:43
6:09
50:58
4:36
8:19
4:59
55:57
4:01
12:20
2:56
58:53
6:21
18:41
2:36
61:29
0:57
19:38
0:37
62:06
3:53
23:31
0:47
62:53
5:26
28:57
4:06
33:03
3:33
36:36
3:34
40:10
31 Joel Bergkvist
Klubblös IF
68:47 0:55
0:55
1:40
52:15
0:55
1:50
3:55
56:10
1:05
2:55
2:22
58:32
1:51
4:46
4:43
63:15
3:15
8:01
1:59
65:14
12:52
20:53
2:25
67:39
0:22
21:15
0:31
68:10
2:26
23:41
0:37
68:47
5:10
28:51
15:54
44:45
1:40
46:25
4:10
50:35
32 Henrik Lundgren
Kramfors-Alliansen
70:33 1:51
1:51
2:57
54:56
3:34
5:25
1:34
56:30
1:37
7:02
3:13
59:43
3:16
10:18
3:52
63:35
4:24
14:42
2:58
66:33
4:29
19:11
2:21
68:54
0:58
20:09
0:41
69:35
4:13
24:22
0:58
70:33
1:25
25:47
15:53
41:40
3:32
45:12
6:47
51:59
33 Mattias Henriksson
Centrum OK
78:10 1:41
1:41
5:57
59:29
1:29
3:10
19:31
79:00
1:11
4:21

79:00
2:55
7:16

79:00
16:52
24:08

79:00
6:53
31:01

79:00
0:48
31:49

79:00
4:00
35:49

78:10
1:45
37:34
8:38
46:12
2:24
48:36
4:56
53:32




H18 3670 m 6 anmälda
1 Max Molitor
Katrineholms OK
28:22 0:59
0:59
1:31
26:03
0:55
1:54
1:10
27:13
3:53
5:47
0:34
27:47
4:39
10:26
0:35
28:22
0:30
10:56
0:50
11:46
1:16
13:02
0:41
13:43
2:10
15:53
1:52
17:45
3:38
21:23
3:09
24:32
2 Gustaf Onsbring Gustafson
Eskilstuna OL
29:39 1:18
1:18
2:45
26:45
1:04
2:22
1:46
28:31
2:24
4:46
0:33
29:04
5:51
10:37
0:35
29:39
0:38
11:15
0:54
12:09
1:01
13:10
0:48
13:58
2:47
16:45
1:36
18:21
4:09
22:30
1:30
24:00
3 Torsten Molitor
Katrineholms OK
35:58 1:28
1:28
1:37
33:53
1:23
2:51
1:04
34:57
2:03
4:54
0:29
35:26
13:41
18:35
0:32
35:58
0:28
19:03
0:40
19:43
1:16
20:59
0:42
21:41
2:09
23:50
2:05
25:55
3:31
29:26
2:50
32:16
4 Erik Andersson
Katrineholms OK
37:47 1:08
1:08
2:10
33:30
1:27
2:35
3:10
36:40
2:15
4:50
0:28
37:08
8:01
12:51
0:39
37:47
0:50
13:41
1:03
14:44
1:06
15:50
1:58
17:48
3:18
21:06
2:16
23:22
6:24
29:46
1:34
31:20
5 Torsten Gustafsson
Katrineholms OK
44:47 1:26
1:26
2:59
36:16
1:03
2:29
6:45
43:01
3:01
5:30
0:56
43:57
5:24
10:54
0:50
44:47
3:29
14:23
0:50
15:13
1:07
16:20
0:48
17:08
2:46
19:54
1:57
21:51
3:38
25:29
7:48
33:17




H14 3240 m 8 anmälda
1 Simon Kappel
Gotlands Bro OK
23:25 1:13
1:13
0:34
22:46
3:18
4:31
0:39
23:25
1:15
5:46
2:29
8:15
0:46
9:01
1:35
10:36
2:14
12:50
2:20
15:10
1:58
17:08
0:56
18:04
2:36
20:40
1:32
22:12
2 Fredrik Levin
Svaide-Roma SOK
27:39 1:13
1:13
0:42
26:59
3:48
5:01
0:40
27:39
1:36
6:37
2:51
9:28
0:51
10:19
3:15
13:34
2:29
16:03
2:23
18:26
3:51
22:17
0:44
23:01
2:16
25:17
1:00
26:17
3 Martin Norrman
Eskilstuna OL
27:50 1:27
1:27
0:33
27:07
4:41
6:08
0:43
27:50
2:06
8:14
3:25
11:39
1:05
12:44
1:47
14:31
2:15
16:46
2:32
19:18
2:07
21:25
1:01
22:26
2:34
25:00
1:34
26:34
4 Erik Molitor
Katrineholms OK
29:54 1:30
1:30
0:38
29:16
4:06
5:36
0:38
29:54
1:38
7:14
3:35
10:49
2:00
12:49
1:21
14:10
2:22
16:32
3:02
19:34
2:14
21:48
0:58
22:46
4:13
26:59
1:39
28:38
5 Mikael Gardelin
Visborgs OK
33:09 1:37
1:37
0:43
32:39
4:04
5:41
0:30
33:09
1:46
7:27
4:11
11:38
0:57
12:35
1:20
13:55
3:06
17:01
4:52
21:53
3:49
25:42
1:03
26:45
4:09
30:54
1:02
31:56
6 John Funkquist
IF Hansa-Hoburg
33:28 1:35
1:35
0:32
32:49
4:23
5:58
0:39
33:28
1:57
7:55
3:24
11:19
0:51
12:10
5:42
17:52
2:06
19:58
2:30
22:28
4:14
26:42
0:48
27:30
2:54
30:24
1:53
32:17
7 Axel Lindberg
Svaide-Roma SOK
44:30 1:34
1:34
0:44
43:39
5:00
6:34
0:51
44:30
1:19
7:53
2:28
10:21
0:49
11:10
1:35
12:45
2:18
15:03
2:18
17:21
2:22
19:43
1:05
20:48
19:18
40:06
2:49
42:55




H12 2550 m 8 anmälda
1 Amadeus Hansson
Gotlands Bro OK
16:34 1:29
1:29
1:45
3:14
0:53
4:07
2:13
6:20
1:43
8:03
2:25
10:28
3:12
13:40
2:13
15:53
0:41
16:34
     
2 Vidar Funkquist
IF Hansa-Hoburg
19:58 1:51
1:51
1:40
3:31
1:04
4:35
2:55
7:30
2:11
9:41
3:23
13:04
3:58
17:02
2:19
19:21
0:37
19:58
     
3 David Dahl
Visborgs OK
20:34 2:07
2:07
1:48
3:55
1:02
4:57
2:21
7:18
2:48
10:06
3:07
13:13
4:16
17:29
2:22
19:51
0:43
20:34
     
4 Albin Larsson
Katrineholms OK
22:02 1:48
1:48
1:57
3:45
0:53
4:38
2:08
6:46
2:37
9:23
4:22
13:45
5:18
19:03
2:14
21:17
0:45
22:02
     
5 Johan Gustafsson
Katrineholms OK
24:33 1:57
1:57
1:55
3:52
1:18
5:10
2:54
8:04
3:14
11:18
5:26
16:44
4:06
20:50
2:56
23:46
0:47
24:33
     
6 Edvin Nordström
Täby OK
25:01 1:57
1:57
1:38
3:35
1:05
4:40
2:21
7:01
6:18
13:19
4:23
17:42
4:02
21:44
2:39
24:23
0:38
25:01
     
7 Emil Sotkasiira
Katrineholms OK
28:38 3:25
3:25
1:54
5:19
1:12
6:31
3:13
9:44
4:54
14:38
4:04
18:42
5:55
24:37
3:13
27:50
0:48
28:38
     
8 David Levin
Svaide-Roma SOK
33:02 2:10
2:10
2:33
4:43
1:24
6:07
3:56
10:03
4:13
14:16
5:28
19:44
7:59
27:43
4:24
32:07
0:55
33:02
     




H10 2150 m 8 anmälda
1 Edvin Johnsson
Svaide-Roma SOK
16:45 1:32
1:32
1:26
2:58
0:45
3:43
2:28
6:11
1:14
7:25
2:03
9:28
3:17
12:45
1:41
14:26
1:37
16:03
0:42
16:45
   
2 Niklas Westberg
Svaide-Roma SOK
19:35 2:04
2:04
2:08
4:12
1:07
5:19
3:16
8:35
1:12
9:47
2:07
11:54
3:18
15:12
1:53
17:05
1:30
18:35
1:00
19:35
   
3 Mattias Levin
Svaide-Roma SOK
20:55 2:01
2:01
1:34
3:35
0:58
4:33
2:43
7:16
1:20
8:36
2:47
11:23
4:00
15:23
2:38
18:01
1:53
19:54
1:01
20:55
   
4 Kristoffer Tengroth
Sundbybergs IK
22:44 3:52
3:52
1:44
5:36
1:52
7:28
3:22
10:50
1:03
11:53
2:13
14:06
4:50
18:56
1:44
20:40
1:25
22:05
0:39
22:44
   
5 Fabian Lusth
Svaide-Roma SOK
23:22 2:22
2:22
1:27
3:49
3:48
7:37
2:46
10:23
1:22
11:45
2:08
13:53
3:39
17:32
2:49
20:21
2:17
22:38
0:44
23:22
   
6 Joakim Björkegren
Gotlands Bro OK
35:10 4:07
4:07
1:33
5:40
1:10
6:50
3:05
9:55
1:25
11:20
12:44
24:04
3:15
27:19
1:51
29:10
5:03
34:13
0:57
35:10
   
Melker Gustavsson
Katrineholms OK
Ej godk. 19:54
19:54
               
48:56
   




D75 2180 m 3 anmälda
1 Hild Nilsson
Visborgs OK
59:13
Ebba-Lisa Flygar
Tullinge SK
Ej godk. 1:55
1:55
1:27
3:22
4:43
8:05
2:09
10:14
10:09
20:23
3:45
24:08
4:58
29:06
1:31
30:37
5:51
36:28
 
38:30
 




D70 2180 m 4 anmälda
1 Britta Löwegren
Västerås SOK
48:44 4:45
4:45
2:04
6:49
10:17
17:06
2:36
19:42
5:01
24:43
5:36
30:19
6:33
36:52
1:35
38:27
7:30
45:57
1:10
47:07
1:37
48:44
 
2 Solveig Humla
Solna OK
49:17 2:54
2:54
2:32
5:26
7:04
12:30
3:24
15:54
5:11
21:05
7:09
28:14
7:38
35:52
2:20
38:12
7:57
46:09
1:23
47:32
1:45
49:17
 
3 Birgitta Berg
Garda IK
56:31 1:46
1:46
1:23
3:09
13:36
16:45
4:54
21:39
3:28
25:07
3:33
28:40
3:58
32:38
1:09
33:47
20:31
54:18
1:04
55:22
1:09
56:31
 
Gertrud Andersson
IF Hansa-Hoburg
Ej godk. 3:56
3:56
1:25
5:21
 
11:50
7:38
19:28
4:10
23:38
6:31
30:09
1:43
31:52
17:03
48:55
1:08
50:03
1:34
51:37
 




D65 2180 m 9 anmälda
1 Elisabeth Kimell
Gotlands Bro OK
25:02 1:27
1:27
1:11
2:38
3:40
6:18
1:14
7:32
2:40
10:12
3:15
13:27
3:30
16:57
1:04
18:01
5:14
23:15
0:55
24:10
0:52
25:02
 
2 Britt Axelsson
Kalmar OK
30:58 1:55
1:55
1:24
3:19
5:45
9:04
1:33
10:37
3:23
14:00
3:55
17:55
5:06
23:01
1:07
24:08
4:47
28:55
0:56
29:51
1:07
30:58
 
3 Ulla Nilsson
SOK Viljan
32:48 2:04
2:04
2:31
4:35
4:08
8:43
1:56
10:39
4:36
15:15
4:54
20:09
4:48
24:57
1:17
26:14
4:39
30:53
0:59
31:52
0:56
32:48
 
4 Inger Skoog
Västerås SOK
34:52 2:13
2:13
1:43
3:56
4:15
8:11
1:50
10:01
4:32
14:33
4:26
18:59
5:15
24:14
1:36
25:50
6:30
32:20
1:08
33:28
1:24
34:52
 
5 Irma Bjärud
Västerbergslagens OL
36:01 1:45
1:45
1:26
3:11
4:21
7:32
1:51
9:23
5:14
14:37
3:32
18:09
7:44
25:53
1:32
27:25
6:13
33:38
1:12
34:50
1:11
36:01
 
6 Gunnel Balck
IFK Enskede
38:00 2:21
2:21
1:30
3:51
4:31
8:22
3:30
11:52
4:05
15:57
7:59
23:56
4:54
28:50
1:16
30:06
5:41
35:47
0:59
36:46
1:14
38:00
 
7 Pia Vikström
Täby OK
38:33 2:28
2:28
2:25
4:53
4:46
9:39
2:05
11:44
4:40
16:24
5:02
21:26
5:23
26:49
1:59
28:48
6:48
35:36
1:23
36:59
1:34
38:33
 
8 Lena Jacobsson
Visborgs OK
40:50 2:36
2:36
2:28
5:04
11:29
16:33
1:16
17:49
4:01
21:50
4:15
26:05
4:57
31:02
1:33
32:35
5:59
38:34
1:00
39:34
1:16
40:50
 
9 Margareta Tidman
OK Kolmården
43:17 2:45
2:45
1:13
3:58
4:04
8:02
12:00
20:02
3:25
23:27
3:30
26:57
7:31
34:28
1:14
35:42
5:08
40:50
1:26
42:16
1:01
43:17
 




D60 2260 m 12 anmälda
1 Eva Lindgren
Linköpings OK
30:32 1:39
1:39
1:10
2:49
2:13
5:02
3:16
8:18
1:49
10:07
1:31
11:38
5:06
16:44
4:12
20:56
1:10
22:06
6:38
28:44
0:50
29:34
0:58
30:32
2 Agneta Pihl-Skoog
Enköpings AIF
30:48 1:52
1:52
1:28
3:20
2:10
5:30
3:16
8:46
1:39
10:25
1:23
11:48
4:14
16:02
6:30
22:32
0:48
23:20
5:25
28:45
1:05
29:50
0:58
30:48
3 Berit Edengren
Nyköpings OK
31:17 1:55
1:55
1:19
3:14
4:13
7:27
3:45
11:12
2:15
13:27
1:30
14:57
4:31
19:28
3:41
23:09
1:22
24:31
4:43
29:14
1:06
30:20
0:57
31:17
4 Ing-Mari Bergman
Visborgs OK
31:39 5:58
5:58
1:04
7:02
3:35
10:37
2:40
13:17
1:37
14:54
1:29
16:23
4:58
21:21
3:06
24:27
0:48
25:15
4:39
29:54
0:47
30:41
0:58
31:39
5 Gunnel Fransson
Visborgs OK
33:24 2:57
2:57
1:38
4:35
2:32
7:07
4:35
11:42
2:15
13:57
1:45
15:42
4:05
19:47
4:09
23:56
1:23
25:19
6:01
31:20
1:04
32:24
1:00
33:24
6 Viviann Björklund
OK Roslagen
35:47 4:54
4:54
1:27
6:21
2:23
8:44
3:34
12:18
1:43
14:01
1:40
15:41
4:46
20:27
6:56
27:23
1:14
28:37
5:22
33:59
0:51
34:50
0:57
35:47
7 Ingrid Enekvist
Visborgs OK
39:33 7:24
7:24
2:58
10:22
2:10
12:32
3:26
15:58
1:59
17:57
3:28
21:25
5:22
26:47
4:16
31:03
1:03
32:06
5:11
37:17
1:02
38:19
1:14
39:33
8 Fia Wallström
OK Sänkan
44:55 6:58
6:58
1:29
8:27
2:36
11:03
4:34
15:37
2:29
18:06
1:38
19:44
4:56
24:40
5:46
30:26
1:09
31:35
11:07
42:42
1:09
43:51
1:04
44:55
9 Kerstin Broberg
OK Sänkan
46:44 2:37
2:37
1:59
4:36
7:59
12:35
4:57
17:32
2:33
20:05
1:36
21:41
5:17
26:58
5:15
32:13
2:08
34:21
9:38
43:59
1:15
45:14
1:30
46:44
10 Elisabeth Carlin
Söders SOL Tyresö
49:53 2:13
2:13
3:08
5:21
5:27
10:48
4:17
15:05
2:12
17:17
1:52
19:09
11:16
30:25
5:59
36:24
1:48
38:12
9:05
47:17
1:12
48:29
1:24
49:53
11 Majvie Annegård
SOK Viljan
52:24 3:59
3:59
1:35
5:34
3:04
8:38
6:23
15:01
5:06
20:07
1:44
21:51
4:21
26:12
4:07
30:19
1:18
31:37
18:37
50:14
1:07
51:21
1:03
52:24
12 Kerstin Blom
OK Kolmården
55:25 11:17
11:17
1:02
12:19
2:50
15:09
5:50
20:59
3:36
24:35
2:04
26:39
5:07
31:46
6:56
38:42
1:46
40:28
12:45
53:13
1:02
54:15
1:10
55:25




D55 2260 m 8 anmälda
1 Ing-Marie Back
IFK Hedemora OK
22:33 1:23
1:23
0:55
2:18
1:41
3:59
2:38
6:37
1:38
8:15
1:08
9:23
2:34
11:57
3:34
15:31
1:05
16:36
4:19
20:55
0:48
21:43
0:50
22:33
2 Lena Nyström
Visborgs OK
23:31 2:09
2:09
0:47
2:56
1:36
4:32
3:35
8:07
1:35
9:42
1:01
10:43
2:34
13:17
3:13
16:30
0:53
17:23
4:42
22:05
0:34
22:39
0:52
23:31
3 Maj-Britt Gardelius
IF Hansa-Hoburg
25:01 2:01
2:01
0:59
3:00
2:22
5:22
2:40
8:02
1:34
9:36
1:17
10:53
3:00
13:53
3:43
17:36
1:04
18:40
4:27
23:07
0:52
23:59
1:02
25:01
4 Inger Onsbring
Eskilstuna OL
25:25 4:08
4:08
0:43
4:51
1:30
6:21
2:58
9:19
1:49
11:08
1:10
12:18
2:34
14:52
5:06
19:58
0:31
20:29
3:40
24:09
0:32
24:41
0:44
25:25
5 Gurli Hörnell Rondahl
Visborgs OK
26:16 2:49
2:49
1:04
3:53
2:07
6:00
2:49
8:49
1:33
10:22
1:18
11:40
3:51
15:31
4:02
19:33
1:14
20:47
3:45
24:32
0:47
25:19
0:57
26:16
6 Ulla Engelby
OK Pan-Kristianstad
26:40 2:07
2:07
1:05
3:12
1:52
5:04
3:34
8:38
1:55
10:33
1:42
12:15
2:48
15:03
5:37
20:40
0:53
21:33
3:38
25:11
0:43
25:54
0:46
26:40
7 Ann-Marie Yxfeldt
IFK Hedemora OK
31:47 1:23
1:23
1:14
2:37
2:05
4:42
2:25
7:07
1:30
8:37
1:06
9:43
2:57
12:40
12:44
25:24
0:42
26:06
3:59
30:05
0:52
30:57
0:50
31:47
8 Brita Augustsson
Visborgs OK
32:47 2:02
2:02
3:18
5:20
2:02
7:22
3:58
11:20
1:58
13:18
1:45
15:03
2:55
17:58
5:21
23:19
1:50
25:09
5:40
30:49
0:57
31:46
1:01
32:47




D50 2830 m 13 anmälda
1 Anne-Marie Karlsson
Svaide-Roma SOK
26:04 2:24
2:24
0:50
26:04
3:10
5:34
1:23
6:57
4:19
11:16
1:05
12:21
2:24
14:45
3:06
17:51
2:39
20:30
0:45
21:15
1:56
23:11
1:23
24:34
0:40
25:14
2 Anna Lena Andersson
Västerbergslagens OL
31:18 2:07
2:07
0:59
31:18
3:28
5:35
1:17
6:52
6:46
13:38
0:54
14:32
2:32
17:04
3:35
20:39
4:22
25:01
0:59
26:00
2:12
28:12
1:14
29:26
0:53
30:19
3 Elisabeth Byberger
Solna OK
38:47 2:50
2:50
0:55
38:47
3:47
6:37
1:40
8:17
8:42
16:59
1:57
18:56
2:52
21:48
4:06
25:54
4:54
30:48
1:50
32:38
2:49
35:27
1:28
36:55
0:57
37:52
4 Monika Larsson
Skarpnäcks OL
38:56 3:23
3:23
1:07
38:56
4:17
7:40
1:49
9:29
7:57
17:26
1:17
18:43
2:54
21:37
4:06
25:43
4:16
29:59
0:59
30:58
2:46
33:44
3:12
36:56
0:53
37:49
5 Kristin Morén
Snättringe SK
41:42 4:01
4:01
0:58
41:42
5:43
9:44
1:56
11:40
6:37
18:17
2:13
20:30
3:03
23:33
4:17
27:50
6:08
33:58
1:06
35:04
2:45
37:49
1:56
39:45
0:59
40:44
6 Eva Nilsson
Snättringe SK
42:37 3:37
3:37
1:14
42:37
5:04
8:41
2:02
10:43
8:01
18:44
2:04
20:48
3:14
24:02
5:08
29:10
5:02
34:12
1:22
35:34
2:48
38:22
1:45
40:07
1:16
41:23
7 Agneta Holgersson
Snättringe SK
43:35 2:07
2:07
0:51
43:35
6:11
8:18
1:22
9:40
7:29
17:09
1:13
18:22
6:44
25:06
3:44
28:50
3:36
32:26
0:56
33:22
5:06
38:28
3:27
41:55
0:49
42:44
8 Gittel Karlsson
Attunda OK
43:45 2:17
2:17
1:03
43:45
8:23
10:40
1:49
12:29
7:22
19:51
1:15
21:06
3:09
24:15
4:49
29:04
3:20
32:24
3:24
35:48
2:48
38:36
3:15
41:51
0:51
42:42
9 Garnet Schindler
Snättringe SK
46:13 5:43
5:43
0:50
46:13
5:32
11:15
2:05
13:20
6:22
19:42
1:38
21:20
4:34
25:54
5:02
30:56
4:34
35:30
1:54
37:24
3:26
40:50
3:40
44:30
0:53
45:23
10 Lena Lindh
Snättringe SK
46:21 8:05
8:05
0:59
46:21
4:32
12:37
2:09
14:46
8:00
22:46
2:00
24:46
3:17
28:03
5:04
33:07
5:08
38:15
1:15
39:30
2:47
42:17
1:55
44:12
1:10
45:22
11 Aina Österdahl
Visborgs OK
49:48 2:27
2:27
0:59
49:48
6:13
8:40
13:51
22:31
5:51
28:22
1:22
29:44
2:44
32:28
3:55
36:23
5:33
41:56
0:38
42:34
2:28
45:02
3:05
48:07
0:42
48:49
12 Kerstin Eriksson
Snättringe SK
54:34 3:09
3:09
1:49
54:34
7:10
10:19
1:22
11:41
11:18
22:59
1:39
24:38
2:52
27:30
4:13
31:43
13:52
45:35
1:12
46:47
3:06
49:53
1:34
51:27
1:18
52:45




D45 MOTION 2630 m 6 anmälda
1 Monika Jonsson
Svaide-Roma SOK
36:37 1:24
1:24
1:00
36:37
2:32
3:56
4:28
8:24
5:27
13:51
1:17
15:08
2:21
17:29
3:45
21:14
8:31
29:45
0:55
30:40
2:21
33:01
1:33
34:34
1:03
35:37
2 Ann-Sofie Sandvik
Avesta OK
38:17 1:23
1:23
1:01
38:17
1:37
3:00
4:11
7:11
8:19
15:30
1:32
17:02
2:51
19:53
5:04
24:57
4:58
29:55
1:15
31:10
3:19
34:29
1:46
36:15
1:01
37:16
3 Lena Jonsson
Visborgs OK
43:26 1:44
1:44
0:54
43:26
1:18
3:02
5:12
8:14
11:31
19:45
1:53
21:38
2:25
24:03
3:40
27:43
5:10
32:53
1:50
34:43
3:38
38:21
3:20
41:41
0:51
42:32
4 Eva Nordström
OK Älvsjö-Örby
43:48 1:42
1:42
1:09
43:48
1:40
3:22
5:14
8:36
9:17
17:53
2:24
20:17
3:40
23:57
4:40
28:37
5:19
33:56
1:23
35:19
3:55
39:14
2:22
41:36
1:03
42:39
5 Berit Ahlsten
Svaide-Roma SOK
52:50 2:34
2:34
1:21
52:50
2:36
5:10
5:58
11:08
9:25
20:33
2:14
22:47
4:38
27:25
5:29
32:54
7:46
40:40
1:58
42:38
4:18
46:56
2:39
49:35
1:54
51:29
Kerstin Paulsson
Snättringe SK
Ej godk. 2:40
2:40
1:14
40:26
1:55
4:35
               
38:13
0:59
39:12




D45 2880 m 14 anmälda
1 Inger Zetterström
Söders SOL Tyresö
25:04 1:29
1:29
4:01
5:30
1:16
6:46
3:53
10:39
0:51
11:30
1:20
12:50
3:17
16:07
4:07
20:14
3:26
23:40
0:38
24:18
0:46
25:04
 
2 Eva Svanberg
Järfälla OK
29:21 1:55
1:55
4:17
6:12
1:59
8:11
4:33
12:44
1:02
13:46
1:54
15:40
4:21
20:01
3:35
23:36
4:02
27:38
0:50
28:28
0:53
29:21
 
3 Åsa Bergström
Täby OK
31:42 1:50
1:50
6:07
7:57
1:22
9:19
4:07
13:26
1:18
14:44
1:26
16:10
3:19
19:29
6:40
26:09
3:51
30:00
0:47
30:47
0:55
31:42
 
4 Lotta Grahn
Södertälje-Nykvarn OF
33:16 1:57
1:57
5:53
7:50
2:15
10:05
4:41
14:46
1:38
16:24
2:08
18:32
4:24
22:56
3:57
26:53
4:41
31:34
0:50
32:24
0:52
33:16
 
5 Ingela Karlsson
OK Klemmingen
34:56 2:01
2:01
7:48
9:49
1:38
11:27
4:27
15:54
1:24
17:18
1:53
19:11
4:11
23:22
4:45
28:07
4:56
33:03
0:59
34:02
0:54
34:56
 
6 Anita Carlsson
Visborgs OK
35:06 3:09
3:09
4:47
7:56
1:26
9:22
10:06
19:28
1:19
20:47
1:40
22:27
3:17
25:44
3:47
29:31
3:55
33:26
0:47
34:13
0:53
35:06
 
7 Inger Vikström
Täby OK
35:11 2:45
2:45
5:25
8:10
1:35
9:45
4:41
14:26
1:18
15:44
2:03
17:47
4:15
22:02
6:14
28:16
4:51
33:07
1:02
34:09
1:02
35:11
 
Ingrid Mattsson
OK Älvsjö-Örby
35:11 1:48
1:48
4:06
5:54
1:31
7:25
9:57
17:22
1:07
18:29
2:00
20:29
4:50
25:19
4:11
29:30
3:57
33:27
0:49
34:16
0:55
35:11
 
9 Sussie Björkman
Dalaportens OL
36:03 3:54
3:54
5:49
9:43
1:28
11:11
6:46
17:57
0:48
18:45
1:43
20:28
6:21
26:49
3:44
30:33
3:53
34:26
0:41
35:07
0:56
36:03
 
10 Monica Fröjd
Snättringe SK
37:26 6:04
6:04
4:46
10:50
1:52
12:42
5:45
18:27
1:16
19:43
2:43
22:26
4:51
27:17
4:15
31:32
4:05
35:37
0:49
36:26
1:00
37:26
 
11 Annika Svensson
Solna OK
41:54 3:06
3:06
4:36
7:42
2:46
10:28
13:30
23:58
1:02
25:00
2:35
27:35
3:37
31:12
5:08
36:20
3:57
40:17
0:46
41:03
0:51
41:54
 
12 Lena Hallebro
OK Klemmingen
45:36 2:49
2:49
4:41
7:30
3:59
11:29
15:50
27:19
1:16
28:35
1:57
30:32
4:53
35:25
4:03
39:28
4:14
43:42
0:58
44:40
0:56
45:36
 
13 Katarina Jakobsson
Garda IK
45:39 12:12
12:12
4:32
16:44
2:58
19:42
4:07
23:49
1:21
25:10
2:34
27:44
4:33
32:17
6:19
38:36
5:11
43:47
0:52
44:39
1:00
45:39
 
14 Ulrica Mellergård
Snättringe SK
49:20 2:19
2:19
10:42
13:01
2:27
15:28
15:58
31:26
1:06
32:32
2:11
34:43
4:30
39:13
4:16
43:29
4:12
47:41
0:47
48:28
0:52
49:20
 




D40 3380 m 9 anmälda
1 Christin Söderqvist
OK Ravinen
27:45 3:28
3:28
0:55
26:31
2:02
5:30
0:32
27:03
1:45
7:15
0:42
27:45
3:41
10:56
2:21
13:17
1:10
14:27
1:56
16:23
1:04
17:27
1:17
18:44
2:12
20:56
3:13
24:09
1:27
25:36
2 Sofia Heldt
Södertälje-Nykvarn OF
27:51 1:30
1:30
1:45
26:34
2:04
3:34
0:35
27:09
1:50
5:24
0:42
27:51
3:25
8:49
2:31
11:20
0:57
12:17
2:23
14:40
1:07
15:47
2:15
18:02
2:25
20:27
2:38
23:05
1:44
24:49
3 Katarina Funkquist
IF Hansa-Hoburg
29:16 1:30
1:30
1:42
27:50
2:12
3:42
0:41
28:31
2:06
5:48
0:45
29:16
2:43
8:31
2:51
11:22
1:13
12:35
2:13
14:48
1:13
16:01
1:40
17:41
2:47
20:28
3:46
24:14
1:54
26:08
4 Cecilia Henriksson
Svaide-Roma SOK
31:56 2:08
2:08
1:08
30:16
2:28
4:36
0:49
31:05
2:13
6:49
0:51
31:56
3:36
10:25
2:41
13:06
1:16
14:22
3:42
18:04
1:22
19:26
1:24
20:50
2:46
23:36
3:18
26:54
2:14
29:08
5 Moni Winsnes
Södertälje-Nykvarn OF
35:38 1:58
1:58
1:09
34:00
2:25
4:23
0:45
34:45
2:35
6:58
0:53
35:38
2:54
9:52
7:40
17:32
1:20
18:52
2:26
21:18
1:22
22:40
1:47
24:27
2:42
27:09
3:35
30:44
2:07
32:51
6 Anne-Marie Wigle
Södertälje-Nykvarn OF
38:41 1:49
1:49
1:18
37:03
2:37
4:26
0:44
37:47
4:23
8:49
0:54
38:41
3:42
12:31
3:42
16:13
1:32
17:45
5:37
23:22
1:11
24:33
1:54
26:27
3:17
29:44
3:47
33:31
2:14
35:45




D35 3340 m 8 anmälda
1 Annika Ivarsson
Linköpings OK
26:10 1:52
1:52
0:52
25:27
1:49
3:41
0:43
26:10
1:26
5:07
4:33
9:40
0:57
10:37
1:24
12:01
0:54
12:55
1:36
14:31
2:12
16:43
4:18
21:01
2:12
23:13
1:22
24:35
2 Nina Bjersander
Svaide-Roma SOK
27:14 1:57
1:57
0:42
26:34
1:46
3:43
0:40
27:14
1:08
4:51
4:19
9:10
1:17
10:27
1:18
11:45
0:48
12:33
2:26
14:59
2:05
17:04
3:46
20:50
2:01
22:51
3:01
25:52
3 Jeanette Enckell
Södertälje-Nykvarn OF
28:04 1:27
1:27
0:48
27:26
1:51
3:18
0:38
28:04
1:02
4:20
4:06
8:26
1:13
9:39
2:07
11:46
1:02
12:48
3:32
16:20
2:10
18:30
4:35
23:05
2:11
25:16
1:22
26:38
4 Ulrika Nikolausson
Svaide-Roma SOK
31:34 1:51
1:51
1:11
30:40
2:08
3:59
0:54
31:34
1:08
5:07
6:17
11:24
1:11
12:35
1:24
13:59
0:58
14:57
1:58
16:55
2:33
19:28
5:58
25:26
2:33
27:59
1:30
29:29
5 Anna Nyström
Eskilstuna OL
32:51 1:47
1:47
0:56
32:05
1:59
3:46
0:46
32:51
3:00
6:46
8:54
15:40
1:07
16:47
1:19
18:06
0:47
18:53
1:32
20:25
2:38
23:03
4:14
27:17
2:18
29:35
1:34
31:09
6 Annika Bygdén
Södertälje-Nykvarn OF
39:11 2:42
2:42
1:13
38:04
2:49
5:31
1:07
39:11
3:21
8:52
7:43
16:35
1:40
18:15
1:47
20:02
1:14
21:16
2:10
23:26
2:54
26:20
5:33
31:53
3:05
34:58
1:53
36:51
7 Nadja Dahlström
Snättringe SK
40:06 2:11
2:11
0:59
39:20
2:12
4:23
0:46
40:06
3:48
8:11
11:23
19:34
0:59
20:33
2:02
22:35
1:00
23:35
2:09
25:44
2:27
28:11
5:07
33:18
2:56
36:14
2:07
38:21
8 Ingela Liwell
Södertälje-Nykvarn OF
42:34 2:01
2:01
1:01
41:39
2:12
4:13
0:55
42:34
1:23
5:36
8:49
14:25
1:04
15:29
2:35
18:04
1:02
19:06
3:13
22:19
2:31
24:50
5:53
30:43
3:17
34:00
6:38
40:38




D21 MOTION 3240 m 3 anmälda
1 Ann-Charlotte Dahl
Visborgs OK
36:56 2:08
2:08
0:54
36:10
3:03
5:11
0:46
36:56
2:44
7:55
2:45
10:40
3:21
14:01
2:42
16:43
3:34
20:17
1:52
22:09
4:37
26:46
2:56
29:42
1:34
31:16
4:00
35:16
2 Emma Axelsson
Göteborg/Majorna OK
59:23 2:19
2:19
0:52
58:28
3:12
5:31
0:55
59:23
6:45
12:16
4:13
16:29
14:55
31:24
2:49
34:13
4:47
39:00
3:25
42:25
4:16
46:41
4:39
51:20
2:36
53:56
3:40
57:36
3 Cecilia Leffler
Järfälla OK
65:49 2:39
2:39
0:44
65:02
4:06
6:45
0:47
65:49
11:32
18:17
3:39
21:56
15:30
37:26
1:07
38:33
3:43
42:16
2:10
44:26
3:19
47:45
7:12
54:57
3:02
57:59
6:19
64:18




D21 3710 m 30 anmälda
1 Linnea Gustavsson
OK Hällen
22:29 1:00
1:00
1:03
18:36
0:39
1:39
1:40
20:16
1:08
2:47
1:11
21:27
1:12
3:59
0:28
21:55
4:08
8:07
0:34
22:29
0:47
8:54
2:02
10:56
0:35
11:31
0:52
12:23
0:57
13:20
1:24
14:44
2:49
17:33
2 Maria Magnusson
Sävedalens AIK
23:28 1:15
1:15
1:05
18:53
0:41
1:56
2:13
21:06
1:04
3:00
1:10
22:16
1:06
4:06
0:32
22:48
4:22
8:28
0:40
23:28
0:54
9:22
1:19
10:41
0:42
11:23
0:49
12:12
0:57
13:09
1:32
14:41
3:07
17:48
3 Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
24:50 1:24
1:24
1:19
19:58
0:43
2:07
2:01
21:59
1:58
4:05
1:40
23:39
1:10
5:15
0:32
24:11
3:54
9:09
0:39
24:50
0:57
10:06
1:32
11:38
0:38
12:16
0:39
12:55
0:58
13:53
1:40
15:33
3:06
18:39
4 Helena Svensson
OK Tyr
24:54 1:08
1:08
1:15
20:04
0:47
1:55
2:06
22:10
1:12
3:07
1:30
23:40
1:13
4:20
0:34
24:14
4:13
8:33
0:40
24:54
1:13
9:46
1:31
11:17
0:42
11:59
0:45
12:44
1:14
13:58
1:49
15:47
3:02
18:49
5 Matilda Andersson
OK Kåre
25:20 1:07
1:07
1:25
20:08
0:43
1:50
2:33
22:41
1:14
3:04
1:21
24:02
1:09
4:13
0:37
24:39
4:02
8:15
0:41
25:20
1:15
9:30
1:33
11:03
0:45
11:48
0:43
12:31
1:04
13:35
1:42
15:17
3:26
18:43
6 Sofia Forsgren
OK Skogsfalken
26:49 1:32
1:32
1:28
21:49
0:46
2:18
2:06
23:55
1:36
3:54
1:36
25:31
1:42
5:36
0:36
26:07
4:12
9:48
0:42
26:49
1:12
11:00
1:31
12:31
0:46
13:17
0:46
14:03
1:15
15:18
1:45
17:03
3:18
20:21
7 Stina Granefelt
OK Tyr
27:27 1:11
1:11
1:42
22:11
0:49
2:00
2:29
24:40
1:21
3:21
1:31
26:11
1:39
5:00
0:37
26:48
4:30
9:30
0:39
27:27
1:16
10:46
1:37
12:23
0:44
13:07
0:44
13:51
1:09
15:00
1:58
16:58
3:31
20:29
8 Johanna Öberg
OK Hällen
28:28 1:07
1:07
1:16
23:52
0:46
1:53
2:05
25:57
1:15
3:08
1:16
27:13
2:16
5:24
0:35
27:48
8:00
13:24
0:40
28:28
0:49
14:13
1:08
15:21
0:37
15:58
0:41
16:39
0:59
17:38
1:41
19:19
3:17
22:36
9 Malin Danielsson
IF Hagen
29:42 1:23
1:23
1:40
24:30
0:51
2:14
2:26
26:56
1:39
3:53
1:31
28:27
1:32
5:25
0:34
29:01
4:33
9:58
0:41
29:42
1:34
11:32
1:53
13:25
0:57
14:22
0:49
15:11
1:51
17:02
1:54
18:56
3:54
22:50
10 Jennie Pettersson
Visborgs OK
30:53 2:52
2:52
1:59
25:30
0:54
3:46
2:31
28:01
1:28
5:14
1:36
29:37
1:19
6:33
0:35
30:12
4:18
10:51
0:41
30:53
1:04
11:55
2:40
14:35
0:50
15:25
0:58
16:23
1:13
17:36
1:58
19:34
3:57
23:31
11 Emma Andersson
Söders SOL Tyresö
31:35 1:34
1:34
1:26
26:06
1:20
2:54
2:37
28:43
1:32
4:26
1:24
30:07
1:44
6:10
0:37
30:44
6:13
12:23
0:51
31:35
1:23
13:46
2:01
15:47
0:48
16:35
0:52
17:27
1:18
18:45
1:58
20:43
3:57
24:40
12 Lisa Johansson
OK Tyr
32:34 2:12
2:12
1:53
25:33
0:44
2:56
4:23
29:56
1:23
4:19
1:20
31:16
1:24
5:43
0:36
31:52
5:07
10:50
0:42
32:34
1:10
12:00
1:26
13:26
0:41
14:07
0:44
14:51
1:19
16:10
1:53
18:03
5:37
23:40
13 Karin Almgren
Söders SOL Tyresö
33:08 1:25
1:25
1:40
27:55
1:47
3:12
2:15
30:10
2:33
5:45
1:32
31:42
1:25
7:10
0:38
32:20
6:21
13:31
0:48
33:08
1:19
14:50
1:45
16:35
0:48
17:23
0:54
18:17
1:49
20:06
2:06
22:12
4:03
26:15
14 Ida Pihl Skoog
OK Linné
33:25 1:23
1:23
2:12
26:53
0:54
2:17
2:52
29:45
1:35
3:52
2:13
31:58
1:47
5:39
0:38
32:36
4:52
10:31
0:49
33:25
1:23
11:54
2:04
13:58
0:53
14:51
0:57
15:48
1:32
17:20
2:08
19:28
5:13
24:41
15 Emma Lindgren
Visborgs OK
35:02 1:19
1:19
1:34
29:40
0:52
2:11
2:20
32:00
1:29
3:40
1:39
33:39
1:31
5:11
0:38
34:17
10:18
15:29
0:45
35:02
1:15
16:44
1:42
18:26
0:44
19:10
0:49
19:59
1:08
21:07
2:01
23:08
4:58
28:06
16 Linda Lönneberg
Täby OK
35:04 1:26
1:26
2:39
29:11
0:50
2:16
2:47
31:58
1:32
3:48
1:41
33:39
1:32
5:20
0:37
34:16
6:46
12:06
0:48
35:04
1:12
13:18
2:15
15:33
0:47
16:20
0:47
17:07
1:35
18:42
1:52
20:34
5:58
26:32
17 Frida Holmberg
Centrum OK
35:22 1:29
1:29
1:44
28:24
1:03
2:32
2:47
31:11
2:11
4:43
2:27
33:38
1:49
6:32
0:47
34:25
6:31
13:03
0:57
35:22
1:15
14:18
1:54
16:12
0:57
17:09
1:02
18:11
1:31
19:42
2:25
22:07
4:33
26:40
18 Lisa Åberg
Tjällmo-Godegårds OK
36:28 5:37
5:37
1:50
29:41
0:51
6:28
3:24
33:05
1:41
8:09
1:48
34:53
1:37
9:46
0:44
35:37
5:35
15:21
0:51
36:28
1:14
16:35
1:47
18:22
0:51
19:13
0:53
20:06
1:19
21:25
2:21
23:46
4:05
27:51
19 Linn Grälls
OK Kåre
36:32 1:13
1:13
1:32
30:30
0:55
2:08
3:12
33:42
1:28
3:36
1:30
35:12
1:46
5:22
0:42
35:54
5:10
10:32
0:38
36:32
2:00
12:32
4:14
16:46
0:59
17:45
0:46
18:31
1:18
19:49
1:49
21:38
7:20
28:58
20 Malin Annegård
SOK Viljan
37:00 1:33
1:33
1:52
30:00
0:54
2:27
3:04
33:04
1:40
4:07
2:31
35:35
1:29
5:36
0:36
36:11
5:48
11:24
0:49
37:00
0:57
12:21
2:18
14:39
0:40
15:19
0:50
16:09
1:11
17:20
2:15
19:35
8:33
28:08
21 Linda Nilsson
NAIS OK
47:04 1:48
1:48
5:22
41:11
0:56
2:44
2:42
43:53
1:52
4:36
1:50
45:43
4:59
9:35
0:35
46:18
4:50
14:25
0:46
47:04
1:18
15:43
8:17
24:00
0:55
24:55
0:57
25:52
1:27
27:19
3:26
30:45
5:04
35:49
22 Johanna Samuelson
Sigtuna OK
49:09 1:43
1:43
1:14
2:57
2:04
5:01
3:14
8:15
23:45
32:00

49:09

32:00

32:00

32:00

32:00

32:00
   
23 Mette Petersson
Centrum OK
52:56 3:43
3:43
2:02
39:01
0:48
4:31
4:28
43:29
1:43
6:14
8:05
51:34
1:43
7:57
0:37
52:11
16:10
24:07
0:45
52:56
0:50
24:57
1:34
26:31
0:55
27:26
1:05
28:31
2:09
30:40
2:01
32:41
4:18
36:59
24 Elina Johnsson
OK Vilse 87
55:55 4:37
4:37
2:02
48:17
0:52
5:29
2:43
51:00
1:46
7:15
3:13
54:13
1:34
8:49
0:48
55:01
7:44
16:33
0:54
55:55
2:47
19:20
5:15
24:35
1:01
25:36
1:02
26:38
1:26
28:04
2:40
30:44
15:31
46:15
Julia Dalgren
OK Ravinen
Ej godk. 1:30
1:30
1:02
2:32
1:41
4:13
1:41
5:54

49:10
13:04
18:58
0:57
50:07
8:38
27:36
2:32
30:08
1:08
31:16
1:25
32:41
1:49
34:30
2:23
36:53
 
Katarina Borg
Södertälje-Nykvarn OF
Ej godk.
Kristina Almström
Södertälje-Nykvarn OF
Ej godk.
Benita Hansson
Gotlands Bro OK
Ej godk.
Jo Stevenson
Södertälje-Nykvarn OF
Ej godk.




D18 3310 m 1 anmälda




D16 3380 m 6 anmälda
1 Ida Wadman
Katrineholms OK
26:47 1:23
1:23
1:59
25:35
2:07
3:30
0:35
26:10
2:22
5:52
0:37
26:47
2:42
8:34
2:28
11:02
1:07
12:09
2:02
14:11
0:51
15:02
1:08
16:10
2:25
18:35
3:09
21:44
1:52
23:36
2 Frida Ansin
Svaide-Roma SOK
30:12 1:17
1:17
1:11
28:53
2:23
3:40
0:36
29:29
2:10
5:50
0:43
30:12
2:54
8:44
2:20
11:04
1:11
12:15
2:28
14:43
1:18
16:01
1:23
17:24
5:28
22:52
3:06
25:58
1:44
27:42
3 Karolina Nygren
Skogspojkarnas OK
33:13 1:18
1:18
1:39
31:43
2:35
3:53
0:45
32:28
2:47
6:40
0:45
33:13
3:07
9:47
3:10
12:57
1:16
14:13
2:15
16:28
1:23
17:51
1:17
19:08
2:47
21:55
4:01
25:56
4:08
30:04
4 Siri Jeppsson
Katrineholms OK
38:49 1:58
1:58
0:49
37:34
3:35
5:33
0:37
38:11
3:29
9:02
0:38
38:49
5:07
14:09
5:01
19:10
1:11
20:21
3:44
24:05
3:04
27:09
1:27
28:36
2:35
31:11
3:59
35:10
1:35
36:45
5 Cornelia Hansson
Gotlands Bro OK
57:06 1:38
1:38
3:35
55:44
2:27
4:05
0:38
56:22
2:27
6:32
0:44
57:06
3:21
9:53
3:15
13:08
1:50
14:58
3:02
18:00
1:29
19:29
1:46
21:15
3:56
25:11
24:52
50:03
2:06
52:09




D14 2630 m 5 anmälda
1 Mikaela Rönnbäck
Visborgs OK
20:50 1:05
1:05
0:38
20:50
0:48
1:53
2:22
4:15
3:49
8:04
0:46
8:50
1:09
9:59
2:17
12:16
2:27
14:43
0:36
15:19
1:46
17:05
2:36
19:41
0:31
20:12
2 Karin Karlsson
Katrineholms OK
26:18 2:32
2:32
0:48
26:18
0:48
3:20
3:19
6:39
4:46
11:25
1:06
12:31
1:59
14:30
2:28
16:58
3:07
20:05
0:38
20:43
1:43
22:26
2:30
24:56
0:34
25:30
3 Ellinor Vejlens
Visborgs OK
28:56 0:48
0:48
0:47
28:56
1:23
2:11
3:18
5:29
5:28
10:57
0:46
11:43
1:30
13:13
2:29
15:42
4:24
20:06
0:39
20:45
2:42
23:27
4:06
27:33
0:36
28:09
4 Agnes Carlsson
Visborgs OK
31:50 0:53
0:53
0:44
31:50
1:24
2:17
3:35
5:52
8:00
13:52
1:05
14:57
1:31
16:28
3:21
19:49
4:03
23:52
0:54
24:46
2:18
27:04
3:10
30:14
0:52
31:06
5 Amanda Nygren
Skogspojkarnas OK
34:55 0:54
0:54
0:52
34:55
0:53
1:47
6:40
8:27
8:31
16:58
0:51
17:49
1:33
19:22
2:49
22:11
3:59
26:10
0:46
26:56
2:36
29:32
3:54
33:26
0:37
34:03




D12 2550 m 6 anmälda
1 Tove Rönnbäck
Visborgs OK
16:32 1:28
1:28
1:30
2:58
0:50
3:48
1:55
5:43
2:19
8:02
2:22
10:24
3:19
13:43
2:11
15:54
0:38
16:32
     
2 Emelie Jakobsson
Garda IK
21:50 1:46
1:46
5:13
6:59
0:47
7:46
2:19
10:05
2:04
12:09
3:06
15:15
3:37
18:52
2:16
21:08
0:42
21:50
     
3 Lovisa Berlin
Svaide-Roma SOK
24:55 1:52
1:52
1:57
3:49
1:06
4:55
2:58
7:53
2:49
10:42
5:23
16:05
4:52
20:57
3:12
24:09
0:46
24:55
     
4 Tilda Andersson
OK Tyr
27:37 1:44
1:44
1:54
3:38
1:14
4:52
9:18
14:10
2:02
16:12
3:05
19:17
4:02
23:19
3:29
26:48
0:49
27:37
     
5 Tyra Mellin
Svaide-Roma SOK
29:20 2:27
2:27
2:24
4:51
1:20
6:11
3:39
9:50
2:43
12:33
7:10
19:43
5:33
25:16
3:20
28:36
0:44
29:20
     
6 Elin Johnsson
Svaide-Roma SOK
32:06 1:56
1:56
2:22
4:18
1:15
5:33
2:56
8:29
5:59
14:28
5:02
19:30
6:56
26:26
4:47
31:13
0:53
32:06
     




D10 2150 m 9 anmälda
1 Tilda Nikolausson
Svaide-Roma SOK
17:41 1:41
1:41
1:25
3:06
0:51
3:57
2:41
6:38
1:09
7:47
1:57
9:44
3:24
13:08
1:41
14:49
2:05
16:54
0:47
17:41
   
2 Klara Fahlin
Svaide-Roma SOK
18:38 1:44
1:44
1:32
3:16
1:00
4:16
3:02
7:18
1:28
8:46
2:09
10:55
3:11
14:06
1:55
16:01
1:49
17:50
0:48
18:38
   
3 Gilda Bjersander
Svaide-Roma SOK
21:20 2:07
2:07
1:38
3:45
1:12
4:57
3:14
8:11
1:29
9:40
2:29
12:09
3:54
16:03
2:11
18:14
2:06
20:20
1:00
21:20
   
4 Beata Pettersson
Gotlands Bro OK
22:56 5:07
5:07
2:27
7:34
0:58
8:32
2:54
11:26
1:16
12:42
2:25
15:07
3:08
18:15
2:02
20:17
1:46
22:03
0:53
22:56
   
5 Agnes Tönseth
Svaide-Roma SOK
23:29 4:03
4:03
1:17
5:20
0:58
6:18
3:09
9:27
1:25
10:52
2:07
12:59
3:49
16:48
3:14
20:02
2:29
22:31
0:58
23:29
   
6 Agnes Englund
Svaide-Roma SOK
27:40 2:59
2:59
2:47
5:46
1:47
7:33
4:12
11:45
2:16
14:01
2:53
16:54
4:00
20:54
3:52
24:46
1:52
26:38
1:02
27:40
   
7 Tuva Nikolausson
Svaide-Roma SOK
48:24 3:46
3:46
3:32
7:18
1:56
9:14
5:30
14:44
2:47
17:31
10:28
27:59
6:15
34:14
8:58
43:12
3:15
46:27
1:57
48:24
   
8 Linnéa Gustafsson
OK Hällen
49:24 5:32
5:32
3:42
9:14
1:02
10:16
6:18
16:34
2:53
19:27
10:29
29:56
6:08
36:04
9:12
45:16
3:11
48:27
0:57
49:24
   




U3 2550 m 3 anmälda
1 Fanny Englund
Svaide-Roma SOK
33:35 2:58
2:58
2:23
5:21
1:16
6:37
3:23
10:00
4:23
14:23
5:52
20:15
9:14
29:29
3:18
32:47
0:48
33:35
     
2 Alexander Bladh
Svaide-Roma SOK
34:33 3:15
3:15
1:45
5:00
1:02
6:02
2:21
8:23
13:03
21:26
4:35
26:01
4:49
30:50
2:47
33:37
0:56
34:33
     
3 Christoffer Olovsson
Svaide-Roma SOK
34:36 2:33
2:33
1:55
4:28
1:15
5:43
12:18
18:01
3:04
21:05
3:50
24:55
5:11
30:06
3:38
33:44
0:52
34:36
     




U2 2150 m 7 anmälda
1 Olle Svangren
Gotlands Bro OK
19:27 1:24
1:24
1:30
2:54
0:52
3:46
2:34
6:20
1:10
7:30
2:21
9:51
3:09
13:00
1:39
14:39
3:58
18:37
0:50
19:27
   
2 Maja Kolmodin
Svaide-Roma SOK
22:42 2:52
2:52
1:57
4:49
1:18
6:07
3:03
9:10
1:21
10:31
3:00
13:31
3:29
17:00
2:10
19:10
2:38
21:48
0:54
22:42
   
3 Matilda Romin
Gotlands Bro OK
24:30 2:06
2:06
3:49
5:55
0:50
6:45
3:39
10:24
1:16
11:40
2:35
14:15
4:16
18:31
2:19
20:50
2:43
23:33
0:57
24:30
   
4 Ida Bani Shoraka
Svaide-Roma SOK
25:46 2:30
2:30
2:28
4:58
2:03
7:01
3:35
10:36
1:56
12:32
3:47
16:19
4:02
20:21
2:13
22:34
2:11
24:45
1:01
25:46
   
5 Ludvig Waktel
Svaide-Roma SOK
29:20 4:20
4:20
2:31
6:51
1:59
8:50
2:58
11:48
1:59
13:47
4:26
18:13
5:08
23:21
2:57
26:18
2:08
28:26
0:54
29:20
   
6 Elin Dahl
Visborgs OK
34:37 4:36
4:36
3:30
8:06
1:24
9:30
4:52
14:22
2:53
17:15
4:11
21:26
6:35
28:01
3:05
31:06
2:38
33:44
0:53
34:37
   




U1 1870 m 10 anmälda
1 Linnea Söderqvist
OK Ravinen
16:30 1:17
1:17
1:14
2:31
1:32
4:03
1:11
5:14
3:26
8:40
1:31
10:11
1:26
11:37
1:15
12:52
2:46
15:38
0:52
16:30
   
2 Edvin Nilsson
Gotlands Bro OK
17:56 1:09
1:09
1:29
2:38
3:23
6:01
1:36
7:37
3:09
10:46
1:13
11:59
1:36
13:35
1:05
14:40
2:26
17:06
0:50
17:56
   
3 Anton Nilsson
Gotlands Bro OK
18:13 1:16
1:16
1:40
2:56
3:08
6:04
1:28
7:32
3:06
10:38
1:29
12:07
1:27
13:34
1:08
14:42
2:30
17:12
1:01
18:13
   
4 Emil Berg
Garda IK
18:24 1:19
1:19
1:46
3:05
1:17
4:22
1:40
6:02
3:14
9:16
2:04
11:20
1:30
12:50
1:33
14:23
3:17
17:40
0:44
18:24
   
5 Folke Svangren
Gotlands Bro OK
20:46 1:21
1:21
1:32
2:53
2:40
5:33
1:47
7:20
4:33
11:53
1:45
13:38
2:10
15:48
1:29
17:17
2:45
20:02
0:44
20:46
   
6 Ebbe Berg
Garda IK
31:39 2:35
2:35
2:23
4:58
2:16
7:14
2:03
9:17
6:00
15:17
3:02
18:19
3:51
22:10
2:27
24:37
5:35
30:12
1:27
31:39
   




INSKOLNING 1870 m 10 anmälda
Axel Engström
Svaide-Roma SOK
Godkänd 1:35
1:35
1:43
3:18
1:26
4:44
1:27
6:11
3:51
10:02
1:43
11:45
2:00
13:45
2:44
16:29
3:06
19:35
1:16
20:51
   
Edward Pettersson
Gotlands Bro OK
Godkänd 2:47
2:47
2:53
5:40
2:18
7:58
2:15
10:13
5:51
16:04
2:18
18:22
2:49
21:11
1:59
23:10
3:42
26:52
1:08
28:00
   
Erik Engström
Svaide-Roma SOK
Godkänd 2:40
2:40
1:53
4:33
1:24
5:57
1:14
7:11
4:12
11:23
1:42
13:05
1:55
15:00
1:54
16:54
2:53
19:47
0:51
20:38
   
Henning Engsröm
Svaide-Roma SOK
Godkänd 2:29
2:29
2:01
4:30
1:23
5:53
1:14
7:07
4:08
11:15
1:45
13:00
1:57
14:57
1:52
16:49
2:57
19:46
0:52
20:38
   
Lina Bani Shoraka
Svaide-Roma SOK
Godkänd 1:36
1:36
1:38
3:14
1:54
5:08
1:45
6:53
3:53
10:46
1:32
12:18
2:01
14:19
1:45
16:04
3:52
19:56
1:12
21:08
   
Mathilda Tengroth
Sundbybergs IK
Godkänd 3:31
3:31
3:39
7:10
9:48
16:58
2:11
19:09
4:46
23:55
3:54
27:49
3:22
31:11
1:58
33:09
4:22
37:31
1:16
38:47
   
Matilda Berlin
Svaide-Roma SOK
Godkänd 3:27
3:27
3:08
6:35
2:42
9:17
3:22
12:39
7:11
19:50
3:21
23:11
3:03
26:14
2:41
28:55
4:55
33:50
2:17
36:07
   
Moa Pettersson
Svaide-Roma SOK
Godkänd 1:35
1:35
1:42
3:17
2:05
5:22
1:32
6:54
3:56
10:50
1:27
12:17
2:02
14:19
1:44
16:03
3:53
19:56
1:12
21:08
   
Olof Levin
Svaide-Roma SOK
Godkänd 3:53
3:53
4:15
8:08
3:59
12:07
2:34
14:41
6:30
21:11
5:10
26:21
4:03
30:24
4:31
34:55
6:42
41:37
4:41
46:18
   
Wilma Berlin
Svaide-Roma SOK
Godkänd 3:23
3:23
3:11
6:34
2:46
9:20
3:15
12:35
7:23
19:58
3:04
23:02
3:11
26:13
2:25
28:38
5:15
33:53
2:17
36:10
   




ÖPPEN 1 2150 m 2 anmälda
1 Margareta Reihs
Svaide-Roma SOK
39:45 7:27
7:27
2:41
10:08
1:43
11:51
5:14
17:05
2:23
19:28
5:09
24:37
5:47
30:24
4:10
34:34
3:14
37:48
1:57
39:45
   
2 Bengt Söderlund
Visborgs OK
53:13 11:38
11:38
3:40
15:18
2:16
17:34
6:35
24:09
3:15
27:24
5:31
32:55
8:19
41:14
4:45
45:59
4:32
50:31
2:42
53:13
   




ÖPPEN 2 2550 m 5 anmälda
1 Michel Humla
Solna OK
32:47 2:52
2:52
2:42
5:34
1:23
6:57
3:04
10:01
3:16
13:17
5:47
19:04
8:53
27:57
3:45
31:42
1:05
32:47
     
2 Sigrid Grälls
OK Kåre
41:05 3:36
3:36
2:43
6:19
2:56
9:15
3:35
12:50
5:18
18:08
8:09
26:17
7:19
33:36
6:09
39:45
1:20
41:05
     
3 Ann Johansson
Snättringe SK
79:10 10:29
10:29
3:36
14:05
3:03
17:08
5:35
22:43
18:29
41:12
7:19
48:31
23:23
71:54
5:28
77:22
1:48
79:10
     
Magdalena Tegestrand
Skogsluffarnas OK
Ej godk. 18:38
18:38
3:28
22:06
1:31
23:37
4:48
28:25
               
Erland Lindqvist
Visby IF Gute SOK
Ej godk. 3:32
3:32
3:00
6:32
1:47
8:19
         
46:40
     




ÖPPEN 4 3240 m 20 anmälda
1 Robert Gustafsson
Visborgs OK
34:48 1:53
1:53
0:56
33:49
4:31
6:24
0:59
34:48
1:57
8:21
4:05
12:26
1:26
13:52
2:09
16:01
3:07
19:08
3:29
22:37
3:53
26:30
1:12
27:42
3:36
31:18
1:35
32:53
2 Göran Ahlgren
Visborgs OK
39:38 3:05
3:05
0:43
38:56
5:40
8:45
0:42
39:38
3:34
12:19
3:02
15:21
1:38
16:59
2:50
19:49
3:30
23:19
3:24
26:43
4:00
30:43
1:34
32:17
3:20
35:37
2:36
38:13
3 Amanda Söderholm
Strängnäs-Malmby OL
42:02 3:21
3:21
0:54
41:16
5:19
8:40
0:46
42:02
2:19
10:59
3:58
14:57
1:41
16:38
2:17
18:55
4:28
23:23
3:42
27:05
3:07
30:12
1:49
32:01
7:03
39:04
1:18
40:22
4 Viktoria Olsson
IF Hansa-Hoburg
43:12 2:40
2:40
0:50
42:17
4:43
7:23
0:55
43:12
3:06
10:29
5:53
16:22
1:44
18:06
2:11
20:17
2:48
23:05
5:39
28:44
5:39
34:23
1:15
35:38
4:03
39:41
1:46
41:27
5 Irene Hultberg
SOK Viljan
43:29 2:27
2:27
0:43
42:39
5:40
8:07
0:50
43:29
3:22
11:29
4:01
15:30
3:14
18:44
2:29
21:13
3:25
24:38
3:12
27:50
4:25
32:15
1:53
34:08
3:37
37:45
4:11
41:56
6 Rolf Grälls
OK Kåre
44:58 2:42
2:42
1:21
43:44
5:58
8:40
1:14
44:58
2:29
11:09
5:17
16:26
1:39
18:05
2:27
20:32
4:23
24:55
4:34
29:29
4:16
33:45
1:51
35:36
4:55
40:31
1:52
42:23
7 Moa Grälls
OK Kåre
47:22 2:44
2:44
0:53
46:25
7:13
9:57
0:57
47:22
2:38
12:35
4:55
17:30
1:17
18:47
5:51
24:38
4:01
28:39
3:43
32:22
4:55
37:17
1:40
38:57
5:15
44:12
1:20
45:32
8 Britt-Marie Reinholdsson
Järfälla OK
48:35 5:51
5:51
0:57
47:34
8:13
14:04
1:01
48:35
2:40
16:44
4:39
21:23
1:44
23:07
3:00
26:07
3:33
29:40
3:49
33:29
4:26
37:55
1:28
39:23
4:59
44:22
2:15
46:37
Annelie Nygren
Skogspojkarnas OK
48:35 3:01
3:01
1:18
47:30
7:02
10:03
1:05
48:35
2:48
12:51
5:08
17:59
2:10
20:09
2:51
23:00
4:10
27:10
4:45
31:55
5:00
36:55
2:12
39:07
5:23
44:30
1:42
46:12
10 Sussanne Strage
Svaide-Roma SOK
48:55 2:25
2:25
0:47
48:07
6:45
9:10
0:48
48:55
3:07
12:17
4:37
16:54
2:14
19:08
4:13
23:21
4:23
27:44
5:42
33:26
4:29
37:55
1:50
39:45
5:51
45:36
1:44
47:20
11 Pernilla Mellin
Svaide-Roma SOK
49:15 2:21
2:21
0:59
48:17
6:46
9:07
0:58
49:15
3:12
12:19
4:34
16:53
2:13
19:06
4:26
23:32
4:19
27:51
5:33
33:24
4:35
37:59
1:49
39:48
5:51
45:39
1:39
47:18
12 Kristina Thimberg
Söders SOL Tyresö
50:28 2:46
2:46
1:30
49:39
7:07
9:53
0:49
50:28
3:21
13:14
4:42
17:56
2:23
20:19
3:01
23:20
3:45
27:05
6:45
33:50
4:28
38:18
2:45
41:03
4:42
45:45
2:24
48:09
13 Torgny Jeppson
Katrineholms OK
50:47 3:01
3:01
1:21
48:59
7:24
10:25
1:48
50:47
3:14
13:39
5:23
19:02
1:45
20:47
2:52
23:39
4:39
28:18
5:10
33:28
4:48
38:16
2:31
40:47
4:49
45:36
2:02
47:38
14 Bertil Bergström
Visborgs OK
52:07 3:40
3:40
1:25
50:34
6:45
10:25
1:33
52:07
2:48
13:13
5:52
19:05
2:06
21:11
2:50
24:01
4:36
28:37
5:19
33:56
4:31
38:27
2:07
40:34
5:06
45:40
3:29
49:09
15 Kjell Jansson
Lindebygdens OK
54:31 3:17
3:17
1:23
52:45
6:47
10:04
1:46
54:31
3:05
13:09
6:18
19:27
2:32
21:59
2:56
24:55
5:12
30:07
5:45
35:52
5:22
41:14
2:52
44:06
5:15
49:21
2:01
51:22
16 Lars-Åke Holm
Linköpings OK
57:34 3:04
3:04
1:52
56:05
7:22
10:26
1:29
57:34
3:02
13:28
6:43
20:11
2:09
22:20
3:32
25:52
8:05
33:57
5:14
39:11
4:52
44:03
2:23
46:26
5:24
51:50
2:23
54:13
17 Sophia Gabrielsson
Söders SOL Tyresö
60:26 3:25
3:25
0:54
59:20
7:17
10:42
1:06
60:26
4:33
15:15
6:21
21:36
1:53
23:29
3:02
26:31
5:01
31:32
10:51
42:23
4:06
46:29
2:14
48:43
8:09
56:52
1:34
58:26
18 Gunilla Ekberg
IFK Lidingös Skid o OK
64:55 2:46
2:46
1:05
63:26
8:03
10:49
1:29
64:55
4:11
15:00
6:43
21:43
2:45
24:28
5:17
29:45
5:36
35:21
5:33
40:54
5:59
46:53
2:20
49:13
7:57
57:10
5:11
62:21
19 Malin Zackrisson
OK Älvsjö-Örby
73:42 3:49
3:49
1:09
72:37
8:31
12:20
1:05
73:42
3:49
16:09
5:51
22:00
3:03
25:03
3:28
28:31
7:35
36:06
5:51
41:57
10:01
51:58
2:22
54:20
7:45
62:05
9:23
71:28
20 Annika Ejdertun
Garda IK
74:28 2:00
2:00
1:18
73:43
35:30
37:30
0:45
74:28
2:07
39:37
7:39
47:16
2:35
49:51
3:55
53:46
2:47
56:33
3:19
59:52
4:57
64:49
1:26
66:15
4:27
70:42
1:43
72:25




ÖPPEN 5 4330 m 9 anmälda
1 Magnus Ihreskog
Gotlands Bro OK
32:33 0:56
0:56
2:18
26:08
2:55
3:51
1:42
27:50
1:35
5:26
3:21
31:11
2:25
7:51
0:41
31:52
3:10
11:01
0:41
32:33
0:56
11:57
1:06
13:03
2:17
15:20
1:39
16:59
2:52
19:51
1:19
21:10
2:40
23:50
2 Gunnar Hallström
Visborgs OK
44:36 3:54
3:54
2:57
35:58
3:49
7:43
2:40
38:38
2:13
9:56
4:39
43:17
2:59
12:55
0:37
43:54
2:48
15:43
0:42
44:36
1:37
17:20
1:30
18:50
3:34
22:24
3:23
25:47
2:37
28:24
1:39
30:03
2:58
33:01
3 Kjell-åke Eneqvist
Svaide-Roma SOK
57:08 5:06
5:06
3:37
45:29
4:13
9:19
2:32
48:01
3:05
12:24
6:58
54:59
3:25
15:49
0:59
55:58
4:05
19:54
1:10
57:08
1:31
21:25
1:50
23:15
3:39
26:54
3:08
30:02
5:06
35:08
2:20
37:28
4:24
41:52
4 Jens Wicksén
SOK Viljan
62:26 1:22
1:22
8:02
49:56
3:34
4:56
2:38
52:34
5:18
10:14
8:16
60:50
6:18
16:32
0:55
61:45
5:13
21:45
0:41
62:26
2:08
23:53
2:02
25:55
2:42
28:37
2:57
31:34
4:40
36:14
1:49
38:03
3:51
41:54
5 Tova Sjöberg
Täby OK
72:22 1:26
1:26
6:25
61:58
10:19
11:45
2:45
64:43
3:42
15:27
5:12
69:55
4:59
20:26
1:27
71:22
6:10
26:36
1:00
72:22
2:10
28:46
2:48
31:34
7:16
38:50
3:31
42:21
4:51
47:12
3:28
50:40
4:53
55:33
6 Robin Kihlblom
Klubblös IF
72:25 1:31
1:31
6:38
62:10
10:20
11:51
2:32
64:42
3:37
15:28
5:16
69:58
5:05
20:33
1:25
71:23
6:03
26:36
1:02
72:25
2:00
28:36
2:55
31:31
7:23
38:54
3:28
42:22
4:57
47:19
3:19
50:38
4:54
55:32
7 Sara Jonasson
Klubblös IF
88:44 3:52
3:52
8:54
77:02
7:21
11:13
3:34
80:36
7:56
19:09
6:03
86:39
10:02
29:11
1:06
87:45
5:54
35:05
0:59
88:44
2:53
37:58
3:01
40:59
3:44
44:43
4:51
49:34
7:00
56:34
2:50
59:24
8:44
68:08
8 Bo Rock
Järfälla OK
89:58 6:34
6:34
4:30
68:49
8:55
15:29
10:04
78:53
6:31
22:00
8:37
87:30
7:12
29:12
1:19
88:49
4:24
33:36
1:09
89:58
8:00
41:36
2:53
44:29
3:58
48:27
3:42
52:09
4:46
56:55
2:46
59:41
4:38
64:19
9 Veio salmijärvi
Katrineholms OK
91:45 4:32
4:32
7:30
83:42
4:01
8:33
2:21
86:03
2:33
11:06
4:09
90:12
4:44
15:50
0:51
91:03
37:45
53:35
0:42
91:45
0:42
54:17
1:59
56:16
3:24
59:40
4:34
64:14
3:50
68:04
2:24
70:28
5:44
76:12




ÖPPEN 7 3340 m 4 anmälda
1 Madelene Allmungs
Leksands OK
29:50 1:51
1:51
0:54
29:05
1:57
3:48
0:45
29:50
1:15
5:03
5:44
10:47
1:09
11:56
1:16
13:12
0:58
14:10
3:31
17:41
2:26
20:07
4:34
24:41
2:09
26:50
1:21
28:11
2 Magnus Gunnarsson
Klubblös IF
41:11 2:27
2:27
1:09
40:26
1:44
4:11
0:45
41:11
1:07
5:18
12:42
18:00
1:37
19:37
1:51
21:28
1:11
22:39
2:00
24:39
3:11
27:50
7:38
35:28
2:15
37:43
1:34
39:17
3 Björn Johansson
Svaide-Roma SOK
55:24 8:10
8:10
1:04
54:22
2:13
10:23
1:02
55:24
3:36
13:59
8:28
22:27
1:11
23:38
2:18
25:56
2:02
27:58
2:47
30:45
6:09
36:54
5:32
42:26
9:09
51:35
1:43
53:18
4 Lars Friberg
Svaide-Roma SOK
86:59 4:20
4:20
2:10
85:27
4:29
8:49
1:32
86:59
4:52
13:41
27:04
40:45
6:03
46:48
3:42
50:30
3:06
53:36
5:02
58:38
6:57
65:35
9:18
74:53
5:06
79:59
3:18
83:17




ÖPPEN 8 4830 m 10 anmälda
1 Bob Kolmodin
Svaide-Roma SOK
42:05 1:10
1:10
1:59
28:46
0:57
2:07
1:26
30:12
1:02
3:09
2:04
32:16
2:08
5:17
4:52
37:08
4:39
9:56
2:20
39:28
3:27
13:23
1:21
40:49
0:46
14:09
0:34
41:23
3:08
17:17
0:42
42:05
1:46
19:03
3:12
22:15
1:54
24:09
2:38
26:47
2 Claes-Göran Skohg
Täby OK
48:28 2:10
2:10
2:33
35:16
1:23
3:33
1:30
36:46
1:13
4:46
3:03
39:49
2:45
7:31
3:23
43:12
2:53
10:24
2:07
45:19
3:39
14:03
1:44
47:03
1:09
15:12
0:41
47:44
3:13
18:25
0:44
48:28
1:34
19:59
5:51
25:50
2:30
28:20
4:23
32:43
3 Lena Risby
OK Ravinen
52:31 1:20
1:20
2:35
38:52
1:20
2:40
1:46
40:38
1:42
4:22
3:01
43:39
3:13
7:35
3:22
47:01
6:17
13:52
2:15
49:16
3:32
17:24
1:45
51:01
1:30
18:54
0:43
51:44
3:09
22:03
0:47
52:31
1:44
23:47
5:58
29:45
2:14
31:59
4:18
36:17
4 Tomaz Holmberg
Kramfors-Alliansen
59:55 1:05
1:05
4:29
45:30
1:10
2:15
1:29
46:59
1:27
3:42
2:33
49:32
3:35
7:17
3:30
53:02
10:26
17:43
3:36
56:38
3:43
21:26
1:46
58:24
0:47
22:13
0:43
59:07
2:55
25:08
0:48
59:55
1:14
26:22
3:52
30:14
6:50
37:04
3:57
41:01
5 Bengt Salomonsson
Skåneslättens OL
63:54 1:55
1:55
6:24
46:16
1:28
3:23
2:26
48:42
1:49
5:12
3:32
52:14
4:42
9:54
4:37
56:51
4:00
13:54
3:02
59:53
6:07
20:01
2:11
62:04
1:12
21:13
0:48
62:52
4:10
25:23
1:02
63:54
1:51
27:14
4:03
31:17
4:27
35:44
4:08
39:52
6 Ulf Larsson
Västerås SOK
67:07 2:14
2:14
7:39
47:08
1:49
4:03
2:17
49:25
1:46
5:49
4:24
53:49
3:45
9:34
5:08
58:57
3:37
13:11
3:29
62:26
8:17
21:28
2:18
64:44
0:49
22:17
1:10
65:54
3:36
25:53
1:13
67:07
1:44
27:37
5:24
33:01
2:47
35:48
3:41
39:29
7 Rolf Andersson
Svaide-Roma SOK
69:33 1:25
1:25
4:18
46:26
1:29
2:54
1:49
48:15
1:44
4:38
3:55
52:10
5:47
10:25
9:23
61:33
4:03
14:28
3:58
65:31
6:20
20:48
2:22
67:53
1:16
22:04
0:46
68:39
5:13
27:17
0:54
69:33
1:59
29:16
3:56
33:12
3:33
36:45
5:23
42:08
8 Laila Norrman
Kjula IF
77:28 3:11
3:11
3:17
56:54
1:55
5:06
2:06
59:00
1:39
6:45
4:18
63:18
7:33
14:18
5:01
68:19
10:10
24:28
3:28
71:47
6:11
30:39
3:56
75:43
1:13
31:52
0:48
76:31
4:26
36:18
0:57
77:28
1:54
38:12
5:09
43:21
3:44
47:05
6:32
53:37
9 Agneta Skohg
Täby OK
103:50 2:13
2:13
3:15
81:58
5:23
7:36
2:30
84:28
1:42
9:18
3:55
88:23
4:18
13:36
4:23
92:46
4:34
18:10
5:06
97:52
24:08
42:18
3:31
101:23
6:45
49:03
1:25
102:48
4:53
53:56
1:02
103:50
4:49
58:45
10:59
69:44
4:20
74:04
4:39
78:43
10 mats englund
Klubblös IF
106:42 1:53
1:53
3:06
85:54
2:23
4:16
1:53
87:47
1:34
5:50
6:07
93:54
7:49
13:39
4:33
98:27
5:25
19:04
4:34
103:01
22:50
41:54
2:10
105:11
1:18
43:12
0:44
105:55
26:45
69:57
0:47
106:42
2:04
72:01
3:15
75:16
2:14
77:30
5:18
82:48



Skapad 2009-11-07 15:41:16 med OLA version 4.1.3