Helg utan Älg, Klassresultatlista

Etapp 2, 2009-11-08


H80     4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Sture Larsson Visborgs OK 77:01 0:00
2 Runar Forsström Järfälla OK 129:48 52:47
Gunnar Olofsson IF Hansa-Hoburg Ej godk.
Hilbert Gardell Svaide-Roma SOK Ej start

H75     11 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Nils Jansson Skattkärrs IF 59:49 0:00
2 Allan Håkansson SOK Viljan 67:36 7:47
3 Ragnar Vikström Täby OK 68:55 9:06
4 Sauli Jacobsson Gotlands Bro OK 71:22 11:33
5 Berndt Berg Garda IK 75:53 16:04
6 Kjell Olofsson KA 3 IF 80:07 20:18
7 Bengt-Åke Borgemo SOK Viljan 81:31 21:42
8 Bo Elmgren Sundbybergs IK 88:17 28:28
9 Sven Svensson FK Vittus 95:08 35:19
10 Ernst Lars Anders Persson Almby IK 123:35 63:46
Hans Bohlin IFK Moras OK Ej start

H70     23 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Sivert Axelsson Kalmar OK 68:21 0:00
2 Kaj Wirén Visborgs OK 68:50 0:29
3 Åke Andersson OK Älvsjö-Örby 74:55 6:34
4 Peo Bengtsson OK Pan-Kristianstad 76:57 8:36
5 Stig Lindskog Visborgs OK 80:33 12:12
6 Lennart Karlsson OK Grip 82:00 13:39
7 Bo Löwegren Västerås SOK 83:38 15:17
8 Nils Hallgren Visborgs OK 83:56 15:35
9 Åke Tidman OK Kolmården 85:41 17:20
10 Harald Wibye OK Moss 91:25 23:04
11 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 92:02 23:41
12 Lars Viklund Njurunda OK 102:34 34:13
13 Hugo Isgren IFK Enskede 107:45 39:24
14 Thorsten Höglund Turebergs IF 109:18 40:57
15 Bille Widell Visby IF Gute SOK 110:16 41:55
16 Göran Gabrielsson SOK Viljan 115:47 47:26
17 Ove Åberg OK Roslagen 132:55 64:34
18 Sven Nilsson OK Älvsjö-Örby 175:16 106:55
Folke Lindgren Visborgs OK Ej godk.
Elis Nilsson Svaide-Roma SOK Ej start
Sven-Olof Ljunggren Svaide-Roma SOK Ej start
Rolf Johansson Södertälje IF Ej start
Bror Forsberg Haninge SOK Ej start

H65     26 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jan-Erik Nilsson SOK Viljan 60:52 0:00
2 Bertil Allmungs IF Hansa-Hoburg 62:16 1:24
3 Karl-Robert Moqvist OK Tor 64:40 3:48
4 Thomas Kleist Boxholm-Mjölby OL 69:14 8:22
5 Torbjörn Tirén SoIK Hellas 69:35 8:43
6 Conny Bjälming Jönköpings OK 71:06 10:14
7 Rolf Bjärud Västerbergslagens OL 71:39 10:47
8 Allan Olofsson Svaide-Roma SOK 73:26 12:34
9 Kjell Andersson Skattkärrs IF 75:10 14:18
10 Björn Fransson Visborgs OK 76:50 15:58
11 Leo Lövdahl Visby IF Gute SOK 77:32 16:40
12 Svenerik Johansson Visby IF Gute SOK 78:31 17:39
13 Raimo Salminen Växjö OK 79:49 18:57
14 Rolf Helmersson Lindebygdens OK 81:50 20:58
15 Bo Hedlund IFK Enskede 83:59 23:07
16 Rolf Malmros Visborgs OK 85:02 24:10
17 Göran Andersson Täby OK 85:25 24:33
18 Kjell-Åke Isaksson OK Skogshjortarna 85:45 24:53
19 Kurt Boström OK Linné 88:56 28:04
20 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 94:10 33:18
21 Jan Dahlgren Gustavsbergs OK 103:14 42:22
22 Milton Lövgren SOK Viljan 119:42 58:50
23 Anders Broberg OK Sänkan 132:36 71:44
Knud Erik Thomsen Svendborg OK Ej godk.
Rogert Hägg Svaide-Roma SOK Ej start
Tony Millbrant Skogsluffarnas OK Ej start

H60     15 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jerker Enekvist IF Hansa-Hoburg 61:37 0:00
2 Kurt Håkan Andersson OK Tor 68:06 6:29
3 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 69:50 8:13
4 Roland Nilsson SOK Viljan 70:35 8:58
5 Rutger Simonsson Strängnäs-Malmby OL 73:14 11:37
6 Peter Jakobsson Linköpings OK 77:43 16:06
7 Folke Boström OK Linné 78:36 16:59
8 Nils-Erik Åkesson Svaide-Roma SOK 85:02 23:25
9 Sven Boman KA 3 IF 85:09 23:32
10 Bo Staffan Eriksson OK Sänkan 86:31 24:54
11 Sven Pihl Enköpings AIF 93:09 31:32
12 Gunnar Wallquist Svaide-Roma SOK 95:00 33:23
13 Carl Carlin Söders SOL Tyresö 111:18 49:41
Stefan Erlandsson Garda IK Ej godk.
Karl-Evert Annegård SOK Viljan Ej start

H55 M     2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Anders Holmberg Lindebygdens OK 110:22 0:00
2 Bertil Ingvar Yxfeldt IFK Hedemora OK 159:55 49:33

H55     15 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Göran Svenson SOK Viljan 59:52 0:00
2 Arne Back IFK Hedemora OK 60:20 0:28
3 Hans Andersson Västerbergslagens OL 61:01 1:09
4 Per Ove Wallén Täby OK 62:33 2:41
5 Göran Hansson Täby OK 62:40 2:48
6 Claes-Erik Karlsson Attunda OK 63:27 3:35
7 Thom Sandvik Avesta OK 66:52 7:00
8 Carl Bachman Täby OK 67:00 7:08
9 Anders Öberg IFK Moras OK 70:28 10:36
10 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 72:02 12:10
11 Knut Åke Hallebro OK Klemmingen 72:23 12:31
12 Bo Magnusson Visborgs OK 78:16 18:24
13 Kjell-Åke Pramlid OK Klemmingen 121:47 61:55
Leif Carlsson SOK Viljan Ej start
Lennart Kalen SOK Viljan Ej start

H50     15 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Håkan Palmfjord Katrineholms OK 63:58 0:00
2 Mats Lundberg Dalaportens OL 64:21 0:23
3 Bo Norrman Eskilstuna OL 69:24 5:26
4 Stefan Olheden SOK Viljan 77:04 13:06
5 Stefan Gustafsson OK Hällen 77:21 13:23
6 Christer Hördell Söders SOL Tyresö 78:04 14:06
7 Tomas Leffler Järfälla OK 79:07 15:09
8 Lars Forsstedt Söders SOL Tyresö 80:07 16:09
9 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 81:15 17:17
10 Klas Thybeck Lindebygdens OK 82:40 18:42
11 Gunnar Svanberg Järfälla OK 82:59 19:01
12 Björn Thorén Täby OK 101:05 37:07
13 Mats Karlsson OK Klemmingen 106:04 42:06
14 Göran Reinholdsson Järfälla OK 111:55 47:57
Arne Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK Ej start

H45     15 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Peter Zetterström Söders SOL Tyresö 69:40 0:00
2 Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 72:03 2:23
3 Göran Månsson OK Dacke 72:04 2:24
4 Peter Nordström Täby OK 75:36 5:56
5 Magnus Herberthson Linköpings OK 77:24 7:44
6 Magnus Axelsson Strängnäs-Malmby OL 79:58 10:18
7 Jörgen Batz Skarpnäcks OL 82:21 12:41
8 Per Skoog Katrineholms OK 87:22 17:42
9 Anders Levin Svaide-Roma SOK 93:25 23:45
10 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 95:41 26:01
11 Mats Lindqvist Svaide-Roma SOK 110:37 40:57
12 Stig Thörnvik Centrum OK 118:41 49:01
13 Håkan Eriksson OK Räven 120:32 50:52
14 Leif Jakobsson Garda IK 122:57 53:17
15 Anders Tegeström Skogsluffarnas OK 128:48 59:08

H40     13 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Håkan Söderqvist OK Ravinen 67:32 0:00
2 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 70:08 2:36
3 Fredrik Stenebo Attunda OK 71:54 4:22
4 Kenneth Svensson Finspångs SOK 73:05 5:33
5 Lars Klasson OK Ravinen 78:03 10:31
6 Roger Larsson Katrineholms OK 80:07 12:35
7 Gustav Samelius Visborgs OK 82:18 14:46
8 Erik Berg Garda IK 84:57 17:25
9 Mattias Vejlens Visborgs OK 94:32 27:00
10 Stefan Molin Svaide-Roma SOK 117:00 49:28
Patrik Rönnbäck Visborgs OK Ej start
Magnus Nygren Skogspojkarnas OK Ej start
Pontus Gustafsson Svaide-Roma SOK Ej start

H35     5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Andreas Nikolausson Visborgs OK 67:24 0:00
2 Tomas Boman Linköpings OK 80:07 12:43
3 Anders Eklund Svaide-Roma SOK 93:38 26:14
4 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 97:04 29:40
Stefan Persson Visborgs OK Ej start

H21 M     2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
Jonas Fors Solna OK Ej godk.
Jan Hofvenstam OK Kolmården Ej start

H21     36 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jonas Nordström Tullinge SK 92:54 0:00
2 Henrik Löfås OK Linné 93:04 0:10
3 Göran Thimberg Söders SOL Tyresö 94:40 1:46
4 Erik Pettersson OK Linné 97:08 4:14
5 Oskar Sjöberg Täby OK 100:26 7:32
6 Robert Söderberg Söders SOL Tyresö 101:31 8:37
7 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 104:03 11:09
8 Mikus Zagata IK Hakarpspojkarna 104:37 11:43
9 Erik Kropf Gustavsbergs OK 107:28 14:34
10 Alexander Nilsson Gotlands Bro OK 109:30 16:36
11 Mikael Axin Hagaby GoIF 111:13 18:19
12 Per Forsgren Tumba-Mälarhöjden OK 111:52 18:58
13 Peter Andersson Söders SOL Tyresö 113:26 20:32
14 Andreas Liljegren Gotlands Bro OK 114:40 21:46
15 Håkan Samor Tjällmo-Godegårds OK 115:38 22:44
16 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 121:42 28:48
17 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 126:09 33:15
18 Oskar Karlin Centrum OK 127:18 34:24
19 Björn Karlsson Svaide-Roma SOK 127:26 34:32
20 Olof Persson Svaide-Roma SOK 127:52 34:58
21 Kristoffer Edshage Centrum OK 129:56 37:02
22 Fredrik Holmström Centrum OK 143:17 50:23
23 Frode Konst IL Tyrving 145:29 52:35
24 James Melander Tjällmo-Godegårds OK 146:00 53:06
25 Björn Bängtsson Centrum OK 173:40 80:46
26 Hans Rullgård Solna OK 185:05 92:11
27 Joel Bergkvist Klubblös IF 185:08 92:14
28 Henrik Lundgren Kramfors-Alliansen 199:39 106:45
29 Mattias Henriksson Centrum OK 223:51 130:57
Max Samuelsson IF Hagen Ej godk.
Marcus Adolfsson NAIS OK Ej godk.
Christoffer Nilsson Gotlands Bro OK Ej godk.
Jakob Larsen Centrum OK Ej godk.
Markus Martinelle IFK Lidingös Skid o OK Ej godk.
Sebastian Månsson Hagaby GoIF Ej start
Thord Hultberg SOK Viljan Ej start

H18     6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Max Molitor Katrineholms OK 77:53 0:00
2 Gustaf Onsbring Gustafson Eskilstuna OL 81:05 3:12
3 Torsten Molitor Katrineholms OK 89:10 11:17
4 Torsten Gustafsson Katrineholms OK 105:58 28:05
5 Erik Andersson Katrineholms OK 114:07 36:14
Gustav Karlsson Katrineholms OK Ej start

H14     8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Simon Kappel Gotlands Bro OK 49:00 0:00
2 Fredrik Levin Svaide-Roma SOK 52:05 3:05
3 Martin Norrman Eskilstuna OL 56:39 7:39
4 John Funkquist IF Hansa-Hoburg 61:21 12:21
5 Erik Molitor Katrineholms OK 61:29 12:29
6 Mikael Gardelin Visborgs OK 62:57 13:57
7 Axel Lindberg Svaide-Roma SOK 83:30 34:30
Frej Hegg Svaide-Roma SOK Ej start

H12     8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Amadeus Hansson Gotlands Bro OK 37:33 0:00
2 David Dahl Visborgs OK 44:43 7:10
3 Edvin Nordström Täby OK 45:40 8:07
3 Vidar Funkquist IF Hansa-Hoburg 45:40 8:07
5 Johan Gustafsson Katrineholms OK 52:54 15:21
6 Albin Larsson Katrineholms OK 53:56 16:23
7 David Levin Svaide-Roma SOK 68:22 30:49
8 Emil Sotkasiira Katrineholms OK 81:11 43:38

H10     8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Edvin Johnsson Svaide-Roma SOK 39:55 0:00
2 Niklas Westberg Svaide-Roma SOK 47:41 7:46
3 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 48:18 8:23
4 Mattias Levin Svaide-Roma SOK 50:19 10:24
5 Joakim Björkegren Gotlands Bro OK 63:52 23:57
Melker Gustavsson Katrineholms OK Ej godk.
Fabian Lusth Svaide-Roma SOK Ej godk.
Valdemar Tegeström Skogsluffarnas OK Ej start

D75     2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Hild Nilsson Visborgs OK 116:22 0:00
Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK Ej start

D70     4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Britta Löwegren Västerås SOK 94:49 0:00
2 Birgitta Berg Garda IK 98:18 3:29
3 Solveig Humla Solna OK 105:45 10:56
Gertrud Andersson IF Hansa-Hoburg Ej godk.

D65     9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Elisabeth Kimell Gotlands Bro OK 66:49 0:00
2 Irma Bjärud Västerbergslagens OL 81:36 14:47
3 Ulla Nilsson SOK Viljan 86:30 19:41
4 Britt Axelsson Kalmar OK 91:48 24:59
5 Gunnel Balck IFK Enskede 92:13 25:24
6 Inger Skoog Västerås SOK 95:33 28:44
7 Margareta Tidman OK Kolmården 97:39 30:50
8 Pia Vikström Täby OK 111:18 44:29
9 Lena Jacobsson Visborgs OK 118:45 51:56

D60     12 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Ing-Mari Bergman Visborgs OK 76:07 0:00
2 Eva Lindgren Linköpings OK 77:42 1:35
3 Gunnel Fransson Visborgs OK 86:12 10:05
4 Viviann Björklund OK Roslagen 89:25 13:18
5 Berit Edengren Nyköpings OK 93:38 17:31
6 Agneta Pihl-Skoog Enköpings AIF 94:01 17:54
7 Ingrid Enekvist Visborgs OK 94:03 17:56
8 Fia Wallström OK Sänkan 109:54 33:47
9 Majvie Annegård SOK Viljan 114:47 38:40
10 Kerstin Broberg OK Sänkan 118:22 42:15
11 Elisabeth Carlin Söders SOL Tyresö 120:27 44:20
12 Kerstin Blom OK Kolmården 138:29 62:22

D55     8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Ing-Marie Back IFK Hedemora OK 57:10 0:00
2 Inger Onsbring Eskilstuna OL 57:32 0:22
3 Lena Nyström Visborgs OK 61:15 4:05
4 Maj-Britt Gardelius IF Hansa-Hoburg 66:15 9:05
5 Ann-Marie Yxfeldt IFK Hedemora OK 71:27 14:17
6 Ulla Engelby OK Pan-Kristianstad 72:55 15:45
7 Gurli Hörnell Rondahl Visborgs OK 80:01 22:51
8 Brita Augustsson Visborgs OK 83:53 26:43

D50     13 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Anne-Marie Karlsson Svaide-Roma SOK 62:55 0:00
2 Anna Lena Andersson Västerbergslagens OL 74:54 11:59
3 Elisabeth Byberger Solna OK 82:08 19:13
4 Agneta Holgersson Snättringe SK 88:53 25:58
5 Aina Österdahl Visborgs OK 93:13 30:18
6 Garnet Schindler Snättringe SK 98:17 35:22
7 Eva Nilsson Snättringe SK 103:30 40:35
8 Kristin Morén Snättringe SK 104:43 41:48
9 Lena Lindh Snättringe SK 105:18 42:23
10 Monika Larsson Skarpnäcks OL 109:48 46:53
11 Gittel Karlsson Attunda OK 125:27 62:32
Kerstin Eriksson Snättringe SK Ej godk.
Margareta Caroline Magnusson Täby OK Ej start

D45 M     6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Monika Jonsson Svaide-Roma SOK 87:00 0:00
2 Ann-Sofie Sandvik Avesta OK 101:50 14:50
3 Eva Nordström OK Älvsjö-Örby 105:48 18:48
4 Lena Jonsson Visborgs OK 110:44 23:44
5 Berit Ahlsten Svaide-Roma SOK 129:20 42:20
Kerstin Paulsson Snättringe SK Ej godk.

D45     14 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Eva Svanberg Järfälla OK 68:49 0:00
2 Inger Zetterström Söders SOL Tyresö 73:22 4:33
3 Inger Vikström Täby OK 75:47 6:58
4 Anita Carlsson Visborgs OK 80:43 11:54
5 Ingrid Mattsson OK Älvsjö-Örby 81:55 13:06
6 Annika Svensson Solna OK 83:39 14:50
7 Ingela Karlsson OK Klemmingen 84:28 15:39
8 Sussie Björkman Dalaportens OL 87:20 18:31
9 Katarina Jakobsson Garda IK 88:19 19:30
10 Monica Fröjd Snättringe SK 89:13 20:24
11 Åsa Bergström Täby OK 91:02 22:13
12 Lena Hallebro OK Klemmingen 96:00 27:11
13 Lotta Grahn Södertälje-Nykvarn OF 98:32 29:43
14 Ulrica Mellergård Snättringe SK 99:52 31:03

D40     9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Christin Söderqvist OK Ravinen 57:50 0:00
2 Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn OF 58:26 0:36
3 Katarina Funkquist IF Hansa-Hoburg 64:06 6:16
4 Anne-Marie Wigle Södertälje-Nykvarn OF 85:21 27:31
Cecilia Henriksson Svaide-Roma SOK Ej start
Moni Winsnes Södertälje-Nykvarn OF Ej start
Lena Simes Ski-o Tour Club Ej start
Anna Simes Hjärnarps GH OL Ej start
Anna Hofvenstam OK Kolmården Ej start

D35     8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Annika Ivarsson Linköpings OK 61:54 0:00
2 Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn OF 64:11 2:17
3 Nina Bjersander Svaide-Roma SOK 68:46 6:52
4 Anna Nyström Eskilstuna OL 70:37 8:43
5 Annika Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 91:50 29:56
6 Nadja Dahlström Snättringe SK 92:02 30:08
7 Ingela Liwell Södertälje-Nykvarn OF 94:09 32:15
Ulrika Nikolausson Svaide-Roma SOK Ej godk.

D21 M     3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Ann-Charlotte Dahl Visborgs OK 78:39 0:00
2 Cecilia Leffler Järfälla OK 130:44 52:05
3 Emma Axelsson Göteborg/Majorna OK 133:27 54:48

D21     29 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Linnea Gustavsson OK Hällen 61:09 0:00
2 Maria Magnusson Sävedalens AIK 67:53 6:44
3 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 69:26 8:17
4 Helena Svensson OK Tyr 71:05 9:56
5 Johanna Öberg OK Hällen 71:54 10:45
6 Matilda Andersson OK Kåre 73:02 11:53
7 Sofia Forsgren OK Skogsfalken 75:13 14:04
8 Stina Granefelt OK Tyr 77:28 16:19
9 Elin Karlsson Attunda OK 78:26 17:17
10 Malin Danielsson IF Hagen 83:27 22:18
11 Jennie Pettersson Visborgs OK 84:50 23:41
12 Karin Almgren Söders SOL Tyresö 87:45 26:36
13 Linda Lönneberg Täby OK 87:54 26:45
14 Emma Andersson Söders SOL Tyresö 88:31 27:22
15 Lisa Johansson OK Tyr 88:49 27:40
16 Emma Lindgren Visborgs OK 91:18 30:09
17 Lisa Åberg Tjällmo-Godegårds OK 105:56 44:47
18 Malin Annegård SOK Viljan 108:09 47:00
19 Linda Nilsson NAIS OK 119:47 58:38
20 Johanna Samuelson Sigtuna OK 120:11 59:02
21 Elina Johnsson OK Vilse 87 126:19 65:10
22 Mette Petersson Centrum OK 126:33 65:24
Katarina Borg Södertälje-Nykvarn OF Ej godk.
Ida Pihl Skoog OK Linné Ej godk.
Frida Holmberg Centrum OK Ej godk.
Kristina Almström Södertälje-Nykvarn OF Ej godk.
Jo Stevenson Södertälje-Nykvarn OF Ej godk.
Julia Dalgren OK Ravinen Ej start
Benita Hansson Gotlands Bro OK Ej start

D18     2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Linn Grälls OK Kåre 80:47 0:00
Klara Alm Länna IF Ej start

D16     6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Ida Wadman Katrineholms OK 61:17 0:00
2 Frida Ansin Svaide-Roma SOK 63:12 1:55
3 Karolina Nygren Skogspojkarnas OK 72:21 11:04
4 Siri Jeppsson Katrineholms OK 80:10 18:53
5 Cornelia Hansson Gotlands Bro OK 113:07 51:50
Jenny Skoog Katrineholms OK Ej start

D14     5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Mikaela Rönnbäck Visborgs OK 44:06 0:00
2 Ellinor Vejlens Visborgs OK 55:35 11:29
3 Karin Karlsson Katrineholms OK 56:40 12:34
4 Agnes Carlsson Visborgs OK 64:55 20:49
5 Amanda Nygren Skogspojkarnas OK 65:21 21:15

D12     6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Tove Rönnbäck Visborgs OK 33:19 0:00
2 Emelie Jakobsson Garda IK 44:48 11:29
3 Tilda Andersson OK Tyr 51:06 17:47
4 Tyra Mellin Svaide-Roma SOK 69:36 36:17
5 Elin Johnsson Svaide-Roma SOK 72:24 39:05
6 Lovisa Berlin Svaide-Roma SOK 75:26 42:07

D10     9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Tilda Nikolausson Svaide-Roma SOK 43:53 0:00
2 Klara Fahlin Svaide-Roma SOK 48:53 5:00
3 Gilda Bjersander Svaide-Roma SOK 55:28 11:35
4 Agnes Tönseth Svaide-Roma SOK 60:11 16:18
5 Agnes Englund Svaide-Roma SOK 64:41 20:48
6 Beata Pettersson Gotlands Bro OK 69:34 25:41
7 Tuva Nikolausson Svaide-Roma SOK 83:57 40:04
Linnéa Gustafsson OK Hällen Ej start
Alma Kappel Gotlands Bro OK Ej start

U3     3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Alexander Bladh Svaide-Roma SOK 61:00 0:00
2 Christoffer Olovsson Svaide-Roma SOK 66:03 5:03
3 Fanny Englund Svaide-Roma SOK 75:12 14:12

U2     7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Olle Svangren Gotlands Bro OK 45:08 0:00
2 Matilda Romin Gotlands Bro OK 61:57 16:49
3 Maja Kolmodin Svaide-Roma SOK 62:32 17:24
4 Ida Bani Shoraka Svaide-Roma SOK 62:48 17:40
5 Ludvig Waktel Svaide-Roma SOK 69:10 24:02
6 Elin Dahl Visborgs OK 74:03 28:55
Agnes Mellin Svaide-Roma SOK Ej start

U1     10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Anton Nilsson Gotlands Bro OK 37:25 0:00
2 Linnea Söderqvist OK Ravinen 38:05 0:40
3 Edvin Nilsson Gotlands Bro OK 38:26 1:01
4 Emil Berg Garda IK 42:59 5:34
5 Folke Svangren Gotlands Bro OK 44:19 6:54
6 Ebbe Berg Garda IK 68:09 30:44
Erik Nilsson Gotlands Bro OK Ej start
Claes Palmgren Täby OK Ej start
Elin Sigalit Gotlands Bro OK Ej start
Ian Bjersander Svaide-Roma SOK Ej start

INSK     9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
Edward Pettersson Gotlands Bro OK
Lina Bani Shoraka Svaide-Roma SOK
Mathilda Tengroth Sundbybergs IK
Moa Pettersson Svaide-Roma SOK

Ö1     4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+

Ö2     3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+

Ö3     2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+

Ö4     16 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+

Ö5     9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+

Ö6     4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+

Ö7     9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+

Ö8     4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+

Ö9     1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+


Skapad 2009-11-08 13:43:33 med OLA version 4.1.3