Helg utan Älg, Sträcktidsresultatlista

Etapp 2, 2009-11-08

D10 2630 m 9 anmälda
1 Tilda Nikolausson
Svaide-Roma SOK
26:12 3:00
3:00
1:57
4:57
1:07
6:04
5:15
11:19
1:16
12:35
4:00
16:35
2:40
19:15
2:33
21:48
2:17
24:05
1:19
25:24
0:48
26:12
 
2 Klara Fahlin
Svaide-Roma SOK
30:15 2:49
2:49
2:38
5:27
1:19
6:46
5:30
12:16
2:09
14:25
2:53
17:18
4:19
21:37
2:41
24:18
3:49
28:07
1:22
29:29
0:46
30:15
 
3 Gilda Bjersander
Svaide-Roma SOK
34:08 3:28
3:28
1:53
5:21
1:23
6:44
6:22
13:06
5:08
18:14
2:44
20:58
3:43
24:41
3:40
28:21
2:48
31:09
2:00
33:09
0:59
34:08
 
4 Tuva Nikolausson
Svaide-Roma SOK
35:33 5:42
5:42
2:28
8:10
1:55
10:05
7:37
17:42
1:52
19:34
2:47
22:21
4:15
26:36
4:19
30:55
2:12
33:07
1:26
34:33
1:00
35:33
 
5 Agnes Tönseth
Svaide-Roma SOK
36:42 3:35
3:35
2:00
5:35
1:57
7:32
11:22
18:54
1:23
20:17
3:59
24:16
3:49
28:05
4:15
32:20
1:45
34:05
1:39
35:44
0:58
36:42
 
6 Agnes Englund
Svaide-Roma SOK
37:01 4:04
4:04
2:39
6:43
2:08
8:51
8:44
17:35
2:43
20:18
2:37
22:55
4:03
26:58
4:32
31:30
2:51
34:21
1:43
36:04
0:57
37:01
 
7 Beata Pettersson
Gotlands Bro OK
46:38 3:03
3:03
2:00
5:03
1:15
6:18
10:28
16:46
16:06
32:52
1:49
34:41
2:55
37:36
3:39
41:15
2:20
43:35
2:10
45:45
0:53
46:38
 




D12 2690 m 6 anmälda
1 Tove Rönnbäck
Visborgs OK
16:47 1:33
1:33
1:50
3:23
1:10
4:33
0:42
5:15
3:58
9:13
1:44
10:57
0:52
11:49
2:29
14:18
0:46
15:04
1:04
16:08
0:39
16:47
 
2 Emelie Jakobsson
Garda IK
22:58 1:53
1:53
2:03
3:56
2:29
6:25
1:04
7:29
4:39
12:08
1:47
13:55
0:47
14:42
2:34
17:16
3:43
20:59
1:14
22:13
0:45
22:58
 
3 Tilda Andersson
OK Tyr
23:29 1:50
1:50
2:39
4:29
3:52
8:21
0:52
9:13
5:00
14:13
2:09
16:22
1:07
17:29
3:09
20:38
0:35
21:13
1:31
22:44
0:45
23:29
 
4 Tyra Mellin
Svaide-Roma SOK
40:16 2:10
2:10
4:40
6:50
2:11
9:01
2:40
11:41
6:52
18:33
12:38
31:11
2:20
33:31
3:42
37:13
0:43
37:56
1:33
39:29
0:47
40:16
 
5 Elin Johnsson
Svaide-Roma SOK
40:18 1:46
1:46
2:55
4:41
6:58
11:39
1:08
12:47
7:43
20:30
9:34
30:04
2:20
32:24
4:36
37:00
0:44
37:44
1:42
39:26
0:52
40:18
 
6 Lovisa Berlin
Svaide-Roma SOK
50:31 2:06
2:06
6:24
8:30
1:30
10:00
1:22
11:22
6:26
17:48
5:28
23:16
3:08
26:24
18:08
44:32
1:46
46:18
3:01
49:19
1:12
50:31
 




D14 3090 m 5 anmälda
1 Mikaela Rönnbäck
Visborgs OK
23:16 2:01
2:01
0:41
23:16
2:43
4:44
1:39
6:23
1:16
7:39
3:19
10:58
1:14
12:12
1:07
13:19
1:55
15:14
3:39
18:53
1:55
20:48
1:06
21:54
0:41
22:35
2 Ellinor Vejlens
Visborgs OK
26:39 2:19
2:19
0:43
26:39
4:09
6:28
1:50
8:18
1:19
9:37
5:29
15:06
1:22
16:28
1:21
17:49
1:09
18:58
2:58
21:56
2:06
24:02
1:09
25:11
0:45
25:56
3 Karin Karlsson
Katrineholms OK
30:22 2:29
2:29
0:53
30:22
3:27
5:56
3:21
9:17
2:05
11:22
5:52
17:14
1:28
18:42
1:27
20:09
0:58
21:07
2:54
24:01
2:23
26:24
2:13
28:37
0:52
29:29
4 Amanda Nygren
Skogspojkarnas OK
30:26 2:17
2:17
0:54
30:26
4:10
6:27
2:36
9:03
2:09
11:12
4:23
15:35
1:48
17:23
1:38
19:01
1:43
20:44
3:42
24:26
2:16
26:42
1:34
28:16
1:16
29:32
5 Agnes Carlsson
Visborgs OK
33:05 2:22
2:22
0:45
33:05
3:54
6:16
2:29
8:45
1:52
10:37
9:03
19:40
1:39
21:19
1:44
23:03
1:13
24:16
3:15
27:31
2:47
30:18
1:07
31:25
0:55
32:20




D16 4250 m 6 anmälda
1 Frida Ansin
Svaide-Roma SOK
33:00 4:04
4:04
1:48
5:52
5:01
10:53
3:23
14:16
5:06
19:22
3:22
22:44
2:30
25:14
4:50
30:04
1:56
32:00
0:14
32:14
0:46
33:00
 
2 Ida Wadman
Katrineholms OK
34:30 3:55
3:55
2:06
6:01
4:46
10:47
2:56
13:43
4:26
18:09
6:20
24:29
2:27
26:56
4:46
31:42
1:57
33:39
0:13
33:52
0:38
34:30
 
3 Karolina Nygren
Skogspojkarnas OK
39:08 4:15
4:15
2:04
6:19
5:47
12:06
3:45
15:51
6:31
22:22
3:35
25:57
3:22
29:19
6:31
35:50
2:06
37:56
0:23
38:19
0:49
39:08
 
4 Siri Jeppsson
Katrineholms OK
41:21 4:11
4:11
2:49
7:00
5:16
12:16
3:56
16:12
5:43
21:55
6:00
27:55
4:06
32:01
6:36
38:37
1:52
40:29
0:14
40:43
0:38
41:21
 
5 Cornelia Hansson
Gotlands Bro OK
56:01 5:08
5:08
2:47
7:55
5:34
13:29
11:24
24:53
7:01
31:54
8:22
40:16
5:30
45:46
7:07
52:53
2:08
55:01
0:16
55:17
0:44
56:01
 




D18 4920 m 2 anmälda
1 Linn Grälls
OK Kåre
44:15 3:25
3:25
0:41
4:06
14:47
18:53
4:09
23:02
1:05
24:07
9:54
34:01
2:11
36:12
4:19
40:31
1:47
42:18
1:15
43:33
0:42
44:15
 




D21 6750 m 29 anmälda
1 Linnea Gustavsson
OK Hällen
38:40 2:16
2:16
0:11
33:55
2:18
4:34
1:08
35:03
2:52
7:26
1:37
36:40
3:08
10:34
1:16
37:56
1:04
11:38
0:08
38:04
3:41
15:19
0:36
38:40
3:52
19:11
1:13
20:24
0:36
21:00
5:35
26:35
6:01
32:36
1:08
33:44
2 Johanna Öberg
OK Hällen
43:26 2:43
2:43
0:20
38:05
2:26
5:09
1:08
39:13
3:00
8:09
2:02
41:15
3:29
11:38
1:22
42:37
1:19
12:57
0:12
42:49
4:06
17:03
0:37
43:26
4:51
21:54
1:21
23:15
0:41
23:56
6:16
30:12
6:21
36:33
1:12
37:45
3 Maria Magnusson
Sävedalens AIK
44:25 2:18
2:18
0:12
39:31
5:22
7:40
1:00
40:31
2:48
10:28
1:41
42:12
3:12
13:40
1:21
43:33
1:13
14:53
0:11
43:44
4:07
19:00
0:41
44:25
6:15
25:15
1:23
26:38
0:41
27:19
5:33
32:52
5:24
38:16
1:03
39:19
4 Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
44:36 2:30
2:30
0:13
39:18
2:17
4:47
1:08
40:26
3:04
7:51
1:51
42:17
3:33
11:24
1:31
43:48
1:13
12:37
0:09
43:57
4:07
16:44
0:39
44:36
4:22
21:06
1:22
22:28
0:38
23:06
6:33
29:39
8:10
37:49
1:16
39:05
5 Helena Svensson
OK Tyr
46:11 2:39
2:39
0:11
40:59
2:46
5:25
1:05
42:04
3:20
8:45
1:51
43:55
3:53
12:38
1:23
45:18
1:13
13:51
0:13
45:31
4:29
18:20
0:40
46:11
5:24
23:44
1:31
25:15
0:44
25:59
6:32
32:31
6:58
39:29
1:19
40:48
6 Katarina Borg
Södertälje-Nykvarn OF
46:31 2:30
2:30
1:13
41:10
2:38
5:08
1:05
42:15
5:16
10:24
1:54
44:09
3:40
14:04
1:25
45:34
1:14
15:18
0:11
45:45
4:03
19:21
0:46
46:31
3:58
23:19
1:16
24:35
0:36
25:11
5:43
30:54
7:57
38:51
1:06
39:57
7 Matilda Andersson
OK Kåre
47:42 2:49
2:49
0:13
41:13
2:56
5:45
2:04
43:17
2:50
8:35
1:52
45:09
3:42
12:17
1:32
46:41
1:23
13:40
0:17
46:58
4:41
18:21
0:44
47:42
5:18
23:39
1:28
25:07
0:41
25:48
7:24
33:12
6:24
39:36
1:24
41:00
8 Sofia Forsgren
OK Skogsfalken
48:24 3:17
3:17
0:18
42:50
3:20
6:37
1:14
44:04
3:16
9:53
1:57
46:01
4:04
13:57
1:23
47:24
1:17
15:14
0:14
47:38
4:20
19:34
0:46
48:24
5:04
24:38
1:34
26:12
0:50
27:02
7:33
34:35
6:41
41:16
1:16
42:32
9 Elin Karlsson
Attunda OK
49:44 2:38
2:38
0:17
43:42
2:56
5:34
1:25
45:07
4:36
10:10
2:04
47:11
3:47
13:57
1:43
48:54
1:19
15:16
0:11
49:05
4:32
19:48
0:39
49:44
5:32
25:20
1:56
27:16
0:42
27:58
6:54
34:52
7:13
42:05
1:20
43:25
10 Stina Granefelt
OK Tyr
50:01 2:46
2:46
0:15
44:23
3:24
6:10
1:11
45:34
5:48
11:58
2:01
47:35
4:30
16:28
1:30
49:05
1:28
17:56
0:14
49:19
4:45
22:41
0:42
50:01
4:46
27:27
1:34
29:01
0:39
29:40
6:38
36:18
6:19
42:37
1:31
44:08
11 Linda Lönneberg
Täby OK
52:50 3:01
3:01
0:17
46:58
2:50
5:51
1:13
48:11
4:07
9:58
2:08
50:19
3:49
13:47
1:27
51:46
1:22
15:09
0:15
52:01
5:17
20:26
0:49
52:50
5:54
26:20
1:45
28:05
0:44
28:49
7:42
36:31
8:51
45:22
1:19
46:41
12 Malin Danielsson
IF Hagen
53:45 2:52
2:52
0:14
47:48
3:48
6:40
1:14
49:02
3:55
10:35
2:09
51:11
4:30
15:05
1:32
52:43
1:24
16:29
0:16
52:59
4:58
21:27
0:46
53:45
8:09
29:36
1:32
31:08
0:43
31:51
7:30
39:21
6:45
46:06
1:28
47:34
13 Jennie Pettersson
Visborgs OK
53:57 3:49
3:49
0:23
48:33
3:32
7:21
1:07
49:40
5:25
12:46
1:58
51:38
6:45
19:31
1:24
53:02
1:15
20:46
0:11
53:13
4:58
25:44
0:44
53:57
5:26
31:10
1:37
32:47
0:46
33:33
6:35
40:08
6:32
46:40
1:30
48:10
14 Karin Almgren
Söders SOL Tyresö
54:37 2:49
2:49
0:24
48:59
3:00
5:49
1:14
50:13
3:45
9:34
2:03
52:16
4:11
13:45
1:24
53:40
1:36
15:21
0:14
53:54
5:06
20:27
0:43
54:37
8:02
28:29
1:38
30:07
0:43
30:50
7:36
38:26
8:46
47:12
1:23
48:35
15 Lisa Johansson
OK Tyr
56:15 3:41
3:41
0:14
50:23
3:05
6:46
1:30
51:53
4:44
11:30
2:03
53:56
5:39
17:09
1:28
55:24
1:21
18:30
0:14
55:38
4:39
23:09
0:37
56:15
6:52
30:01
1:53
31:54
0:51
32:45
7:11
39:56
8:45
48:41
1:28
50:09
16 Emma Lindgren
Visborgs OK
56:16 3:01
3:01
0:23
49:23
3:15
6:16
1:37
51:00
3:53
10:09
2:27
53:27
4:43
14:52
1:44
55:11
1:26
16:18
0:20
55:31
5:08
21:26
0:45
56:16
6:04
27:30
1:40
29:10
0:52
30:02
9:12
39:14
7:54
47:08
1:52
49:00
17 Emma Andersson
Söders SOL Tyresö
56:56 3:19
3:19
0:18
50:29
3:46
7:05
1:22
51:51
6:15
13:20
2:30
54:21
4:57
18:17
1:32
55:53
1:49
20:06
0:16
56:09
5:18
25:24
0:47
56:56
5:23
30:47
2:15
33:02
0:49
33:51
7:23
41:14
7:31
48:45
1:26
50:11
18 Lisa Åberg
Tjällmo-Godegårds OK
69:28 3:19
3:19
0:17
62:37
3:33
6:52
1:25
64:02
4:50
11:42
2:29
66:31
5:28
17:10
1:43
68:14
1:44
18:54
0:19
68:33
5:18
24:12
0:55
69:28
15:18
39:30
1:50
41:20
0:56
42:16
9:52
52:08
8:34
60:42
1:38
62:20
19 Elina Johnsson
OK Vilse 87
70:24 3:06
3:06
0:22
63:13
3:30
6:36
1:44
64:57
4:40
11:16
2:24
67:21
7:41
18:57
1:54
69:15
1:30
20:27
0:19
69:34
6:07
26:34
0:50
70:24
11:49
38:23
1:52
40:15
0:53
41:08
9:46
50:54
10:13
61:07
1:44
62:51
20 Johanna Samuelson
Sigtuna OK
71:02 5:36
5:36
0:24
62:59
4:13
9:49
1:31
64:30
6:02
15:51
2:59
67:29
5:43
21:34
1:57
69:26
1:56
23:30
0:36
70:02
6:23
29:53
1:00
71:02
7:32
37:25
2:12
39:37
1:03
40:40
10:02
50:42
9:57
60:39
1:56
62:35
21 Malin Annegård
SOK Viljan
71:09 3:19
3:19
0:26
64:16
4:38
7:57
1:18
65:34
5:42
13:39
2:44
68:18
6:13
19:52
1:41
69:59
1:19
21:11
0:17
70:16
4:41
25:52
0:53
71:09
9:36
35:28
1:37
37:05
0:47
37:52
13:34
51:26
10:27
61:53
1:57
63:50
22 Linda Nilsson
NAIS OK
72:43 8:03
8:03
0:18
66:10
6:00
14:03
1:19
67:29
5:14
19:17
2:18
69:47
4:16
23:33
1:46
71:33
1:57
25:30
0:21
71:54
6:50
32:20
0:49
72:43
6:40
39:00
2:01
41:01
1:01
42:02
11:33
53:35
10:11
63:46
2:06
65:52
23 Mette Petersson
Centrum OK
73:37 5:29
5:29
0:20
67:05
5:20
10:49
1:29
68:34
5:10
15:59
2:16
70:50
9:02
25:01
1:53
72:43
1:21
26:22
0:13
72:56
5:18
31:40
0:41
73:37
7:42
39:22
2:11
41:33
1:11
42:44
11:48
54:32
10:29
65:01
1:44
66:45
Frida Holmberg
Centrum OK
Ej godk. 3:10
3:10
3:51
7:01
5:06
12:07
6:25
18:32
               
Ida Pihl Skoog
OK Linné
Ej godk. 14:22
14:22

19:05


1:21
20:26


2:35
23:01


1:44
24:45


0:25
25:10


0:55
26:05
           
Kristina Almström
Södertälje-Nykvarn OF
Ej godk.
Jo Stevenson
Södertälje-Nykvarn OF
Ej godk.




D21 MOTION 4250 m 3 anmälda
1 Ann-Charlotte Dahl
Visborgs OK
41:43 5:03
5:03
2:14
7:17
5:35
12:52
4:38
17:30
7:46
25:16
4:01
29:17
2:50
32:07
6:22
38:29
2:04
40:33
0:20
40:53
0:50
41:43
 
2 Cecilia Leffler
Järfälla OK
64:55 6:07
6:07
6:24
12:31
7:30
20:01
4:41
24:42
7:37
32:19
4:34
36:53
4:28
41:21
8:01
49:22
14:29
63:51
0:15
64:06
0:49
64:55
 
3 Emma Axelsson
Göteborg/Majorna OK
74:04 13:45
13:45
2:44
16:29
8:22
24:51
11:30
36:21
10:32
46:53
6:28
53:21
6:06
59:27
10:15
69:42
2:59
72:41
0:26
73:07
0:57
74:04
 




D35 4920 m 8 anmälda
1 Annika Ivarsson
Linköpings OK
35:44 2:49
2:49
0:45
3:34
12:56
16:30
2:21
18:51
0:52
19:43
7:01
26:44
2:07
28:51
3:21
32:12
1:24
33:36
1:24
35:00
0:44
35:44
 
2 Jeanette Enckell
Södertälje-Nykvarn OF
36:07 2:49
2:49
0:52
3:41
12:44
16:25
2:47
19:12
0:54
20:06
6:44
26:50
2:40
29:30
3:14
32:44
1:38
34:22
1:02
35:24
0:43
36:07
 
3 Anna Nyström
Eskilstuna OL
37:46 2:56
2:56
0:49
3:45
12:40
16:25
1:31
17:56
0:47
18:43
9:50
28:33
2:14
30:47
3:25
34:12
1:33
35:45
1:12
36:57
0:49
37:46
 
4 Nina Bjersander
Svaide-Roma SOK
41:32 3:30
3:30
0:47
4:17
11:58
16:15
1:28
17:43
0:39
18:22
7:48
26:10
2:29
28:39
10:07
38:46
1:07
39:53
1:00
40:53
0:39
41:32
 
5 Ingela Liwell
Södertälje-Nykvarn OF
51:35 3:44
3:44
1:10
4:54
17:36
22:30
2:49
25:19
0:58
26:17
11:47
38:04
3:54
41:58
4:08
46:06
3:08
49:14
1:22
50:36
0:59
51:35
 
6 Nadja Dahlström
Snättringe SK
51:56 3:36
3:36
0:59
4:35
24:11
28:46
2:34
31:20
0:51
32:11
9:27
41:38
2:34
44:12
4:09
48:21
1:36
49:57
1:12
51:09
0:47
51:56
 
7 Annika Bygdén
Södertälje-Nykvarn OF
52:39 4:03
4:03
1:05
5:08
16:15
21:23
1:39
23:02
0:46
23:48
9:52
33:40
2:57
36:37
11:28
48:05
2:00
50:05
1:30
51:35
1:04
52:39
 
Ulrika Nikolausson
Svaide-Roma SOK
Ej godk. 3:15
3:15
1:07
4:22
               
24:19
 




D40 4250 m 9 anmälda
1 Christin Söderqvist
OK Ravinen
30:05 3:54
3:54
1:58
5:52
4:07
9:59
3:20
13:19
4:42
18:01
3:07
21:08
1:55
23:03
4:14
27:17
1:52
29:09
0:13
29:22
0:43
30:05
 
2 Sofia Heldt
Södertälje-Nykvarn OF
30:35 3:45
3:45
1:42
5:27
3:54
9:21
3:18
12:39
4:55
17:34
2:58
20:32
3:07
23:39
4:18
27:57
1:44
29:41
0:10
29:51
0:44
30:35
 
3 Katarina Funkquist
IF Hansa-Hoburg
34:50 5:21
5:21
2:04
7:25
4:27
11:52
3:53
15:45
4:52
20:37
3:35
24:12
2:22
26:34
5:05
31:39
2:02
33:41
0:18
33:59
0:51
34:50
 
4 Anne-Marie Wigle
Södertälje-Nykvarn OF
46:40 5:08
5:08
2:25
7:33
5:46
13:19
8:07
21:26
6:48
28:14
4:40
32:54
2:44
35:38
7:15
42:53
2:31
45:24
0:19
45:43
0:57
46:40
 




D45 3920 m 14 anmälda
1 Eva Svanberg
Järfälla OK
39:28 3:51
3:51
6:43
10:34
3:37
14:11
8:02
22:13
3:58
26:11
5:16
31:27
2:30
33:57
2:59
36:56
1:35
38:31
0:57
39:28
   
2 Inger Vikström
Täby OK
40:36 4:14
4:14
3:59
8:13
4:22
12:35
8:16
20:51
4:45
25:36
6:41
32:17
2:06
34:23
3:17
37:40
1:52
39:32
1:04
40:36
   
3 Annika Svensson
Solna OK
41:45 3:53
3:53
5:26
9:19
6:51
16:10
9:07
25:17
4:18
29:35
5:29
35:04
1:41
36:45
2:58
39:43
1:17
41:00
0:45
41:45
   
4 Katarina Jakobsson
Garda IK
42:40 5:10
5:10
5:10
10:20
4:15
14:35
8:58
23:33
5:14
28:47
6:23
35:10
2:03
37:13
2:58
40:11
1:44
41:55
0:45
42:40
   
5 Anita Carlsson
Visborgs OK
45:37 4:00
4:00
6:41
10:41
4:18
14:59
9:09
24:08
4:19
28:27
9:09
37:36
2:11
39:47
3:18
43:05
1:35
44:40
0:57
45:37
   
6 Ingrid Mattsson
OK Älvsjö-Örby
46:44 3:42
3:42
4:04
7:46
5:19
13:05
14:49
27:54
5:20
33:14
5:47
39:01
2:19
41:20
2:48
44:08
1:44
45:52
0:52
46:44
   
7 Inger Zetterström
Söders SOL Tyresö
48:18 3:24
3:24
3:04
6:28
5:23
11:51
21:45
33:36
3:33
37:09
5:24
42:33
1:27
44:00
2:17
46:17
1:12
47:29
0:49
48:18
   
8 Ingela Karlsson
OK Klemmingen
49:32 4:06
4:06
7:06
11:12
5:41
16:53
11:42
28:35
4:28
33:03
8:36
41:39
2:05
43:44
3:25
47:09
1:25
48:34
0:58
49:32
   
9 Lena Hallebro
OK Klemmingen
50:24 4:43
4:43
5:06
9:49
4:07
13:56
10:16
24:12
4:40
28:52
11:29
40:21
3:50
44:11
3:30
47:41
1:40
49:21
1:03
50:24
   
10 Ulrica Mellergård
Snättringe SK
50:32 4:08
4:08
5:23
9:31
4:41
14:12
11:02
25:14
6:36
31:50
6:35
38:25
6:34
44:59
3:11
48:10
1:24
49:34
0:58
50:32
   
11 Sussie Björkman
Dalaportens OL
51:17 4:01
4:01
15:51
19:52
5:53
25:45
8:33
34:18
3:39
37:57
5:31
43:28
2:33
46:01
2:46
48:47
1:34
50:21
0:56
51:17
   
12 Monica Fröjd
Snättringe SK
51:47 7:31
7:31
5:56
13:27
4:40
18:07
9:07
27:14
8:31
35:45
6:48
42:33
3:02
45:35
3:32
49:07
1:39
50:46
1:01
51:47
   
13 Åsa Bergström
Täby OK
59:20 3:40
3:40
13:21
17:01
4:31
21:32
10:03
31:35
4:13
35:48
7:51
43:39
5:48
49:27
5:22
54:49
2:32
57:21
1:59
59:20
   
14 Lotta Grahn
Södertälje-Nykvarn OF
65:16 4:17
4:17
4:10
8:27
9:36
18:03
23:37
41:40
4:17
45:57
11:50
57:47
2:10
59:57
2:54
62:51
1:24
64:15
1:01
65:16
   




D45 MOTION 3800 m 6 anmälda
1 Monika Jonsson
Svaide-Roma SOK
50:23 5:28
5:28
2:56
8:24
8:39
17:03
3:40
20:43
8:25
29:08
5:46
34:54
4:03
38:57
2:09
41:06
4:26
45:32
3:27
48:59
0:19
49:18
1:05
50:23
2 Eva Nordström
OK Älvsjö-Örby
62:00 3:23
3:23
3:24
6:47
8:54
15:41
7:33
23:14
11:27
34:41
8:30
43:11
2:31
45:42
3:01
48:43
6:57
55:40
4:27
60:07
0:42
60:49
1:11
62:00
3 Ann-Sofie Sandvik
Avesta OK
63:33 1:57
1:57
15:11
17:08
6:40
23:48
4:15
28:03
9:24
37:27
7:15
44:42
2:04
46:46
5:19
52:05
5:35
57:40
4:17
61:57
0:31
62:28
1:05
63:33
4 Lena Jonsson
Visborgs OK
67:18 2:06
2:06
3:18
5:24
10:02
15:26
5:21
20:47
10:19
31:06
6:15
37:21
2:10
39:31
6:31
46:02
10:56
56:58
8:33
65:31
0:49
66:20
0:58
67:18
5 Berit Ahlsten
Svaide-Roma SOK
76:30 2:53
2:53
5:06
7:59
11:48
19:47
7:35
27:22
13:16
40:38
12:51
53:29
3:16
56:45
4:31
61:16
7:44
69:00
5:42
74:42
0:33
75:15
1:15
76:30
6 Kerstin Paulsson
Snättringe SK
85:01 2:27
2:27
7:07
9:34
15:57
25:31
8:07
33:38
16:58
50:36
7:26
58:02
3:40
61:42
4:46
66:28
10:17
76:45
6:27
83:12
0:46
83:58
1:03
85:01




D50 3800 m 13 anmälda
1 Anne-Marie Karlsson
Svaide-Roma SOK
36:51 1:27
1:27
2:19
3:46
5:21
9:07
2:47
11:54
6:35
18:29
4:13
22:42
2:29
25:11
1:50
27:01
6:12
33:13
2:34
35:47
0:14
36:01
0:50
36:51
2 Elisabeth Byberger
Solna OK
43:21 4:04
4:04
3:10
7:14
6:16
13:30
3:09
16:39
7:05
23:44
5:24
29:08
1:58
31:06
2:24
33:30
4:24
37:54
4:04
41:58
0:23
42:21
1:00
43:21
3 Aina Österdahl
Visborgs OK
43:25 2:10
2:10
3:17
5:27
6:26
11:53
3:40
15:33
7:20
22:53
5:23
28:16
2:06
30:22
2:12
32:34
6:27
39:01
3:07
42:08
0:18
42:26
0:59
43:25
4 Anna Lena Andersson
Västerbergslagens OL
43:36 1:27
1:27
2:16
3:43
10:03
13:46
3:09
16:55
7:52
24:47
4:53
29:40
1:51
31:31
1:53
33:24
4:50
38:14
3:38
41:52
0:37
42:29
1:07
43:36
5 Agneta Holgersson
Snättringe SK
45:18 5:44
5:44
2:30
8:14
7:03
15:17
4:20
19:37
8:20
27:57
4:15
32:12
1:53
34:05
2:13
36:18
4:24
40:42
3:17
43:59
0:27
44:26
0:52
45:18
6 Garnet Schindler
Snättringe SK
52:04 1:54
1:54
3:02
4:56
6:59
11:55
5:16
17:11
7:55
25:06
6:01
31:07
2:31
33:38
6:20
39:58
6:28
46:26
4:17
50:43
0:24
51:07
0:57
52:04
7 Lena Lindh
Snättringe SK
58:57 5:46
5:46
5:14
11:00
6:58
17:58
5:03
23:01
8:15
31:16
5:37
36:53
2:51
39:44
4:12
43:56
10:30
54:26
3:12
57:38
0:26
58:04
0:53
58:57
8 Eva Nilsson
Snättringe SK
60:53 2:17
2:17
3:21
5:38
9:29
15:07
4:37
19:44
10:29
30:13
5:56
36:09
2:29
38:38
2:47
41:25
8:14
49:39
9:21
59:00
0:36
59:36
1:17
60:53
9 Kristin Morén
Snättringe SK
63:01 1:58
1:58
3:02
5:00
7:52
12:52
10:26
23:18
12:09
35:27
5:34
41:01
2:38
43:39
4:09
47:48
10:36
58:24
3:13
61:37
0:26
62:03
0:58
63:01
10 Monika Larsson
Skarpnäcks OL
70:52 1:43
1:43
3:06
4:49
21:44
26:33
4:30
31:03
12:08
43:11
9:06
52:17
1:56
54:13
5:47
60:00
6:28
66:28
2:56
69:24
0:24
69:48
1:04
70:52
11 Gittel Karlsson
Attunda OK
81:42 3:40
3:40
2:50
6:30
22:36
29:06
4:13
33:19
9:07
42:26
7:41
50:07
2:06
52:13
2:44
54:57
21:21
76:18
3:43
80:01
0:35
80:36
1:06
81:42
Kerstin Eriksson
Snättringe SK
Ej godk. 2:03
2:03
3:09
5:12
9:23
14:35
4:47
19:22
10:10
29:32
         
42:28
1:51
44:19




D55 3800 m 8 anmälda
1 Inger Onsbring
Eskilstuna OL
32:07 1:35
1:35
1:58
3:33
5:01
8:34
2:36
11:10
6:25
17:35
3:27
21:02
1:42
22:44
1:44
24:28
4:11
28:39
2:32
31:11
0:15
31:26
0:41
32:07
2 Ing-Marie Back
IFK Hedemora OK
34:37 1:25
1:25
2:53
4:18
5:18
9:36
3:32
13:08
6:31
19:39
4:08
23:47
1:40
25:27
1:43
27:10
3:25
30:35
2:52
33:27
0:18
33:45
0:52
34:37
3 Lena Nyström
Visborgs OK
37:44 1:32
1:32
2:19
3:51
6:04
9:55
3:02
12:57
8:00
20:57
3:39
24:36
1:59
26:35
2:14
28:49
5:05
33:54
2:40
36:34
0:16
36:50
0:54
37:44
4 Ann-Marie Yxfeldt
IFK Hedemora OK
39:40 3:49
3:49
2:46
6:35
5:33
12:08
3:12
15:20
6:38
21:58
4:20
26:18
1:40
27:58
2:17
30:15
5:45
36:00
2:31
38:31
0:18
38:49
0:51
39:40
5 Maj-Britt Gardelius
IF Hansa-Hoburg
41:14 1:34
1:34
2:44
4:18
7:15
11:33
3:17
14:50
8:55
23:45
5:04
28:49
1:47
30:36
2:19
32:55
3:52
36:47
2:51
39:38
0:28
40:06
1:08
41:14
6 Ulla Engelby
OK Pan-Kristianstad
46:15 1:34
1:34
2:11
3:45
5:24
9:09
3:10
12:19
7:24
19:43
10:30
30:13
1:39
31:52
4:47
36:39
5:35
42:14
2:47
45:01
0:24
45:25
0:50
46:15
7 Brita Augustsson
Visborgs OK
51:06 1:45
1:45
3:27
5:12
8:46
13:58
4:14
18:12
8:56
27:08
6:29
33:37
2:34
36:11
3:01
39:12
6:19
45:31
4:00
49:31
0:33
50:04
1:02
51:06
8 Gurli Hörnell Rondahl
Visborgs OK
53:45 3:00
3:00
2:25
5:25
7:04
12:29
4:20
16:49
9:17
26:06
4:59
31:05
1:49
32:54
2:15
35:09
13:24
48:33
3:32
52:05
0:29
52:34
1:11
53:45




D60 3800 m 12 anmälda
1 Ing-Mari Bergman
Visborgs OK
44:28 3:51
3:51
3:12
7:03
6:57
14:00
3:55
17:55
7:20
25:15
4:39
29:54
2:05
31:59
2:31
34:30
4:59
39:29
3:33
43:02
0:23
43:25
1:03
44:28
2 Eva Lindgren
Linköpings OK
47:10 1:58
1:58
2:53
4:51
8:13
13:04
4:22
17:26
8:50
26:16
5:35
31:51
2:16
34:07
2:23
36:30
6:11
42:41
3:05
45:46
0:26
46:12
0:58
47:10
3 Gunnel Fransson
Visborgs OK
52:48 2:58
2:58
3:25
6:23
7:51
14:14
5:32
19:46
9:35
29:21
6:33
35:54
2:28
38:22
2:43
41:05
6:23
47:28
3:51
51:19
0:34
51:53
0:55
52:48
4 Viviann Björklund
OK Roslagen
53:38 2:01
2:01
3:49
5:50
8:29
14:19
8:15
22:34
9:04
31:38
4:32
36:10
2:16
38:26
2:25
40:51
7:18
48:09
3:56
52:05
0:32
52:37
1:01
53:38
5 Ingrid Enekvist
Visborgs OK
54:30 2:22
2:22
2:56
5:18
8:39
13:57
6:08
20:05
9:46
29:51
7:48
37:39
2:26
40:05
2:54
42:59
5:37
48:36
4:04
52:40
0:36
53:16
1:14
54:30
6 Berit Edengren
Nyköpings OK
62:21 1:58
1:58
3:04
5:02
14:10
19:12
3:52
23:04
15:04
38:08
5:30
43:38
2:04
45:42
2:08
47:50
7:59
55:49
5:02
60:51
0:28
61:19
1:02
62:21
7 Majvie Annegård
SOK Viljan
62:23 2:57
2:57
4:02
6:59
8:16
15:15
5:27
20:42
11:47
32:29
6:31
39:00
2:18
41:18
3:01
44:19
13:03
57:22
3:31
60:53
0:27
61:20
1:03
62:23
8 Agneta Pihl-Skoog
Enköpings AIF
63:13 5:38
5:38
2:42
8:20
8:08
16:28
5:08
21:36
7:40
29:16
8:59
38:15
2:02
40:17
13:43
54:00
4:31
58:31
3:15
61:46
0:26
62:12
1:01
63:13
9 Fia Wallström
OK Sänkan
64:59 2:28
2:28
3:00
5:28
9:39
15:07
4:49
19:56
10:27
30:23
5:43
36:06
2:34
38:40
3:09
41:49
17:16
59:05
4:24
63:29
0:27
63:56
1:03
64:59
10 Elisabeth Carlin
Söders SOL Tyresö
70:34 2:22
2:22
5:36
7:58
10:45
18:43
6:12
24:55
10:20
35:15
12:34
47:49
7:43
55:32
3:26
58:58
5:06
64:04
4:28
68:32
0:40
69:12
1:22
70:34
11 Kerstin Broberg
OK Sänkan
71:38 2:29
2:29
4:44
7:13
12:37
19:50
8:29
28:19
15:41
44:00
6:40
50:40
4:01
54:41
4:09
58:50
6:15
65:05
4:24
69:29
0:42
70:11
1:27
71:38
12 Kerstin Blom
OK Kolmården
83:04 3:13
3:13
4:24
7:37
11:14
18:51
6:00
24:51
12:52
37:43
10:25
48:08
10:26
58:34
4:10
62:44
13:10
75:54
5:23
81:17
0:33
81:50
1:14
83:04




D65 3260 m 9 anmälda
1 Elisabeth Kimell
Gotlands Bro OK
41:47 2:29
2:29
0:53
41:47
2:37
5:06
1:38
6:44
2:49
9:33
2:42
12:15
4:52
17:07
7:33
24:40
4:36
29:16
6:17
35:33
2:50
38:23
2:01
40:24
0:30
40:54
2 Irma Bjärud
Västerbergslagens OL
45:35 3:13
3:13
1:04
45:35
2:42
5:55
2:12
8:07
4:20
12:27
3:15
15:42
4:56
20:38
10:47
31:25
4:41
36:06
4:00
40:06
1:42
41:48
2:15
44:03
0:28
44:31
3 Ulla Nilsson
SOK Viljan
53:42 3:15
3:15
1:01
53:42
2:52
6:07
1:55
8:02
3:28
11:30
5:02
16:32
11:28
28:00
8:04
36:04
5:05
41:09
6:09
47:18
2:10
49:28
2:45
52:13
0:28
52:41
4 Gunnel Balck
IFK Enskede
54:13 3:17
3:17
1:16
54:13
2:55
6:12
1:59
8:11
3:51
12:02
3:07
15:09
7:27
22:36
15:18
37:54
5:17
43:11
4:07
47:18
2:20
49:38
2:38
52:16
0:41
52:57
5 Margareta Tidman
OK Kolmården
54:22 2:22
2:22
0:59
54:22
1:56
4:18
1:57
6:15
6:59
13:14
2:36
15:50
5:02
20:52
20:36
41:28
4:04
45:32
3:44
49:16
1:24
50:40
2:09
52:49
0:34
53:23
6 Inger Skoog
Västerås SOK
60:41 4:09
4:09
1:19
60:41
3:02
7:11
3:13
10:24
4:49
15:13
3:21
18:34
6:54
25:28
9:56
35:24
12:47
48:11
5:34
53:45
2:09
55:54
2:50
58:44
0:38
59:22
7 Britt Axelsson
Kalmar OK
60:50 12:22
12:22
1:17
60:50
3:37
15:59
1:58
17:57
4:17
22:14
2:55
25:09
5:37
30:46
9:04
39:50
9:41
49:31
4:46
54:17
2:11
56:28
2:31
58:59
0:34
59:33
8 Pia Vikström
Täby OK
72:45 4:24
4:24
1:50
72:45
3:18
7:42
3:18
11:00
4:47
15:47
15:37
31:24
8:26
39:50
10:46
50:36
7:28
58:04
5:14
63:18
2:52
66:10
3:47
69:57
0:58
70:55
9 Lena Jacobsson
Visborgs OK
77:55 3:40
3:40
1:18
77:55
3:04
6:44
3:15
9:59
3:29
13:28
3:01
16:29
18:59
35:28
8:45
44:13
7:07
51:20
9:21
60:41
12:29
73:10
2:50
76:00
0:37
76:37




D70 2530 m 4 anmälda
1 Birgitta Berg
Garda IK
41:47 2:07
2:07
2:56
5:03
3:13
8:16
1:58
10:14
5:33
15:47
4:06
19:53
9:23
29:16
7:50
37:06
3:17
40:23
0:25
40:48
0:59
41:47
 
2 Britta Löwegren
Västerås SOK
46:05 2:45
2:45
4:22
7:07
3:31
10:38
2:54
13:32
6:35
20:07
5:34
25:41
4:32
30:13
9:01
39:14
4:18
43:32
1:00
44:32
1:33
46:05
 
3 Solveig Humla
Solna OK
56:28 2:56
2:56
5:41
8:37
3:40
12:17
4:14
16:31
8:04
24:35
6:30
31:05
8:16
39:21
8:19
47:40
6:01
53:41
1:01
54:42
1:46
56:28
 
4 Gertrud Andersson
IF Hansa-Hoburg
67:29 2:14
2:14
5:06
7:20
2:22
9:42
3:01
12:43
7:48
20:31
3:59
24:30
23:23
47:53
9:26
57:19
8:30
65:49
0:28
66:17
1:12
67:29
 




D75 2530 m 2 anmälda
1 Hild Nilsson
Visborgs OK
57:09 3:09
3:09
5:42
8:51
5:07
13:58
4:29
18:27
8:50
27:17
6:25
33:42
6:52
40:34
8:20
48:54
5:08
54:02
1:14
55:16
1:53
57:09
 




H10 2630 m 8 anmälda
1 Edvin Johnsson
Svaide-Roma SOK
23:10 2:48
2:48
2:37
5:25
1:07
6:32
4:32
11:04
1:43
12:47
1:49
14:36
2:25
17:01
2:14
19:15
1:39
20:54
1:33
22:27
0:43
23:10
 
2 Kristoffer Tengroth
Sundbybergs IK
25:34 2:42
2:42
1:21
4:03
1:33
5:36
7:52
13:28
1:30
14:58
1:58
16:56
2:30
19:26
2:13
21:39
1:57
23:36
1:19
24:55
0:39
25:34
 
3 Niklas Westberg
Svaide-Roma SOK
28:06 3:23
3:23
1:38
5:01
1:27
6:28
7:56
14:24
2:07
16:31
1:38
18:09
2:39
20:48
2:24
23:12
2:13
25:25
1:52
27:17
0:49
28:06
 
4 Joakim Björkegren
Gotlands Bro OK
28:42 3:05
3:05
2:23
5:28
1:11
6:39
6:21
13:00
2:20
15:20
2:35
17:55
2:34
20:29
3:15
23:44
2:11
25:55
1:45
27:40
1:02
28:42
 
5 Mattias Levin
Svaide-Roma SOK
29:24 3:05
3:05
2:11
5:16
1:40
6:56
10:12
17:08
1:31
18:39
1:47
20:26
2:23
22:49
2:23
25:12
1:39
26:51
1:32
28:23
1:01
29:24
 
6 Melker Gustavsson
Katrineholms OK
43:06 4:20
4:20
5:13
9:33
7:44
17:17
5:23
22:40
2:50
25:30
1:54
27:24
3:18
30:42
7:29
38:11
1:57
40:08
1:48
41:56
1:10
43:06
 
Fabian Lusth
Svaide-Roma SOK
Ej godk. 3:36
3:36
3:33
7:09
1:19
8:28
5:44
14:12
2:13
16:25
1:49
18:14
 
26:17
1:55
28:12
1:42
29:54
0:51
30:45
 




H12 2690 m 8 anmälda
1 Edvin Nordström
Täby OK
20:39 1:44
1:44
2:22
4:06
1:23
5:29
0:53
6:22
4:39
11:01
2:35
13:36
1:15
14:51
3:13
18:04
0:41
18:45
1:15
20:00
0:39
20:39
 
2 Amadeus Hansson
Gotlands Bro OK
20:59 3:45
3:45
2:16
6:01
1:13
7:14
0:43
7:57
3:35
11:32
3:26
14:58
0:54
15:52
2:35
18:27
0:32
18:59
1:16
20:15
0:44
20:59
 
3 David Dahl
Visborgs OK
24:09 1:53
1:53
2:34
4:27
1:49
6:16
1:14
7:30
6:04
13:34
4:29
18:03
0:51
18:54
2:46
21:40
0:36
22:16
1:10
23:26
0:43
24:09
 
4 Vidar Funkquist
IF Hansa-Hoburg
25:42 2:23
2:23
6:31
8:54
1:46
10:40
1:35
12:15
4:41
16:56
2:43
19:39
0:40
20:19
3:04
23:23
0:41
24:04
1:02
25:06
0:36
25:42
 
5 Johan Gustafsson
Katrineholms OK
28:21 2:54
2:54
3:38
6:32
1:49
8:21
1:08
9:29
7:11
16:40
2:55
19:35
1:24
20:59
3:45
24:44
1:26
26:10
1:30
27:40
0:41
28:21
 
6 Albin Larsson
Katrineholms OK
31:54 1:55
1:55
2:30
4:25
1:35
6:00
10:45
16:45
4:36
21:21
2:30
23:51
1:47
25:38
3:29
29:07
0:54
30:01
1:11
31:12
0:42
31:54
 
7 David Levin
Svaide-Roma SOK
35:20 3:23
3:23
3:21
6:44
2:34
9:18
6:03
15:21
6:58
22:19
4:05
26:24
2:20
28:44
3:54
32:38
0:43
33:21
1:12
34:33
0:47
35:20
 
8 Emil Sotkasiira
Katrineholms OK
52:33 2:22
2:22
5:10
7:32
4:49
12:21
16:41
29:02
7:24
36:26
4:02
40:28
2:01
42:29
4:06
46:35
3:46
50:21
1:25
51:46
0:47
52:33
 




H14 3660 m 8 anmälda
1 Fredrik Levin
Svaide-Roma SOK
24:26 0:58
0:58
1:05
23:45
1:27
2:25
0:41
24:26
3:07
5:32
1:53
7:25
3:44
11:09
4:08
15:17
1:16
16:33
1:12
17:45
0:49
18:34
2:18
20:52
1:16
22:08
0:32
22:40
2 Simon Kappel
Gotlands Bro OK
25:35 1:02
1:02
1:07
24:55
1:31
2:33
0:40
25:35
3:34
6:07
1:32
7:39
3:38
11:17
4:13
15:30
1:13
16:43
1:14
17:57
1:15
19:12
2:36
21:48
1:25
23:13
0:35
23:48
3 John Funkquist
IF Hansa-Hoburg
27:53 1:01
1:01
1:04
27:14
1:19
2:20
0:39
27:53
3:14
5:34
2:12
7:46
4:16
12:02
4:32
16:34
1:28
18:02
1:18
19:20
1:36
20:56
3:15
24:11
1:27
25:38
0:32
26:10
4 Martin Norrman
Eskilstuna OL
28:49 1:00
1:00
1:31
28:09
1:37
2:37
0:40
28:49
3:38
6:15
1:55
8:10
4:11
12:21
4:26
16:47
1:17
18:04
1:09
19:13
1:04
20:17
2:44
23:01
3:08
26:09
0:29
26:38
5 Mikael Gardelin
Visborgs OK
29:48 1:19
1:19
1:09
29:14
2:05
3:24
0:34
29:48
4:25
7:49
1:52
9:41
4:17
13:58
4:52
18:50
1:31
20:21
1:22
21:43
1:08
22:51
3:11
26:02
1:30
27:32
0:33
28:05
6 Erik Molitor
Katrineholms OK
31:35 1:07
1:07
1:00
30:56
1:33
2:40
0:39
31:35
3:14
5:54
2:06
8:00
4:26
12:26
4:11
16:37
1:54
18:31
3:52
22:23
1:15
23:38
2:40
26:18
1:41
27:59
1:57
29:56
7 Axel Lindberg
Svaide-Roma SOK
39:00 1:25
1:25
1:09
38:17
2:03
3:28
0:43
39:00
4:49
8:17
2:39
10:56
5:46
16:42
6:35
23:17
2:26
25:43
2:18
28:01
2:05
30:06
4:39
34:45
1:45
36:30
0:38
37:08




H18 6750 m 6 anmälda
1 Max Molitor
Katrineholms OK
49:31 2:34
2:34
0:16
44:12
2:38
5:12
1:08
45:20
3:27
8:39
2:09
47:29
3:45
12:24
1:18
48:47
1:05
13:29
0:09
48:56
4:09
17:38
0:35
49:31
5:21
22:59
6:15
29:14
0:37
29:51
6:30
36:21
6:24
42:45
1:11
43:56
2 Gustaf Onsbring Gustafson
Eskilstuna OL
51:26 2:33
2:33
0:09
45:59
3:12
5:45
1:03
47:02
5:19
11:04
1:59
49:01
3:48
14:52
1:33
50:34
1:47
16:39
0:14
50:48
4:36
21:15
0:38
51:26
6:30
27:45
1:38
29:23
0:52
30:15
7:19
37:34
6:57
44:31
1:19
45:50
3 Torsten Molitor
Katrineholms OK
53:12 5:17
5:17
0:17
47:48
2:54
8:11
1:03
48:51
3:19
11:30
1:51
50:42
8:12
19:42
1:51
52:33
1:16
20:58
0:08
52:41
4:32
25:30
0:31
53:12
5:10
30:40
1:35
32:15
0:45
33:00
6:49
39:49
6:37
46:26
1:05
47:31
4 Torsten Gustafsson
Katrineholms OK
61:11 3:17
3:17
0:21
54:41
5:37
8:54
1:45
56:26
4:04
12:58
2:19
58:45
5:04
18:02
1:40
60:25
1:16
19:18
0:09
60:34
5:02
24:20
0:37
61:11
8:58
33:18
2:01
35:19
0:55
36:14
8:11
44:25
8:43
53:08
1:12
54:20
5 Erik Andersson
Katrineholms OK
76:20 4:01
4:01
0:19
70:30
8:32
12:33
1:20
71:50
6:19
18:52
2:18
74:08
7:42
26:34
1:29
75:37
1:18
27:52
0:11
75:48
5:00
32:52
0:32
76:20
6:50
39:42
1:39
41:21
1:17
42:38
15:45
58:23
10:19
68:42
1:29
70:11




H21 11200 m 36 anmälda
1 Henrik Löfås
OK Linné
65:02 2:13
2:13
5:53
51:51
5:04
7:17
2:21
54:12
3:35
10:52
3:03
57:15
3:13
14:05
0:59
58:14
2:52
16:57
1:44
59:58
2:52
19:49
2:55
62:53
10:56
30:45
1:30
64:23
2:09
32:54
0:07
64:30
3:41
36:35
0:32
65:02
6:47
43:22
1:08
44:30
1:28
45:58
2 Jonas Nordström
Tullinge SK
66:26 2:12
2:12
6:59
54:08
4:24
6:36
2:27
56:35
3:52
10:28
2:43
59:18
3:36
14:04
0:54
60:12
2:10
16:14
1:16
61:28
3:02
19:16
2:51
64:19
11:26
30:42
1:32
65:51
2:01
32:43
0:05
65:56
4:24
37:07
0:30
66:26
7:04
44:11
1:20
45:31
1:38
47:09
3 Göran Thimberg
Söders SOL Tyresö
66:42 2:05
2:05
6:31
53:39
4:20
6:25
2:38
56:17
3:55
10:20
2:52
59:09
3:47
14:07
0:59
60:08
1:43
15:50
1:20
61:28
3:07
18:57
2:53
64:21
11:36
30:33
1:42
66:03
2:31
33:04
0:05
66:08
3:38
36:42
0:34
66:42
7:45
44:27
1:26
45:53
1:15
47:08
4 Erik Pettersson
OK Linné
68:52 2:08
2:08
6:38
55:34
4:03
6:11
3:10
58:44
3:54
10:05
3:00
61:44
3:29
13:34
1:01
62:45
1:42
15:16
1:09
63:54
3:08
18:24
2:54
66:48
11:52
30:16
1:25
68:13
2:54
33:10
0:06
68:19
6:04
39:14
0:33
68:52
7:08
46:22
1:14
47:36
1:20
48:56
5 Oskar Sjöberg
Täby OK
69:10 2:20
2:20
6:36
54:50
4:34
6:54
3:24
58:14
3:55
10:49
3:11
61:25
3:42
14:31
1:00
62:25
1:45
16:16
1:53
64:18
2:54
19:10
2:24
66:42
13:25
32:35
1:48
68:30
2:36
35:11
0:07
68:37
3:41
38:52
0:33
69:10
6:54
45:46
1:20
47:06
1:08
48:14
6 Mikus Zagata
IK Hakarpspojkarna
71:33 2:50
2:50
6:54
57:37
4:38
7:28
3:01
60:38
4:12
11:40
3:06
63:44
3:42
15:22
0:59
64:43
2:12
17:34
1:37
66:20
3:02
20:36
2:41
69:01
13:11
33:47
1:51
70:52
2:10
35:57
0:06
70:58
3:05
39:02
0:35
71:33
8:31
47:33
1:50
49:23
1:20
50:43
7 Robert Söderberg
Söders SOL Tyresö
71:37 2:11
2:11
7:44
56:29
4:25
6:36
3:10
59:39
4:20
10:56
3:16
62:55
3:34
14:30
1:05
64:00
3:24
17:54
1:26
65:26
3:07
21:01
3:56
69:22
12:00
33:01
1:29
70:51
2:06
35:07
0:08
70:59
3:52
38:59
0:38
71:37
7:19
46:18
1:22
47:40
1:05
48:45
8 Erik Kropf
Gustavsbergs OK
73:20 2:34
2:34
6:50
59:11
7:36
10:10
3:17
62:28
4:19
14:29
3:13
65:41
3:53
18:22
1:05
66:46
1:59
20:21
1:07
67:53
3:04
23:25
2:58
70:51
11:47
35:12
1:53
72:44
2:42
37:54
0:04
72:48
3:34
41:28
0:32
73:20
8:10
49:38
1:31
51:09
1:12
52:21
9 Alexander Nilsson
Gotlands Bro OK
74:33 2:13
2:13
8:33
60:08
5:12
7:25
3:35
63:43
4:34
11:59
3:34
67:17
3:57
15:56
1:04
68:21
2:53
18:49
1:06
69:27
3:13
22:02
2:30
71:57
12:13
34:15
1:47
73:44
2:24
36:39
0:11
73:55
3:36
40:15
0:38
74:33
8:24
48:39
1:24
50:03
1:32
51:35
10 Martin Hederskog
Malungs OK Skogsmårdarna
74:57 2:36
2:36
6:36
60:01
6:21
8:57
2:38
62:39
4:22
13:19
3:16
65:55
3:55
17:14
1:02
66:57
2:19
19:33
1:22
68:19
3:04
22:37
3:22
71:41
14:57
37:34
2:27
74:08
2:22
39:56
0:13
74:21
3:52
43:48
0:36
74:57
7:17
51:05
1:20
52:25
1:00
53:25
11 Mikael Axin
Hagaby GoIF
78:38 2:48
2:48
7:20
63:52
5:31
8:19
3:02
66:54
4:38
12:57
3:36
70:30
4:17
17:14
1:10
71:40
2:14
19:28
1:32
73:12
3:51
23:19
2:59
76:11
14:19
37:38
1:44
77:55
3:09
40:47
0:07
78:02
5:01
45:48
0:36
78:38
7:51
53:39
1:25
55:04
1:28
56:32
12 Per Forsgren
Tumba-Mälarhöjden OK
79:40 2:39
2:39
9:08
64:46
5:28
8:07
3:04
67:50
4:44
12:51
3:17
71:07
4:08
16:59
1:21
72:28
2:10
19:09
1:20
73:48
3:25
22:34
3:07
76:55
12:53
35:27
1:56
78:51
2:35
38:02
0:10
79:01
6:27
44:29
0:39
79:40
8:24
52:53
1:30
54:23
1:15
55:38
13 Peter Andersson
Söders SOL Tyresö
79:45 2:19
2:19
8:07
64:47
5:28
7:47
2:50
67:37
5:30
13:17
3:56
71:33
3:51
17:08
1:05
72:38
2:01
19:09
1:31
74:09
3:47
22:56
2:53
77:02
13:14
36:10
1:56
78:58
2:28
38:38
0:10
79:08
3:52
42:30
0:37
79:45
8:28
50:58
4:21
55:19
1:21
56:40
14 Håkan Samor
Tjällmo-Godegårds OK
80:35 2:30
2:30
7:46
65:24
5:25
7:55
4:22
69:46
4:55
12:50
3:22
73:08
4:18
17:08
1:06
74:14
2:35
19:43
1:17
75:31
3:41
23:24
2:27
77:58
13:46
37:10
1:49
79:47
2:34
39:44
0:10
79:57
6:01
45:45
0:38
80:35
8:55
54:40
1:24
56:04
1:34
57:38
15 Magnus Nordström
OK Älvsjö-Örby
82:57 2:20
2:20
8:20
68:29
5:58
8:18
3:50
72:19
6:07
14:25
3:26
75:45
4:18
18:43
1:01
76:46
2:15
20:58
1:17
78:03
3:31
24:29
2:36
80:39
17:15
41:44
1:40
82:19
2:28
44:12
0:05
82:24
3:52
48:04
0:33
82:57
8:33
56:37
1:33
58:10
1:59
60:09
16 Andreas Liljegren
Gotlands Bro OK
83:49 2:40
2:40
8:26
67:33
5:42
8:22
3:15
70:48
5:12
13:34
3:55
74:43
4:07
17:41
1:29
76:12
2:17
19:58
1:32
77:44
3:18
23:16
3:21
81:05
16:39
39:55
1:50
82:55
3:14
43:09
0:11
83:06
4:10
47:19
0:43
83:49
8:11
55:30
1:41
57:11
1:56
59:07
17 Oskar Karlin
Centrum OK
84:59 2:30
2:30
8:33
68:37
6:05
8:35
3:56
72:33
6:05
14:40
4:10
76:43
4:40
19:20
1:13
77:56
2:07
21:27
1:11
79:07
3:56
25:23
3:08
82:15
15:11
40:34
1:52
84:07
2:48
43:22
0:10
84:17
4:28
47:50
0:42
84:59
9:17
57:07
1:37
58:44
1:20
60:04
18 Lars-Olof Magnell
Katrineholms OK
85:10 2:35
2:35
8:00
65:43
5:39
8:14
3:13
68:56
5:50
14:04
4:49
73:45
4:06
18:10
1:07
74:52
3:20
21:30
2:24
77:16
3:32
25:02
5:16
82:32
13:01
38:03
1:50
84:22
2:28
40:31
0:11
84:33
4:37
45:08
0:37
85:10
9:08
54:16
1:38
55:54
1:49
57:43
19 Björn Karlsson
Svaide-Roma SOK
89:37 2:39
2:39
7:53
74:43
11:12
13:51
2:56
77:39
4:38
18:29
3:51
81:30
4:53
23:22
0:58
82:28
2:35
25:57
1:18
83:46
3:14
29:11
3:21
87:07
16:46
45:57
1:50
88:57
3:20
49:17
0:07
89:04
3:49
53:06
0:33
89:37
8:03
61:09
4:26
65:35
1:15
66:50
20 Olof Persson
Svaide-Roma SOK
89:45 2:56
2:56
8:50
72:19
6:55
9:51
3:24
75:43
5:16
15:07
4:09
79:52
4:33
19:40
1:27
81:19
2:25
22:05
2:00
83:19
4:21
26:26
3:18
86:37
16:52
43:18
2:09
88:46
3:20
46:38
0:13
88:59
4:07
50:45
0:46
89:45
9:33
60:18
1:43
62:01
1:28
63:29
21 Kristoffer Edshage
Centrum OK
91:00 3:13
3:13
8:58
72:54
6:27
9:40
4:59
77:53
5:06
14:46
3:38
81:31
4:17
19:03
1:27
82:58
2:17
21:20
2:06
85:04
4:03
25:23
3:03
88:07
15:08
40:31
2:01
90:08
3:20
43:51
0:11
90:19
5:09
49:00
0:41
91:00
11:41
60:41
1:38
62:19
1:37
63:56
22 Fredrik Holmström
Centrum OK
99:03 3:07
3:07
8:47
78:01
7:05
10:12
5:51
83:52
5:26
15:38
3:58
87:50
5:32
21:10
1:32
89:22
2:15
23:25
2:20
91:42
6:25
29:50
4:39
96:21
16:29
46:19
1:53
98:14
3:48
50:07
0:11
98:25
5:34
55:41
0:38
99:03
10:07
65:48
1:40
67:28
1:46
69:14
23 Frode Konst
IL Tyrving
99:06 3:05
3:05
9:42
76:33
7:10
10:15
4:44
81:17
6:17
16:32
4:10
85:27
5:03
21:35
2:39
88:06
2:47
24:22
3:17
91:23
3:56
28:18
4:45
96:08
16:06
44:24
1:57
98:05
2:30
46:54
0:16
98:21
4:57
51:51
0:45
99:06
11:46
63:37
1:48
65:25
1:26
66:51
24 James Melander
Tjällmo-Godegårds OK
102:55 2:38
2:38
9:17
82:27
6:12
8:50
3:52
86:19
6:05
14:55
4:36
90:55
6:54
21:49
1:36
92:31
2:55
24:44
1:30
94:01
3:58
28:42
5:10
99:11
17:51
46:33
2:37
101:48
2:40
49:13
0:18
102:06
7:07
56:20
0:49
102:55
11:54
68:14
2:40
70:54
2:16
73:10
25 Björn Bängtsson
Centrum OK
116:14 3:43
3:43
10:45
94:24
8:01
11:44
4:53
99:17
6:22
18:06
5:23
104:40
5:41
23:47
1:30
106:10
5:02
28:49
2:02
108:12
4:40
33:29
4:15
112:27
22:03
55:32
2:48
115:15
3:27
58:59
0:15
115:30
5:31
64:30
0:44
116:14
12:40
77:10
2:35
79:45
3:54
83:39
26 Joel Bergkvist
Klubblös IF
116:21 2:27
2:27
10:21
90:51
9:13
11:40
6:03
96:54
4:55
16:35
5:38
102:32
5:35
22:10
2:12
104:44
3:04
25:14
1:58
106:42
10:28
35:42
5:04
111:46
23:12
58:54
3:26
115:12
3:15
62:09
0:20
115:32
4:31
66:40
0:49
116:21
10:15
76:55
1:41
78:36
1:54
80:30
27 Hans Rullgård
Solna OK
122:12 4:33
4:33
12:14
97:26
8:44
13:17
4:07
101:33
6:49
20:06
5:12
106:45
6:51
26:57
2:16
109:01
4:19
31:16
4:03
113:04
4:46
36:02
5:02
118:06
21:00
57:02
3:06
121:12
5:16
62:18
0:13
121:25
5:20
67:38
0:47
122:12
12:50
80:28
2:18
82:46
2:26
85:12
28 Henrik Lundgren
Kramfors-Alliansen
129:06 3:38
3:38
12:05
104:27
12:42
16:20
5:58
110:25
6:54
23:14
5:38
116:03
6:58
30:12
1:55
117:58
5:41
35:53
1:52
119:50
5:34
41:27
5:00
124:50
21:37
63:04
2:58
127:48
4:05
67:09
0:19
128:07
6:54
74:03
0:59
129:06
13:53
87:56
2:16
90:12
2:10
92:22
29 Mattias Henriksson
Centrum OK
145:41 4:00
4:00
20:57
112:09
9:17
13:17
8:31
120:40
10:21
23:38
9:29
130:09
7:14
30:52
1:53
132:02
3:21
34:13
1:49
133:51
7:34
41:47
4:34
138:25
18:33
60:20
5:58
144:23
4:42
65:02
0:21
144:44
5:21
70:23
0:57
145:41
15:30
85:53
3:08
89:01
2:11
91:12
Jakob Larsen
Centrum OK
Ej godk.    


70:44


36:11
106:55
       


170:51
     
Markus Martinelle
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godk. 4:07
4:07

9:23


7:24
16:47


18:32
35:19

19:46
2:47
38:06
5:01
24:47
3:43
41:49


6:19
48:08


4:41
52:49
         
Christoffer Nilsson
Gotlands Bro OK
Ej godk. 3:10
3:10
6:36
9:46

39:50
6:31
16:17
3:39
43:29
5:18
21:35
1:22
44:51
5:50
27:25
1:15
46:06
4:32
31:57
2:51
48:57


2:03
51:00


0:17
51:17


0:52
52:09
     
Max Samuelsson
IF Hagen
Ej godk. 2:21
2:21
4:16
6:37

27:53
4:10
10:47
3:32
31:25
3:45
14:32
1:24
32:49
2:58
17:30
1:15
34:04
2:58
20:28
2:50
36:54


2:04
38:58


0:19
39:17


0:52
40:09
     
Marcus Adolfsson
NAIS OK
Ej godk. 2:46
2:46
11:32
81:12
6:26
9:12
6:39
87:51
5:36
14:48
5:45
93:36
5:02
19:50
1:51
95:27
4:18
24:08
2:19
97:46
4:03
28:11
18:31
46:42
4:08
50:50
4:37
55:27

105:56
10:04
65:31
2:38
68:09
1:31
69:40




H21 MOTION 6210 m 2 anmälda
Jonas Fors
Solna OK
Ej godk. 12:44
12:44
4:42
17:26
10:55
28:21

76:25
7:24
35:45
0:52
77:17
3:47
39:32
             




H35 7290 m 5 anmälda
1 Andreas Nikolausson
Visborgs OK
41:44 5:14
5:14
1:04
36:11
1:07
6:21
2:21
38:32
3:02
9:23
1:11
39:43
1:04
10:27
1:19
41:02
1:43
12:10
0:06
41:08
3:13
15:23
0:36
41:44
4:52
20:15
4:43
24:58
4:58
29:56
2:44
32:40
0:50
33:30
1:37
35:07
2 Tomas Boman
Linköpings OK
48:46 6:30
6:30
1:21
42:46
1:19
7:49
2:02
44:48
3:29
11:18
1:49
46:37
1:15
12:33
1:20
47:57
1:59
14:32
0:09
48:06
3:42
18:14
0:40
48:46
5:37
23:51
5:35
29:26
5:57
35:23
3:12
38:35
1:11
39:46
1:39
41:25
3 Anders Eklund
Svaide-Roma SOK
55:52 6:47
6:47
1:18
47:57
1:37
8:24
2:17
50:14
3:43
12:07
3:09
53:23
1:29
13:36
1:31
54:54
2:04
15:40
0:15
55:09
3:42
19:22
0:43
55:52
6:08
25:30
6:58
32:28
6:54
39:22
4:03
43:25
1:11
44:36
2:03
46:39
4 Björn Nilsson
Tumba-Mälarhöjden OK
63:21 6:39
6:39
1:19
57:16
1:24
8:03
2:01
59:17
13:27
21:30
1:18
60:35
1:09
22:39
1:37
62:12
4:11
26:50
0:14
62:26
3:35
30:25
0:55
63:21
5:49
36:14
6:47
43:01
6:47
49:48
3:25
53:13
1:03
54:16
1:41
55:57




H40 6750 m 13 anmälda
1 Håkan Söderqvist
OK Ravinen
42:40 2:25
2:25
0:10
37:12
2:24
4:49
1:26
38:38
3:43
8:32
1:49
40:27
3:17
11:49
1:22
41:49
1:23
13:12
0:10
41:59
4:03
17:15
0:41
42:40
4:30
21:45
1:21
23:06
0:41
23:47
5:55
29:42
6:09
35:51
1:11
37:02
2 Ulrik Englund
Tumba-Mälarhöjden OK
43:58 2:38
2:38
0:09
38:32
2:35
5:13
1:06
39:38
3:12
8:25
2:00
41:38
4:04
12:29
1:22
43:00
1:09
13:38
0:11
43:11
4:08
17:46
0:47
43:58
4:13
21:59
1:23
23:22
0:43
24:05
6:52
30:57
6:05
37:02
1:21
38:23
3 Kenneth Svensson
Finspångs SOK
44:27 2:27
2:27
0:10
39:07
2:53
5:20
1:19
40:26
3:11
8:31
1:48
42:14
3:42
12:13
1:26
43:40
1:25
13:38
0:09
43:49
4:30
18:08
0:38
44:27
5:13
23:21
1:29
24:50
0:41
25:31
6:12
31:43
5:55
37:38
1:19
38:57
4 Fredrik Stenebo
Attunda OK
46:52 2:47
2:47
0:09
41:37
2:36
5:23
1:06
42:43
5:06
10:29
1:50
44:33
3:19
13:48
1:28
46:01
1:19
15:07
0:10
46:11
4:25
19:32
0:41
46:52
4:59
24:31
1:18
25:49
0:43
26:32
6:39
33:11
6:55
40:06
1:22
41:28
5 Lars Klasson
OK Ravinen
47:14 2:37
2:37
0:14
41:26
2:30
5:07
1:11
42:37
3:44
8:51
2:08
44:45
4:51
13:42
1:32
46:17
1:15
14:57
0:14
46:31
4:31
19:28
0:43
47:14
4:56
24:24
1:34
25:58
0:44
26:42
6:40
33:22
6:32
39:54
1:18
41:12
6 Gustav Samelius
Visborgs OK
51:02 2:42
2:42
0:16
44:33
2:45
5:27
1:18
45:51
3:56
9:23
2:23
48:14
4:10
13:33
1:40
49:54
1:30
15:03
0:18
50:12
5:13
20:16
0:50
51:02
4:42
24:58
1:42
26:40
0:52
27:32
7:52
35:24
7:18
42:42
1:35
44:17
7 Roger Larsson
Katrineholms OK
51:15 3:15
3:15
0:17
45:24
4:55
8:10
1:15
46:39
3:24
11:34
2:07
48:46
4:17
15:51
1:34
50:20
1:13
17:04
0:12
50:32
6:06
23:10
0:43
51:15
3:58
27:08
1:34
28:42
0:40
29:22
6:53
36:15
7:38
43:53
1:14
45:07
8 Erik Berg
Garda IK
52:50 3:03
3:03
0:14
47:01
3:27
6:30
1:15
48:16
4:58
11:28
2:01
50:17
4:55
16:23
1:34
51:51
1:45
18:08
0:14
52:05
5:22
23:30
0:45
52:50
5:08
28:38
1:42
30:20
1:00
31:20
7:28
38:48
6:33
45:21
1:26
46:47
9 Mattias Vejlens
Visborgs OK
57:50 2:54
2:54
0:21
50:12
5:01
7:55
2:39
52:51
3:50
11:45
2:12
55:03
4:31
16:16
1:43
56:46
1:40
17:56
0:18
57:04
5:48
23:44
0:46
57:50
5:17
29:01
1:51
30:52
0:46
31:38
8:04
39:42
8:37
48:19
1:32
49:51
10 Stefan Molin
Svaide-Roma SOK
67:45 3:02
3:02
0:15
60:56
7:49
10:51
1:52
62:48
5:14
16:05
2:13
65:01
4:56
21:01
1:43
66:44
1:55
22:56
0:15
66:59
5:41
28:37
0:46
67:45
6:35
35:12
2:09
37:21
1:11
38:32
10:06
48:38
10:42
59:20
1:21
60:41




H45 5750 m 15 anmälda
1 Peter Zetterström
Söders SOL Tyresö
43:11 1:06
1:06
0:13
42:27
2:03
3:09
0:44
43:11
5:17
8:26
7:32
15:58
1:34
17:32
1:34
19:06
5:55
25:01
7:18
32:19
4:22
36:41
1:20
38:01
2:11
40:12
2:02
42:14
2 Göran Månsson
OK Dacke
45:21 1:12
1:12
0:07
44:44
2:33
3:45
0:37
45:21
5:25
9:10
7:15
16:25
1:56
18:21
2:06
20:27
5:56
26:23
6:50
33:13
6:02
39:15
1:38
40:53
1:59
42:52
1:45
44:37
3 Anders Mattsson
OK Älvsjö-Örby
45:40 1:09
1:09
0:10
45:01
1:33
2:42
0:39
45:40
5:44
8:26
8:18
16:44
1:30
18:14
2:05
20:19
5:32
25:51
7:08
32:59
6:51
39:50
1:04
40:54
2:10
43:04
1:47
44:51
4 Peter Nordström
Täby OK
46:58 1:03
1:03
0:16
46:03
1:54
2:57
0:55
46:58
5:42
8:39
8:17
16:56
3:39
20:35
1:10
21:45
6:14
27:59
8:04
36:03
3:52
39:55
1:20
41:15
2:16
43:31
2:16
45:47
5 Magnus Herberthson
Linköpings OK
47:34 1:03
1:03
0:10
46:56
1:47
2:50
0:38
47:34
5:39
8:29
7:23
15:52
1:29
17:21
1:48
19:09
5:27
24:36
6:33
31:09
4:00
35:09
1:19
36:28
8:23
44:51
1:55
46:46
6 Magnus Axelsson
Strängnäs-Malmby OL
48:11 1:15
1:15
0:15
47:29
1:56
3:11
0:42
48:11
6:11
9:22
9:13
18:35
1:40
20:15
1:56
22:11
6:24
28:35
8:44
37:19
4:15
41:34
1:26
43:00
2:09
45:09
2:05
47:14
7 Per Skoog
Katrineholms OK
52:05 1:09
1:09
0:08
51:23
2:38
3:47
0:42
52:05
7:07
10:54
9:11
20:05
1:53
21:58
1:32
23:30
6:32
30:02
7:26
37:28
7:00
44:28
1:07
45:35
3:11
48:46
2:29
51:15
8 Jörgen Batz
Skarpnäcks OL
53:57 1:13
1:13
0:13
53:09
2:05
3:18
0:48
53:57
7:27
10:45
9:33
20:18
1:47
22:05
1:35
23:40
7:57
31:37
7:47
39:24
7:19
46:43
1:34
48:17
2:23
50:40
2:16
52:56
9 Anders Levin
Svaide-Roma SOK
55:14 1:19
1:19
0:16
54:32
2:05
3:24
0:42
55:14
8:44
12:08
9:50
21:58
2:20
24:18
1:51
26:09
7:34
33:43
8:09
41:52
5:29
47:21
1:26
48:47
3:11
51:58
2:18
54:16
10 Ronny Nordgren
Sundbybergs IK
61:22 1:03
1:03
0:11
60:38
1:56
2:59
0:44
61:22
7:06
10:05
17:25
27:30
3:46
31:16
4:21
35:37
5:46
41:23
7:07
48:30
4:28
52:58
1:34
54:32
3:43
58:15
2:12
60:27
11 Mats Lindqvist
Svaide-Roma SOK
64:08 2:54
2:54
0:15
63:17
2:28
5:22
0:51
64:08
9:08
14:30
11:14
25:44
2:33
28:17
2:36
30:53
9:49
40:42
8:35
49:17
6:57
56:14
1:37
57:51
2:45
60:36
2:26
63:02
12 Leif Jakobsson
Garda IK
77:50 1:37
1:37
0:11
77:08
5:56
7:33
0:42
77:50
7:20
14:53
11:40
26:33
3:03
29:36
1:45
31:21
10:48
42:09
10:07
52:16
13:35
65:51
1:31
67:22
2:31
69:53
7:04
76:57
13 Håkan Eriksson
OK Räven
79:37 1:47
1:47
0:26
78:45
3:01
4:48
0:52
79:37
14:31
19:19
15:56
35:15
3:04
38:19
3:55
42:14
10:57
53:11
10:15
63:26
5:15
68:41
2:12
70:53
4:03
74:56
3:23
78:19
14 Stig Thörnvik
Centrum OK
81:38 1:39
1:39
0:09
80:59
3:22
5:01
0:39
81:38
21:53
26:54
10:08
37:02
2:04
39:06
1:54
41:00
10:03
51:03
10:08
61:11
9:14
70:25
1:55
72:20
3:24
75:44
5:06
80:50
15 Anders Tegeström
Skogsluffarnas OK
83:16 5:15
5:15
0:21
82:18
2:45
8:00
0:58
83:16
10:24
18:24
13:08
31:32
2:24
33:56
5:01
38:57
8:55
47:52
9:52
57:44
15:46
73:30
1:41
75:11
2:38
77:49
4:08
81:57




H50 5970 m 15 anmälda
1 Mats Lundberg
Dalaportens OL
40:17 2:17
2:17
1:27
39:30
2:13
4:30
0:08
39:38
1:16
5:46
0:39
40:17
2:03
7:49
4:13
12:02
7:27
19:29
2:21
21:50
0:39
22:29
1:25
23:54
8:51
32:45
4:50
37:35
0:28
38:03
2 Håkan Palmfjord
Katrineholms OK
40:59 2:27
2:27
1:23
40:12
1:54
4:21
0:10
40:22
1:22
5:43
0:37
40:59
2:16
7:59
4:46
12:45
8:07
20:52
2:59
23:51
0:43
24:34
1:38
26:12
8:07
34:19
3:58
38:17
0:32
38:49
3 Bo Norrman
Eskilstuna OL
43:14 2:40
2:40
1:49
42:11
2:01
4:41
0:15
42:26
1:14
5:55
0:48
43:14
2:23
8:18
4:23
12:41
8:52
21:33
2:59
24:32
0:59
25:31
2:38
28:09
7:37
35:46
4:01
39:47
0:35
40:22
4 Stefan Gustafsson
OK Hällen
45:28 3:10
3:10
1:31
44:20
2:22
5:32
0:19
44:39
1:35
7:07
0:49
45:28
2:24
9:31
4:50
14:21
9:25
23:46
3:09
26:55
0:53
27:48
1:41
29:29
8:24
37:53
4:24
42:17
0:32
42:49
5 Christer Hördell
Söders SOL Tyresö
45:31 2:48
2:48
1:32
44:37
2:08
4:56
0:12
44:49
1:18
6:14
0:42
45:31
4:41
10:55
4:27
15:22
8:39
24:01
3:57
27:58
0:56
28:54
1:37
30:31
7:57
38:28
4:00
42:28
0:37
43:05
6 Stefan Olheden
SOK Viljan
47:20 2:45
2:45
1:37
46:17
2:25
5:10
0:16
46:33
1:31
6:41
0:47
47:20
2:40
9:21
6:38
15:59
9:23
25:22
3:45
29:07
0:56
30:03
1:36
31:39
7:56
39:35
4:27
44:02
0:38
44:40
7 Tomas Leffler
Järfälla OK
47:33 3:20
3:20
1:37
46:25
3:13
6:33
0:21
46:46
1:30
8:03
0:47
47:33
2:38
10:41
5:15
15:56
9:23
25:19
3:26
28:45
0:59
29:44
1:53
31:37
8:29
40:06
4:06
44:12
0:36
44:48
8 Gunnar Svanberg
Järfälla OK
49:02 3:01
3:01
1:45
47:52
2:46
5:47
0:20
48:12
1:22
7:09
0:50
49:02
2:23
9:32
5:11
14:43
9:51
24:34
3:36
28:10
1:04
29:14
1:41
30:55
9:40
40:35
4:53
45:28
0:39
46:07
9 Lars Forsstedt
Söders SOL Tyresö
49:50 3:01
3:01
1:35
48:52
2:18
5:19
0:13
49:05
4:18
9:37
0:45
49:50
3:41
13:18
5:35
18:53
9:12
28:05
2:50
30:55
0:41
31:36
1:15
32:51
9:44
42:35
4:13
46:48
0:29
47:17
10 Mats Zackrisson
OK Älvsjö-Örby
51:51 3:11
3:11
2:00
50:45
2:27
5:38
0:16
51:01
1:40
7:18
0:50
51:51
2:49
10:07
5:11
15:18
10:32
25:50
3:27
29:17
0:45
30:02
1:42
31:44
11:11
42:55
5:19
48:14
0:31
48:45
11 Klas Thybeck
Lindebygdens OK
54:19 2:51
2:51
1:34
53:17
3:07
5:58
0:18
53:35
1:46
7:44
0:44
54:19
2:34
10:18
7:45
18:03
12:23
30:26
3:27
33:53
0:56
34:49
1:38
36:27
9:24
45:51
5:17
51:08
0:35
51:43
12 Björn Thorén
Täby OK
58:06 3:28
3:28
1:36
57:07
3:03
6:31
0:14
57:21
1:46
8:17
0:45
58:06
2:49
11:06
5:51
16:57
11:05
28:02
4:29
32:31
1:04
33:35
2:38
36:13
10:59
47:12
7:40
54:52
0:39
55:31
13 Göran Reinholdsson
Järfälla OK
60:40 3:44
3:44
1:52
59:17
3:06
6:50
0:25
59:42
2:07
8:57
0:58
60:40
4:56
13:53
5:35
19:28
11:35
31:03
4:35
35:38
1:09
36:47
1:45
38:32
12:43
51:15
5:32
56:47
0:38
57:25
14 Mats Karlsson
OK Klemmingen
68:39 3:15
3:15
1:34
67:34
3:50
7:05
0:16
67:50
1:59
9:04
0:49
68:39
4:16
13:20
20:38
33:58
9:49
43:47
3:48
47:35
0:54
48:29
1:48
50:17
9:48
60:05
5:16
65:21
0:39
66:00




H55 5290 m 15 anmälda
1 Arne Back
IFK Hedemora OK
35:03 2:29
2:29
1:47
4:16
1:44
6:00
10:52
16:52
4:12
21:04
4:29
25:33
1:59
27:32
3:30
31:02
1:50
32:52
1:24
34:16
0:10
34:26
0:37
35:03
2 Hans Andersson
Västerbergslagens OL
36:14 2:32
2:32
1:33
4:05
1:41
5:46
10:23
16:09
4:09
20:18
4:34
24:52
1:54
26:46
5:19
32:05
1:50
33:55
1:26
35:21
0:10
35:31
0:43
36:14
3 Göran Svenson
SOK Viljan
36:24 2:28
2:28
1:35
4:03
1:47
5:50
10:43
16:33
4:39
21:12
4:42
25:54
2:45
28:39
3:22
32:01
2:07
34:08
1:25
35:33
0:11
35:44
0:40
36:24
4 Per Ove Wallén
Täby OK
37:01 3:01
3:01
1:28
4:29
1:45
6:14
10:53
17:07
4:28
21:35
4:33
26:08
2:18
28:26
4:39
33:05
1:46
34:51
1:21
36:12
0:12
36:24
0:37
37:01
5 Claes-Erik Karlsson
Attunda OK
37:10 2:30
2:30
1:20
3:50
1:38
5:28
10:03
15:31
4:16
19:47
4:32
24:19
2:00
26:19
6:29
32:48
1:58
34:46
1:31
36:17
0:11
36:28
0:42
37:10
6 Göran Hansson
Täby OK
37:50 2:33
2:33
1:18
3:51
1:38
5:29
12:16
17:45
4:16
22:01
6:24
28:25
1:55
30:20
2:59
33:19
2:07
35:26
1:29
36:55
0:12
37:07
0:43
37:50
7 Carl Bachman
Täby OK
40:05 2:39
2:39
1:31
4:10
1:46
5:56
12:05
18:01
5:37
23:38
5:19
28:57
2:48
31:45
3:34
35:19
2:07
37:26
1:36
39:02
0:17
39:19
0:46
40:05
8 Anders Öberg
IFK Moras OK
40:58 2:44
2:44
1:46
4:30
1:46
6:16
10:52
17:08
4:26
21:34
5:21
26:55
2:07
29:02
7:30
36:32
2:00
38:32
1:28
40:00
0:15
40:15
0:43
40:58
9 Thom Sandvik
Avesta OK
41:58 2:50
2:50
1:41
4:31
1:48
6:19
11:22
17:41
4:52
22:33
8:08
30:41
2:55
33:36
3:31
37:07
2:09
39:16
1:40
40:56
0:15
41:11
0:47
41:58
10 Knut Åke Hallebro
OK Klemmingen
43:16 2:48
2:48
1:39
4:27
2:00
6:27
11:45
18:12
5:07
23:19
5:57
29:16
2:10
31:26
6:39
38:05
2:21
40:26
1:47
42:13
0:16
42:29
0:47
43:16
11 Carl-Arne Malmberg
Vallentuna-Össeby OL
43:21 2:46
2:46
1:30
4:16
2:03
6:19
13:34
19:53
5:36
25:29
6:10
31:39
2:31
34:10
3:55
38:05
2:36
40:41
1:42
42:23
0:12
42:35
0:46
43:21
12 Bo Magnusson
Visborgs OK
47:44 5:10
5:10
1:44
6:54
2:03
8:57
13:12
22:09
7:05
29:14
5:59
35:13
2:50
38:03
4:18
42:21
2:28
44:49
1:44
46:33
0:18
46:51
0:53
47:44
13 Kjell-Åke Pramlid
OK Klemmingen
67:44 5:11
5:11
4:00
9:11
2:41
11:52
18:48
30:40
10:00
40:40
10:21
51:01
3:47
54:48
5:21
60:09
3:35
63:44
2:30
66:14
0:27
66:41
1:03
67:44




H55 MOTION 5160 m 2 anmälda
1 Anders Holmberg
Lindebygdens OK
75:44 1:51
1:51
1:54
73:05
4:02
5:53
1:21
74:26
7:21
13:14
1:18
75:44
8:55
22:09
14:43
36:52
5:12
42:04
3:15
45:19
10:10
55:29
4:13
59:42
4:48
64:30
4:08
68:38
2:33
71:11
2 Bertil Ingvar Yxfeldt
IFK Hedemora OK
109:54 3:10
3:10
2:43
105:21
5:43
8:53
2:53
108:14
14:06
22:59
1:40
109:54
11:50
34:49
15:58
50:47
8:34
59:21
4:02
63:23
17:01
80:24
9:57
90:21
5:12
95:33
4:04
99:37
3:01
102:38




H60 4920 m 15 anmälda
1 Jerker Enekvist
IF Hansa-Hoburg
39:31 3:42
3:42
0:55
4:37
12:57
17:34
2:18
19:52
0:56
20:48
8:08
28:56
2:27
31:23
4:17
35:40
1:49
37:29
1:17
38:46
0:45
39:31
 
2 Per-Erik Wåhlberg
OK Linné
40:37 3:13
3:13
0:56
4:09
14:40
18:49
1:51
20:40
0:53
21:33
8:37
30:10
2:27
32:37
3:59
36:36
1:43
38:19
1:33
39:52
0:45
40:37
 
3 Kurt Håkan Andersson
OK Tor
41:33 5:03
5:03
0:43
5:46
14:33
20:19
1:40
21:59
1:00
22:59
7:41
30:40
3:10
33:50
4:01
37:51
1:48
39:39
1:08
40:47
0:46
41:33
 
4 Roland Nilsson
SOK Viljan
44:28 3:43
3:43
0:58
4:41
15:23
20:04
2:06
22:10
0:59
23:09
9:17
32:26
3:03
35:29
4:52
40:21
1:43
42:04
1:27
43:31
0:57
44:28
 
5 Rutger Simonsson
Strängnäs-Malmby OL
45:18 3:08
3:08
1:04
4:12
19:42
23:54
1:40
25:34
1:09
26:43
8:04
34:47
2:30
37:17
3:25
40:42
1:50
42:32
1:53
44:25
0:53
45:18
 
6 Sven Boman
KA 3 IF
46:44 3:46
3:46
1:00
4:46
15:57
20:43
1:53
22:36
0:55
23:31
9:59
33:30
2:52
36:22
4:49
41:11
3:02
44:13
1:30
45:43
1:01
46:44
 
7 Nils-Erik Åkesson
Svaide-Roma SOK
48:29 3:56
3:56
1:09
5:05
17:52
22:57
2:10
25:07
1:26
26:33
9:10
35:43
3:04
38:47
5:02
43:49
2:04
45:53
1:36
47:29
1:00
48:29
 
8 Bo Staffan Eriksson
OK Sänkan
50:28 4:10
4:10
1:16
5:26
17:03
22:29
2:59
25:28
1:29
26:57
11:13
38:10
2:27
40:37
4:17
44:54
3:26
48:20
1:27
49:47
0:41
50:28
 
9 Peter Jakobsson
Linköpings OK
50:31 3:41
3:41
0:55
4:36
17:30
22:06
2:38
24:44
1:02
25:46
8:24
34:10
2:51
37:01
9:54
46:55
1:30
48:25
1:17
49:42
0:49
50:31
 
10 Stefan Erlandsson
Garda IK
52:03 4:12
4:12
2:33
6:45
16:53
23:38
2:18
25:56
2:14
28:10
9:35
37:45
3:57
41:42
4:52
46:34
3:17
49:51
1:17
51:08
0:55
52:03
 
11 Folke Boström
OK Linné
52:27 3:48
3:48
1:00
4:48
16:38
21:26
6:37
28:03
1:03
29:06
9:28
38:34
4:32
43:06
5:10
48:16
1:48
50:04
1:27
51:31
0:56
52:27
 
12 Gunnar Wallquist
Svaide-Roma SOK
53:27 4:01
4:01
1:22
5:23
19:28
24:51
2:06
26:57
1:01
27:58
11:54
39:52
3:48
43:40
4:57
48:37
2:00
50:37
1:48
52:25
1:02
53:27
 
13 Sven Pihl
Enköpings AIF
56:12 3:58
3:58
1:00
4:58
20:46
25:44
2:40
28:24
0:53
29:17
9:17
38:34
2:59
41:33
7:52
49:25
1:44
51:09
4:08
55:17
0:55
56:12
 
14 Carl Carlin
Söders SOL Tyresö
70:31 4:51
4:51
1:40
6:31
24:05
30:36
2:46
33:22
1:12
34:34
14:51
49:25
8:52
58:17
6:22
64:39
2:41
67:20
1:50
69:10
1:21
70:31
 




H65 4250 m 26 anmälda
1 Jan-Erik Nilsson
SOK Viljan
34:18 4:32
4:32
2:01
6:33
4:33
11:06
3:36
14:42
5:01
19:43
3:37
23:20
2:19
25:39
5:25
31:04
2:05
33:09
0:18
33:27
0:51
34:18
 
2 Bertil Allmungs
IF Hansa-Hoburg
35:21 4:57
4:57
2:09
7:06
4:27
11:33
4:14
15:47
5:13
21:00
3:38
24:38
2:23
27:01
5:01
32:02
2:08
34:10
0:22
34:32
0:49
35:21
 
3 Karl-Robert Moqvist
OK Tor
38:04 4:57
4:57
2:15
7:12
5:12
12:24
4:16
16:40
5:56
22:36
4:08
26:44
2:30
29:14
5:27
34:41
2:11
36:52
0:19
37:11
0:53
38:04
 
4 Torbjörn Tirén
SoIK Hellas
40:58 5:03
5:03
3:35
8:38
5:09
13:47
4:06
17:53
6:03
23:56
4:34
28:30
2:30
31:00
6:34
37:34
2:17
39:51
0:17
40:08
0:50
40:58
 
5 Rolf Bjärud
Västerbergslagens OL
41:13 5:21
5:21
2:26
7:47
5:42
13:29
4:02
17:31
5:55
23:26
4:21
27:47
3:28
31:15
6:27
37:42
2:16
39:58
0:21
40:19
0:54
41:13
 
6 Björn Fransson
Visborgs OK
41:52 4:48
4:48
2:06
6:54
4:34
11:28
4:03
15:31
9:30
25:01
5:14
30:15
2:52
33:07
5:40
38:47
2:01
40:48
0:17
41:05
0:47
41:52
 
7 Thomas Kleist
Boxholm-Mjölby OL
42:22 4:46
4:46
2:05
6:51
4:35
11:26
7:39
19:05
5:25
24:30
3:47
28:17
4:58
33:15
5:44
38:59
2:11
41:10
0:20
41:30
0:52
42:22
 
8 Svenerik Johansson
Visby IF Gute SOK
43:35 5:23
5:23
2:39
8:02
7:06
15:08
4:33
19:41
6:06
25:47
4:32
30:19
3:05
33:24
6:19
39:43
2:29
42:12
0:24
42:36
0:59
43:35
 
9 Conny Bjälming
Jönköpings OK
44:28 4:43
4:43
2:20
7:03
5:15
12:18
4:41
16:59
8:37
25:36
4:13
29:49
3:02
32:51
6:49
39:40
3:43
43:23
0:16
43:39
0:49
44:28
 
10 Kjell Andersson
Skattkärrs IF
44:49 5:23
5:23
2:22
7:45
6:20
14:05
4:59
19:04
5:35
24:39
4:27
29:06
4:28
33:34
7:32
41:06
2:24
43:30
0:24
43:54
0:55
44:49
 
11 Allan Olofsson
Svaide-Roma SOK
44:59 5:10
5:10
3:18
8:28
5:21
13:49
7:24
21:13
6:24
27:37
4:18
31:55
2:58
34:53
6:09
41:02
2:39
43:41
0:25
44:06
0:53
44:59
 
12 Raimo Salminen
Växjö OK
45:00 6:03
6:03
3:20
9:23
7:14
16:37
4:17
20:54
6:18
27:12
4:34
31:46
3:29
35:15
6:01
41:16
2:27
43:43
0:24
44:07
0:53
45:00
 
13 Göran Andersson
Täby OK
46:23 6:52
6:52
2:58
9:50
6:36
16:26
4:41
21:07
6:41
27:48
4:18
32:06
3:08
35:14
6:34
41:48
3:09
44:57
0:30
45:27
0:56
46:23
 
14 Leo Lövdahl
Visby IF Gute SOK
47:22 6:15
6:15
2:54
9:09
5:21
14:30
4:27
18:57
7:04
26:01
9:04
35:05
2:38
37:43
6:06
43:49
2:23
46:12
0:21
46:33
0:49
47:22
 
15 Knud Erik Thomsen
Svendborg OK
48:28 6:20
6:20
4:31
10:51
6:58
17:49
4:42
22:31
7:25
29:56
4:22
34:18
3:04
37:22
6:50
44:12
2:55
47:07
0:31
47:38
0:50
48:28
 
16 Rolf Helmersson
Lindebygdens OK
50:02 8:05
8:05
2:39
10:44
6:28
17:12
5:40
22:52
6:43
29:35
4:59
34:34
3:56
38:30
7:39
46:09
2:33
48:42
0:24
49:06
0:56
50:02
 
17 Bo Hedlund
IFK Enskede
50:27 5:36
5:36
3:46
9:22
6:09
15:31
4:59
20:30
6:52
27:22
4:20
31:42
6:27
38:09
8:33
46:42
2:28
49:10
0:25
49:35
0:52
50:27
 
18 Kurt Boström
OK Linné
52:41 7:07
7:07
3:08
10:15
7:06
17:21
5:31
22:52
7:47
30:39
4:54
35:33
3:55
39:28
7:47
47:15
3:24
50:39
0:40
51:19
1:22
52:41
 
19 Rolf Malmros
Visborgs OK
53:26 5:16
5:16
2:28
7:44
8:33
16:17
5:35
21:52
7:42
29:34
5:28
35:02
4:00
39:02
9:12
48:14
3:15
51:29
0:46
52:15
1:11
53:26
 
20 Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
56:30 5:38
5:38
2:19
7:57
5:35
13:32
7:27
20:59
9:21
30:20
12:41
43:01
2:31
45:32
8:00
53:32
1:56
55:28
0:18
55:46
0:44
56:30
 
21 Tommy Ljusenius
Skogsluffarnas OK
58:59 5:56
5:56
2:45
8:41
6:41
15:22
7:06
22:28
14:49
37:17
6:53
44:10
2:59
47:09
7:25
54:34
2:48
57:22
0:31
57:53
1:06
58:59
 
22 Milton Lövgren
SOK Viljan
64:10 8:58
8:58
9:14
18:12
7:20
25:32
7:45
33:17
7:30
40:47
6:15
47:02
4:54
51:56
7:56
59:52
2:39
62:31
0:28
62:59
1:11
64:10
 
23 Jan Dahlgren
Gustavsbergs OK
64:44 7:48
7:48
3:13
11:01
8:31
19:32
11:45
31:17
8:19
39:36
5:29
45:05
4:56
50:01
8:56
58:57
3:25
62:22
0:42
63:04
1:40
64:44
 
24 Anders Broberg
OK Sänkan
80:36 8:09
8:09
3:43
11:52
8:44
20:36
18:10
38:46
11:17
50:03
8:12
58:15
5:17
63:32
11:27
74:59
3:21
78:20
0:42
79:02
1:34
80:36
 




H70 3920 m 23 anmälda
1 Kaj Wirén
Visborgs OK
38:55 3:58
3:58
3:40
7:38
4:19
11:57
7:49
19:46
4:00
23:46
6:58
30:44
2:12
32:56
3:03
35:59
1:55
37:54
1:01
38:55
   
2 Sivert Axelsson
Kalmar OK
39:12 3:57
3:57
3:21
7:18
4:39
11:57
7:37
19:34
3:55
23:29
8:50
32:19
1:51
34:10
2:57
37:07
1:17
38:24
0:48
39:12
   
3 Peo Bengtsson
OK Pan-Kristianstad
42:21 4:15
4:15
4:09
8:24
5:43
14:07
8:27
22:34
4:11
26:45
7:15
34:00
2:02
36:02
3:25
39:27
1:49
41:16
1:05
42:21
   
4 Bo Löwegren
Västerås SOK
43:56 4:24
4:24
4:15
8:39
4:42
13:21
9:03
22:24
4:31
26:55
8:04
34:59
2:35
37:34
3:25
40:59
2:05
43:04
0:52
43:56
   
5 Lennart Karlsson
OK Grip
45:19 4:24
4:24
7:50
12:14
3:53
16:07
8:13
24:20
4:58
29:18
7:38
36:56
2:04
39:00
3:20
42:20
1:56
44:16
1:03
45:19
   
6 Stig Lindskog
Visborgs OK
45:39 4:32
4:32
4:30
9:02
8:51
17:53
7:51
25:44
3:50
29:34
7:47
37:21
2:30
39:51
3:46
43:37
1:14
44:51
0:48
45:39
   
7 Bjarne Erlandsson
Hammarby IF OF
45:47 4:02
4:02
10:13
14:15
3:41
17:56
7:43
25:39
3:58
29:37
8:37
38:14
2:33
40:47
2:42
43:29
1:22
44:51
0:56
45:47
   
8 Åke Andersson
OK Älvsjö-Örby
46:06 3:40
3:40
5:04
8:44
9:28
18:12
6:36
24:48
4:16
29:04
9:16
38:20
2:07
40:27
2:56
43:23
1:56
45:19
0:47
46:06
   
9 Åke Tidman
OK Kolmården
46:42 4:41
4:41
4:33
9:14
4:49
14:03
8:16
22:19
8:31
30:50
7:05
37:55
2:07
40:02
3:53
43:55
1:40
45:35
1:07
46:42
   
10 Nils Hallgren
Visborgs OK
48:34 5:21
5:21
4:47
10:08
5:31
15:39
11:07
26:46
4:30
31:16
7:00
38:16
2:40
40:56
4:53
45:49
1:37
47:26
1:08
48:34
   
11 Lars Viklund
Njurunda OK
53:27 6:06
6:06
4:27
10:33
5:00
15:33
13:42
29:15
5:37
34:52
9:20
44:12
2:12
46:24
3:40
50:04
2:19
52:23
1:04
53:27
   
12 Harald Wibye
OK Moss
54:09 4:48
4:48
4:38
9:26
6:04
15:30
8:40
24:10
11:42
35:52
8:42
44:34
2:14
46:48
4:08
50:56
1:52
52:48
1:21
54:09
   
13 Thorsten Höglund
Turebergs IF
56:44 6:08
6:08
4:55
11:03
4:53
15:56
10:20
26:16
6:50
33:06
12:19
45:25
2:36
48:01
4:40
52:41
2:58
55:39
1:05
56:44
   
14 Hugo Isgren
IFK Enskede
58:03 4:26
4:26
8:11
12:37
9:47
22:24
8:12
30:36
4:13
34:49
12:34
47:23
3:53
51:16
3:17
54:33
2:28
57:01
1:02
58:03
   
15 Göran Gabrielsson
SOK Viljan
60:51 5:08
5:08
9:47
14:55
8:05
23:00
10:37
33:37
5:51
39:28
6:45
46:13
3:09
49:22
8:37
57:59
1:42
59:41
1:10
60:51
   
16 Bille Widell
Visby IF Gute SOK
62:44 5:13
5:13
5:34
10:47
10:37
21:24
9:59
31:23
6:50
38:13
11:55
50:08
4:34
54:42
4:53
59:35
1:59
61:34
1:10
62:44
   
17 Ove Åberg
OK Roslagen
75:01 4:23
4:23
9:31
13:54
8:16
22:10
23:33
45:43
6:03
51:46
7:50
59:36
5:44
65:20
6:58
72:18
1:34
73:52
1:09
75:01
   
18 Sven Nilsson
OK Älvsjö-Örby
104:45 9:54
9:54
5:28
15:22
6:33
21:55
33:42
55:37
11:17
66:54
25:42
92:36
3:33
96:09
5:20
101:29
2:14
103:43
1:02
104:45
   
Folke Lindgren
Visborgs OK
Ej godk. 4:29
4:29
3:54
8:23
5:40
14:03
13:48
27:51
5:17
33:08
8:02
41:10
 
44:31
2:02
46:33
0:57
47:30
   




H75 3260 m 11 anmälda
1 Nils Jansson
Skattkärrs IF
34:30 2:18
2:18
0:58
34:30
2:07
4:25
1:34
5:59
3:04
9:03
2:31
11:34
3:57
15:31
6:43
22:14
4:03
26:17
3:20
29:37
1:36
31:13
1:59
33:12
0:20
33:32
2 Allan Håkansson
SOK Viljan
38:38 3:44
3:44
0:50
38:38
1:56
5:40
6:24
12:04
2:58
15:02
2:24
17:26
3:35
21:01
5:58
26:59
4:03
31:02
2:47
33:49
1:25
35:14
2:11
37:25
0:23
37:48
3 Ragnar Vikström
Täby OK
39:41 2:22
2:22
0:58
39:41
2:01
4:23
2:24
6:47
3:03
9:50
2:25
12:15
4:30
16:45
6:43
23:28
5:22
28:50
3:30
32:20
2:56
35:16
2:53
38:09
0:34
38:43
4 Sauli Jacobsson
Gotlands Bro OK
40:01 2:27
2:27
1:02
40:01
2:29
4:56
1:42
6:38
3:21
9:59
4:07
14:06
4:39
18:45
6:37
25:22
4:44
30:06
3:20
33:26
2:34
36:00
2:17
38:17
0:42
38:59
5 Bengt-Åke Borgemo
SOK Viljan
42:30 3:04
3:04
1:08
42:30
2:13
5:17
2:01
7:18
3:40
10:58
2:48
13:46
4:47
18:33
7:38
26:11
5:27
31:38
3:52
35:30
2:16
37:46
3:04
40:50
0:32
41:22
6 Kjell Olofsson
KA 3 IF
44:48 2:30
2:30
1:07
44:48
2:30
5:00
2:28
7:28
3:21
10:49
2:46
13:35
5:41
19:16
7:20
26:36
5:30
32:06
4:27
36:33
2:37
39:10
4:07
43:17
0:24
43:41
7 Sven Svensson
FK Vittus
45:13 3:02
3:02
1:00
45:13
3:08
6:10
1:50
8:00
3:23
11:23
2:20
13:43
5:10
18:53
7:47
26:40
4:24
31:04
8:15
39:19
1:54
41:13
2:29
43:42
0:31
44:13
8 Berndt Berg
Garda IK
49:00 2:06
2:06
0:54
49:00
2:18
4:24
2:19
6:43
2:47
9:30
2:08
11:38
4:38
16:16
7:29
23:45
4:42
28:27
10:56
39:23
4:57
44:20
3:14
47:34
0:32
48:06
9 Bo Elmgren
Sundbybergs IK
49:45 3:11
3:11
0:51
49:45
2:45
5:56
3:22
9:18
4:05
13:23
3:21
16:44
5:58
22:42
10:26
33:08
5:15
38:23
4:28
42:51
2:29
45:20
3:00
48:20
0:34
48:54
10 Ernst Lars Anders Persson
Almby IK
68:25 3:53
3:53
1:41
68:25
3:40
7:33
3:07
10:40
4:09
14:49
3:31
18:20
7:38
25:58
11:50
37:48
15:18
53:06
6:49
59:55
2:46
62:41
3:18
65:59
0:45
66:44




H80 2530 m 4 anmälda
1 Gunnar Olofsson
IF Hansa-Hoburg
36:19 4:38
4:38
2:50
7:28
2:24
9:52
1:59
11:51
4:17
16:08
4:11
20:19
4:12
24:31
5:12
29:43
5:10
34:53
0:30
35:23
0:56
36:19
 
2 Sture Larsson
Visborgs OK
45:33 2:13
2:13
2:52
5:05
2:23
7:28
8:31
15:59
5:16
21:15
7:47
29:02
3:52
32:54
6:38
39:32
4:32
44:04
0:24
44:28
1:05
45:33
 
3 Runar Forsström
Järfälla OK
55:22 3:58
3:58
4:50
8:48
3:33
12:21
4:27
16:48
8:27
25:15
6:06
31:21
7:25
38:46
9:48
48:34
4:22
52:56
0:48
53:44
1:38
55:22
 




INSKOLNING 2330 m 9 anmälda
Edward Pettersson
Gotlands Bro OK
Godkänd 6:33
6:33
3:54
10:27
2:40
13:07
1:36
14:43
3:27
18:10
2:59
21:09
4:48
25:57
0:41
26:38
4:05
30:43
1:04
31:47
   
Jonas Ihreskog Florin
Gotlands Bro OK
Godkänd 4:27
4:27
4:01
8:28
2:54
11:22
2:43
14:05
3:51
17:56
3:43
21:39
3:36
25:15
0:31
25:46
2:53
28:39
0:48
29:27
   
Lina Bani Shoraka
Svaide-Roma SOK
Godkänd 4:32
4:32
3:13
7:45
3:35
11:20
1:17
12:37
4:18
16:55
3:18
20:13
5:05
25:18
1:25
26:43
3:28
30:11
1:04
31:15
   
Mathilda Tengroth
Sundbybergs IK
Godkänd 75:39
75:39
3:57
79:36
3:32
83:08
2:19
85:27
6:05
91:32
4:07
95:39
5:55
101:34
0:58
102:32
5:20
107:52
1:02
108:54
   
Matilda Berlin
Svaide-Roma SOK
Godkänd 7:05
7:05
2:59
10:04
3:32
13:36
1:46
15:22
4:32
19:54
4:31
24:25
6:41
31:06
0:56
32:02
4:18
36:20
1:52
38:12
   
Moa Pettersson
Svaide-Roma SOK
Godkänd 4:50
4:50
3:06
7:56
3:21
11:17
1:23
12:40
4:19
16:59
3:26
20:25
5:04
25:29
1:25
26:54
3:30
30:24
0:59
31:23
   
Olof Levin
Svaide-Roma SOK
Godkänd 9:42
9:42
7:35
17:17
5:30
22:47
3:15
26:02
6:23
32:25
8:07
40:32
8:08
48:40
3:02
51:42
6:53
58:35
3:41
62:16
   
Rasmus Virgin
Gotlands Bro OK
Godkänd 5:00
5:00
2:38
7:38
2:15
9:53
1:27
11:20
2:18
13:38
2:23
16:01
2:50
18:51
0:35
19:26
2:53
22:19
0:53
23:12
   
Wilma Berlin
Svaide-Roma SOK
Godkänd 6:57
6:57
3:11
10:08
3:21
13:29
1:48
15:17
4:31
19:48
4:25
24:13
6:44
30:57
1:09
32:06
4:12
36:18
1:42
38:00
   




U1 2330 m 10 anmälda
1 Anton Nilsson
Gotlands Bro OK
19:12 3:28
3:28
2:33
6:01
1:26
7:27
1:16
8:43
1:54
10:37
2:17
12:54
2:36
15:30
0:25
15:55
2:26
18:21
0:51
19:12
   
2 Edvin Nilsson
Gotlands Bro OK
20:30 4:46
4:46
2:31
7:17
1:32
8:49
1:12
10:01
1:53
11:54
2:08
14:02
2:41
16:43
0:31
17:14
2:21
19:35
0:55
20:30
   
3 Linnea Söderqvist
OK Ravinen
21:35 3:11
3:11
2:11
5:22
2:11
7:33
1:10
8:43
2:46
11:29
2:38
14:07
3:20
17:27
0:34
18:01
2:50
20:51
0:44
21:35
   
4 Folke Svangren
Gotlands Bro OK
23:33 3:40
3:40
3:45
7:25
2:31
9:56
1:18
11:14
2:52
14:06
2:13
16:19
2:51
19:10
0:55
20:05
2:41
22:46
0:47
23:33
   
5 Emil Berg
Garda IK
24:35 3:24
3:24
7:04
10:28
1:33
12:01
0:56
12:57
1:52
14:49
2:19
17:08
2:53
20:01
0:52
20:53
2:54
23:47
0:48
24:35
   
6 Erik Nilsson
Gotlands Bro OK
31:16 5:23
5:23
1:33
6:56
3:20
10:16
0:42
10:58
3:27
14:25
4:04
18:29
5:49
24:18
0:22
24:40
4:45
29:25
1:51
31:16
   
7 Ebbe Berg
Garda IK
36:30 5:27
5:27
6:13
11:40
3:16
14:56
1:18
16:14
3:47
20:01
4:54
24:55
4:28
29:23
0:58
30:21
4:26
34:47
1:43
36:30
   




U2 2630 m 7 anmälda
1 Olle Svangren
Gotlands Bro OK
25:41 2:40
2:40
1:27
4:07
1:06
5:13
4:39
9:52
1:35
11:27
2:09
13:36
5:42
19:18
2:16
21:34
1:54
23:28
1:21
24:49
0:52
25:41
 
2 Ida Bani Shoraka
Svaide-Roma SOK
37:02 4:01
4:01
3:10
7:11
1:32
8:43
7:45
16:28
2:42
19:10
2:47
21:57
4:46
26:43
3:34
30:17
3:23
33:40
2:31
36:11
0:51
37:02
 
3 Matilda Romin
Gotlands Bro OK
37:27 3:12
3:12
2:49
6:01
1:28
7:29
7:23
14:52
5:35
20:27
2:48
23:15
3:40
26:55
3:34
30:29
3:52
34:21
2:09
36:30
0:57
37:27
 
4 Elin Dahl
Visborgs OK
39:26 4:03
4:03
2:44
6:47
1:48
8:35
8:42
17:17
3:24
20:41
3:14
23:55
5:15
29:10
3:51
33:01
3:33
36:34
1:55
38:29
0:57
39:26
 
5 Maja Kolmodin
Svaide-Roma SOK
39:50 3:20
3:20
2:24
5:44
1:10
6:54
8:03
14:57
5:25
20:22
2:28
22:50
4:22
27:12
4:01
31:13
3:55
35:08
3:54
39:02
0:48
39:50
 
Ludvig Waktel
Svaide-Roma SOK
39:50 3:21
3:21
2:20
5:41
1:19
7:00
8:00
15:00
5:23
20:23
2:29
22:52
4:18
27:10
4:05
31:15
3:56
35:11
3:51
39:02
0:48
39:50
 




U3 2690 m 3 anmälda
1 Alexander Bladh
Svaide-Roma SOK
26:27 2:24
2:24
2:32
4:56
4:04
9:00
1:54
10:54
5:05
15:59
2:46
18:45
1:16
20:01
3:06
23:07
1:17
24:24
1:17
25:41
0:46
26:27
 
2 Christoffer Olovsson
Svaide-Roma SOK
31:27 1:48
1:48
2:58
4:46
1:54
6:40
2:18
8:58
6:04
15:02
2:42
17:44
1:30
19:14
5:24
24:38
4:12
28:50
1:48
30:38
0:49
31:27
 
3 Fanny Englund
Svaide-Roma SOK
41:37 4:30
4:30
3:19
7:49
2:24
10:13
1:26
11:39
6:05
17:44
14:43
32:27
0:59
33:26
4:40
38:06
1:18
39:24
1:29
40:53
0:44
41:37
 




ÖPPEN 1 2630 m 4 anmälda
1 Eddie Ahlgren
Visborgs OK
29:14 3:40
3:40
1:39
5:19
2:13
7:32
6:23
13:55
2:01
15:56
1:59
17:55
3:20
21:15
2:52
24:07
2:48
26:55
1:37
28:32
0:42
29:14
 
2 Louise Florin
Gotlands Bro OK
30:41 3:25
3:25
2:50
6:15
1:30
7:45
4:54
12:39
2:57
15:36
2:44
18:20
4:23
22:43
2:25
25:08
2:25
27:33
2:13
29:46
0:55
30:41
 
3 Hampus Kolmodin
Svaide-Roma SOK
64:20 6:52
6:52
5:58
12:50
3:28
16:18
17:04
33:22
4:12
37:34
4:02
41:36
5:44
47:20
6:02
53:22
6:30
59:52
2:40
62:32
1:48
64:20
 
4 Lisa Thunegard
Svaide-Roma SOK
70:18 7:05
7:05
4:06
11:11
4:41
15:52
13:32
29:24
6:23
35:47
5:30
41:17
9:13
50:30
7:24
57:54
6:18
64:12
3:33
67:45
2:33
70:18
 




ÖPPEN 2 2690 m 3 anmälda
1 Gerhard Liljestjärna
OK Roslagen
33:34 3:05
3:05
3:42
6:47
2:24
9:11
1:51
11:02
7:30
18:32
2:26
20:58
1:53
22:51
4:23
27:14
0:38
27:52
4:12
32:04
1:30
33:34
 
2 Michel Humla
Solna OK
36:16 4:04
4:04
3:19
7:23
2:18
9:41
1:21
11:02
6:11
17:13
8:01
25:14
1:23
26:37
5:32
32:09
0:38
32:47
2:08
34:55
1:21
36:16
 
Magdalena Tegström
Skogsluffarnas OK
Ej godk. 5:37
5:37
13:15
18:52
                   




ÖPPEN 3 5100 m 2 anmälda
1 Bo Sandahl
Gotlands Bro OK
56:06 1:35
1:35
3:03
4:38
5:02
9:40
2:22
12:02
8:50
20:52
13:04
33:56
5:31
39:27
9:56
49:23
3:24
52:47
0:53
53:40
1:29
55:09
0:57
56:06
2 Tore Berggren
Garda IK
60:10 1:29
1:29
2:25
3:54
4:50
8:44
2:25
11:09
7:17
18:26
11:57
30:23
5:06
35:29
9:52
45:21
9:02
54:23
3:37
58:00
1:24
59:24
0:46
60:10




ÖPPEN 4 3090 m 16 anmälda
1 Göran Ahlgren
Visborgs OK
27:33 2:23
2:23
0:45
27:33
3:46
6:09
2:17
8:26
1:43
10:09
4:32
14:41
1:15
15:56
1:39
17:35
1:59
19:34
3:03
22:37
1:59
24:36
1:37
26:13
0:35
26:48
2 Gunnar Nilsson
Gotlands Bro OK
28:31 2:25
2:25
0:48
28:31
3:25
5:50
2:42
8:32
1:29
10:01
3:38
13:39
1:40
15:19
1:44
17:03
3:10
20:13
3:18
23:31
2:16
25:47
1:08
26:55
0:48
27:43
3 Moa Grälls
OK Kåre
35:52 2:58
2:58
0:59
35:52
5:05
8:03
2:51
10:54
2:44
13:38
6:10
19:48
1:44
21:32
1:54
23:26
1:51
25:17
3:44
29:01
3:14
32:15
1:25
33:40
1:13
34:53
4 Björn Johansson
Svaide-Roma SOK
35:58 2:41
2:41
0:52
35:58
7:35
10:16
3:12
13:28
2:59
16:27
4:59
21:26
2:28
23:54
2:05
25:59
1:19
27:18
3:30
30:48
1:55
32:43
1:19
34:02
1:04
35:06
5 Veijo salmijärvi
Katrineholms OK
36:01 5:17
5:17
0:40
36:01
3:32
8:49
2:26
11:15
1:24
12:39
10:37
23:16
1:44
25:00
1:29
26:29
0:58
27:27
3:12
30:39
2:19
32:58
1:07
34:05
1:16
35:21
6 Karin Mårtensson
Gotlands Bro OK
39:36 3:19
3:19
1:04
39:36
5:12
8:31
3:58
12:29
2:51
15:20
5:34
20:54
2:12
23:06
2:37
25:43
2:27
28:10
4:06
32:16
3:18
35:34
1:35
37:09
1:23
38:32
7 Kristina Thimberg
Söders SOL Tyresö
42:11 3:15
3:15
0:50
42:11
7:22
10:37
3:16
13:53
3:23
17:16
6:06
23:22
2:06
25:28
2:12
27:40
2:01
29:41
4:46
34:27
2:58
37:25
2:47
40:12
1:09
41:21
8 Amanda Söderholm
Strängnäs-Malmby OL
45:39 2:44
2:44
0:42
45:39
6:03
8:47
2:44
11:31
1:38
13:09
4:49
17:58
2:00
19:58
14:22
34:20
1:08
35:28
4:15
39:43
2:50
42:33
1:28
44:01
0:56
44:57
9 Rolf Grälls
OK Kåre
46:01 4:45
4:45
1:29
46:01
4:30
9:15
3:39
12:54
2:19
15:13
6:10
21:23
2:25
23:48
2:09
25:57
2:14
28:11
5:10
33:21
7:37
40:58
1:57
42:55
1:37
44:32
10 Sophia Gabrielsson
Söders SOL Tyresö
47:32 3:36
3:36
1:01
47:32
6:22
9:58
5:47
15:45
2:33
18:18
6:29
24:47
4:52
29:39
1:58
31:37
2:12
33:49
5:18
39:07
3:49
42:56
1:35
44:31
2:00
46:31
11 Lars-Åke Holm
Linköpings OK
47:50 4:35
4:35
1:26
47:50
7:36
12:11
4:04
16:15
2:40
18:55
6:46
25:41
2:39
28:20
2:13
30:33
2:33
33:06
5:02
38:08
4:44
42:52
1:50
44:42
1:42
46:24
12 Kjell Jansson
Lindebygdens OK
49:46 4:44
4:44
1:42
49:46
7:12
11:56
4:37
16:33
2:33
19:06
7:31
26:37
2:16
28:53
2:19
31:12
2:25
33:37
6:14
39:51
4:34
44:25
1:55
46:20
1:44
48:04
13 John-gunnar Skoog
Västerås SOK
52:04 4:30
4:30
1:40
52:04
9:05
13:35
4:22
17:57
2:52
20:49
7:46
28:35
2:41
31:16
2:25
33:41
3:03
36:44
5:16
42:00
4:07
46:07
2:30
48:37
1:47
50:24
14 Sigrid Grälls
OK Kåre
52:57 4:54
4:54
1:21
52:57
8:31
13:25
6:23
19:48
3:45
23:33
8:37
32:10
3:02
35:12
2:51
38:03
3:07
41:10
4:04
45:14
3:19
48:33
1:43
50:16
1:20
51:36
15 Tomaz Holmberg
Kramfors-Alliansen
81:11 6:40
6:40
1:49
81:11
13:27
20:07
6:21
26:28
6:31
32:59
10:41
43:40
3:46
47:26
4:08
51:34
5:45
57:19
9:23
66:42
5:26
72:08
5:15
77:23
1:59
79:22
Annelie Nygren
Skogspojkarnas OK
Ej godk. 3:46
3:46

67:58
19:41
23:27
2:58
26:25
                 




ÖPPEN 5 3660 m 9 anmälda
1 Armin Scholler
Visborgs OK
33:32 1:12
1:12
1:10
32:48
1:28
2:40
0:44
33:32
3:09
5:49
1:42
7:31
4:39
12:10
10:31
22:41
1:20
24:01
1:32
25:33
1:05
26:38
2:54
29:32
1:27
30:59
0:39
31:38
2 Stefan Fungkquist
IF Hansa-Hoburg
34:03 1:21
1:21
1:23
33:20
1:18
2:39
0:43
34:03
4:39
7:18
2:18
9:36
5:39
15:15
5:24
20:39
1:20
21:59
1:35
23:34
1:29
25:03
3:27
28:30
2:42
31:12
0:45
31:57
3 Tova Sjöberg
Täby OK
36:23 1:33
1:33
1:36
35:22
2:40
4:13
1:01
36:23
4:47
9:00
2:46
11:46
5:25
17:11
6:10
23:21
1:42
25:03
1:21
26:24
1:40
28:04
3:09
31:13
1:52
33:05
0:41
33:46
4 Britt-Marie Reinholdsson
Järfälla OK
40:46 1:48
1:48
1:42
39:43
2:41
4:29
1:03
40:46
5:02
9:31
2:46
12:17
6:17
18:34
7:00
25:34
1:51
27:25
1:45
29:10
1:35
30:45
4:02
34:47
2:27
37:14
0:47
38:01
5 Sara Jonasson
Klubblös IF
44:30 1:33
1:33
1:32
43:36
3:31
5:04
0:54
44:30
8:20
13:24
2:28
15:52
7:02
22:54
7:20
30:14
1:32
31:46
1:35
33:21
1:22
34:43
4:27
39:10
2:06
41:16
0:48
42:04
6 Agneta Skohg
Täby OK
47:48 1:38
1:38
1:31
46:49
2:57
4:35
0:59
47:48
4:58
9:33
2:43
12:16
7:02
19:18
10:10
29:28
2:07
31:35
2:07
33:42
2:27
36:09
3:53
40:02
4:13
44:15
1:03
45:18
7 Bo Rock
Järfälla OK
56:10 1:54
1:54
1:48
55:02
2:58
4:52
1:08
56:10
12:33
17:25
4:03
21:28
6:48
28:16
7:41
35:57
3:34
39:31
2:32
42:03
2:40
44:43
4:28
49:11
3:06
52:17
0:57
53:14
8 Anki Hallström
Svaide-Roma SOK
68:00 1:47
1:47
1:52
66:46
2:21
4:08
1:14
68:00
5:23
9:31
6:07
15:38
6:55
22:33
21:56
44:29
1:53
46:22
2:07
48:29
6:00
54:29
7:08
61:37
2:21
63:58
0:56
64:54
Robin Kihlbom
Klubblös IF
Ej godk.




ÖPPEN 6 5970 m 4 anmälda
1 Robert Gustafsson
Visborgs OK
62:16 3:37
3:37
1:56
60:52
3:20
6:57
0:21
61:13
1:54
8:51
1:03
62:16
3:06
11:57
7:38
19:35
11:46
31:21
4:11
35:32
1:06
36:38
2:26
39:04
11:10
50:14
7:39
57:53
1:03
58:56
2 Gunnar Hallström
Visborgs OK
65:06 3:56
3:56
1:33
64:09
2:43
6:39
0:15
64:24
1:56
8:35
0:42
65:06
3:42
12:17
10:07
22:24
13:26
35:50
4:13
40:03
1:04
41:07
1:52
42:59
13:17
56:16
5:39
61:55
0:41
62:36
3 Laila Norrman
Kjula IF
81:50 4:03
4:03
2:13
80:36
12:11
16:14
0:20
80:56
2:01
18:15
0:54
81:50
6:33
24:48
6:47
31:35
15:40
47:15
5:33
52:48
1:10
53:58
2:19
56:17
14:09
70:26
6:52
77:18
1:05
78:23
4 mats englund
Klubblös IF
83:10 3:55
3:55
1:59
82:00
2:59
6:54
0:19
82:19
2:42
9:36
0:51
83:10
6:15
15:51
6:49
22:40
12:24
35:04
6:12
41:16
0:51
42:07
7:55
50:02
19:26
69:28
9:11
78:39
1:22
80:01




ÖPPEN 7 3260 m 9 anmälda
1 Magnus Nygren
Skogspojkarnas OK
29:36 1:48
1:48
0:52
29:36
1:41
3:29
1:21
4:50
3:37
8:27
1:42
10:09
3:35
13:44
5:11
18:55
3:31
22:26
2:30
24:56
1:18
26:14
2:01
28:15
0:29
28:44
2 Ulf Larsson
Västerås SOK
33:03 2:00
2:00
0:58
33:03
2:01
4:01
1:28
5:29
2:42
8:11
1:42
9:53
4:46
14:39
6:21
21:00
4:11
25:11
3:12
28:23
1:25
29:48
1:52
31:40
0:25
32:05
3 Lennart Gardelius
IF Hansa-Hoburg
33:28 2:01
2:01
1:06
33:28
1:53
3:54
2:19
6:13
2:25
8:38
1:50
10:28
4:17
14:45
6:04
20:49
4:20
25:09
3:07
28:16
1:38
29:54
1:58
31:52
0:30
32:22
4 Jan Sjöberg
Täby OK
38:36 2:09
2:09
1:01
38:36
2:42
4:51
1:55
6:46
3:41
10:27
2:29
12:56
3:52
16:48
7:22
24:10
4:42
28:52
3:19
32:11
2:00
34:11
2:31
36:42
0:53
37:35
5 Magnus Gunnarsson
Klubblös IF
40:46 1:32
1:32
0:50
40:46
1:36
3:08
1:14
4:22
2:20
6:42
1:55
8:37
4:04
12:41
17:48
30:29
3:24
33:53
2:21
36:14
1:33
37:47
1:51
39:38
0:18
39:56
6 Leif Andersson
Visborgs OK
42:24 1:58
1:58
0:56
42:24
2:26
4:24
2:20
6:44
3:46
10:30
2:48
13:18
4:45
18:03
8:08
26:11
5:00
31:11
3:41
34:52
2:33
37:25
3:25
40:50
0:38
41:28
7 Jens Wicksén
SOK Viljan
55:32 1:40
1:40
0:38
55:32
2:30
4:10
1:38
5:48
7:06
12:54
1:49
14:43
3:56
18:39
19:12
37:51
6:59
44:50
6:30
51:20
1:30
52:50
1:53
54:43
0:11
54:54
8 Bertil Bergström
Visborgs OK
65:51 3:55
3:55
1:39
65:51
2:36
6:31
4:53
11:24
10:49
22:13
2:58
25:11
5:46
30:57
8:31
39:28
8:01
47:29
4:19
51:48
8:29
60:17
3:12
63:29
0:43
64:12
9 Malin Zackrisson
OK Älvsjö-Örby
68:03 3:38
3:38
1:01
68:03
2:59
6:37
3:53
10:30
5:55
16:25
3:02
19:27
9:13
28:40
11:56
40:36
16:31
57:07
4:17
61:24
2:22
63:46
2:45
66:31
0:31
67:02




ÖPPEN 8 5290 m 4 anmälda
1 Bob Kolmodin
Svaide-Roma SOK
43:52 3:23
3:23
1:32
4:55
1:42
6:37
17:09
23:46
4:07
27:53
4:54
32:47
2:41
35:28
4:10
39:38
1:58
41:36
1:26
43:02
0:11
43:13
0:39
43:52
2 Claes-Göran Skohg
Täby OK
47:45 2:49
2:49
1:40
4:29
2:16
6:45
13:00
19:45
5:46
25:31
9:52
35:23
2:39
38:02
4:19
42:21
2:14
44:35
2:10
46:45
0:17
47:02
0:43
47:45
3 Tommie Olsson
Visborgs OK
48:26 3:59
3:59
2:06
6:05
2:05
8:10
13:00
21:10
7:03
28:13
5:49
34:02
2:10
36:12
7:20
43:32
2:14
45:46
1:30
47:16
0:20
47:36
0:50
48:26
4 Lena Risby
OK Ravinen
62:23 6:24
6:24
8:48
15:12
2:03
17:15
14:22
31:37
6:06
37:43
6:20
44:03
8:48
52:51
3:52
56:43
2:35
59:18
1:53
61:11
0:24
61:35
0:48
62:23




ÖPPEN 9 7290 m 1 anmälda
1 Bengt Salomonsson
Skåneslättens OL
87:46 10:48
10:48
2:05
78:34
2:42
13:30
3:35
82:09
7:36
21:06
1:54
84:03
2:40
23:46
2:20
86:23
3:18
27:04
0:23
86:46
6:31
33:35
1:00
87:46
9:59
43:34
10:50
54:24
11:58
66:22
5:41
72:03
1:46
73:49
2:40
76:29



Skapad 2009-11-08 13:44:09 med OLA version 4.1.3