Höst-Öst Podgorica Montenegro sprint, Sträcktidsresultatlista

2010-11-12

Kort 1600 m 56 anmälda
1 Rune Carlsson
Sundbybergs IK
16:40 1:16
1:16
1:19
2:35
1:29
4:04
2:09
6:13
1:37
7:50
0:48
8:38
2:06
10:44
1:47
12:31
0:33
13:04
2:27
15:31
1:09
16:40
 
2 Jakko Mäkinen
WWOP
17:19
3 Rune Rådeström
Snättringe SK
17:30 1:13
1:13
1:24
2:37
1:27
4:04
2:11
6:15
1:42
7:57
0:35
8:32
2:14
10:46
1:50
12:36
0:32
13:08
3:09
16:17
1:13
17:30
 
4 Timo Rappako
WWOP
17:45 1:31
1:31
1:21
2:52
1:46
4:38
2:01
6:39
1:52
8:31
0:29
9:00
2:14
11:14
2:01
13:15
0:28
13:43
2:31
16:14
1:31
17:45
 
5 Roy Owesson
Helsingborgs SOK
19:19 1:14
1:14
1:36
2:50
1:52
4:42
2:20
7:02
2:11
9:13
0:40
9:53
2:30
12:23
2:16
14:39
0:32
15:11
2:33
17:44
1:35
19:19
 
6 Bo Hedlund
IFK Enskede
19:25 1:09
1:09
1:41
2:50
1:45
4:35
2:29
7:04
2:13
9:17
0:37
9:54
2:33
12:27
2:16
14:43
0:32
15:15
3:07
18:22
1:03
19:25
 
7 Claes-Göran Green
Lunds OK
19:47 1:12
1:12
1:33
2:45
1:48
4:33
2:29
7:02
2:32
9:34
0:42
10:16
2:32
12:48
2:07
14:55
0:38
15:33
2:53
18:26
1:21
19:47
 
8 Georg Larsson
Fredrikshofs IF Skid & OK
20:17 1:28
1:28
2:01
3:29
1:51
5:20
2:28
7:48
2:11
9:59
0:49
10:48
2:46
13:34
2:21
15:55
0:37
16:32
2:26
18:58
1:19
20:17
 
9 Karl-Erik Jonsson
OK Nolaskogsarna
20:23 1:18
1:18
1:31
2:49
1:37
4:26
1:59
6:25
4:47
11:12
0:29
11:41
2:38
14:19
2:06
16:25
0:35
17:00
2:03
19:03
1:20
20:23
 
10 Harald Wibye
WWOP
20:48 1:27
1:27
1:47
3:14
1:36
4:50
2:32
7:22
2:16
9:38
0:52
10:30
2:59
13:29
2:26
15:55
0:33
16:28
3:02
19:30
1:18
20:48
 
11 Ulf Eskilsson
OK Södertörn
21:18
12 Hugo Isgren
IFK Enskede
21:50 1:24
1:24
1:49
3:13
1:53
5:06
2:34
7:40
2:26
10:06
0:43
10:49
3:16
14:05
2:37
16:42
0:45
17:27
3:04
20:31
1:19
21:50
 
13 Peo Bengtsson
OK Pan-Kristianstad
21:58 1:27
1:27
2:01
3:28
1:53
5:21
2:32
7:53
2:58
10:51
0:39
11:30
2:44
14:14
2:33
16:47
0:40
17:27
3:07
20:34
1:24
21:58
 
14 Susanne Lüscher
Stora Tuna OK
22:06 1:27
1:27
1:43
3:10
1:39
4:49
2:35
7:24
2:18
9:42
0:38
10:20
2:26
12:46
2:11
14:57
0:31
15:28
5:00
20:28
1:38
22:06
 
15 Håkan Mossberg
OK Järnbärarna
22:12 1:30
1:30
1:44
3:14
2:09
5:23
3:05
8:28
2:38
11:06
0:45
11:51
2:58
14:49
2:18
17:07
0:46
17:53
2:38
20:31
1:41
22:12
 
16 Ove Gunnar Jacobsen
WWOP
22:52 2:22
2:22
1:53
4:15
1:48
6:03
2:51
8:54
2:34
11:28
0:41
12:09
2:47
14:56
2:39
17:35
0:42
18:17
3:10
21:27
1:25
22:52
 
17 Ingrid Salomonsson
Skåneslättens OL
22:53 1:25
1:25
1:52
3:17
2:18
5:35
2:36
8:11
2:25
10:36
0:41
11:17
3:09
14:26
2:33
16:59
0:42
17:41
3:48
21:29
1:24
22:53
 
18 Maud Sundén
OK Järnbärarna
22:54 1:16
1:16
1:33
2:49
2:30
5:19
2:31
7:50
2:00
9:50
0:47
10:37
2:55
13:32
2:10
15:42
0:44
16:26
4:27
20:53
2:01
22:54
 
19 Even Jahnsen
WWOP
22:55 1:45
1:45
2:09
3:54
1:55
5:49
2:52
8:41
2:29
11:10
0:43
11:53
3:05
14:58
2:35
17:33
0:42
18:15
3:01
21:16
1:39
22:55
 
20 Britt Forsell Pirozzi
Lunds OK
23:03 1:46
1:46
1:41
3:27
1:48
5:15
2:31
7:46
2:17
10:03
0:42
10:45
3:12
13:57
2:41
16:38
0:47
17:25
4:10
21:35
1:28
23:03
 
21 Åke Sander
IFK Lidingös Skid o OK
23:09 1:18
1:18
2:34
3:52
1:54
5:46
2:28
8:14
3:12
11:26
0:53
12:19
3:40
15:59
2:31
18:30
0:46
19:16
2:29
21:45
1:24
23:09
 
22 Margareta Sjöberg
Lunds OK
23:36 1:28
1:28
1:48
3:16
1:58
5:14
2:36
7:50
3:15
11:05
0:36
11:41
3:01
14:42
2:33
17:15
0:50
18:05
3:53
21:58
1:38
23:36
 
23 Sven-Olof Nylén
OK Nolaskogsarna
24:19 1:25
1:25
2:10
3:35
2:21
5:56
2:51
8:47
2:44
11:31
1:16
12:47
3:02
15:49
2:37
18:26
0:39
19:05
3:46
22:51
1:28
24:19
 
24 Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
24:39 1:17
1:17
1:54
3:11
1:44
4:55
6:20
11:15
2:29
13:44
0:30
14:14
2:15
16:29
2:17
18:46
0:47
19:33
3:54
23:27
1:12
24:39
 
25 Knud Erik Thomsen
WWOP
25:10 1:27
1:27
2:07
3:34
2:38
6:12
3:01
9:13
2:41
11:54
0:42
12:36
3:15
15:51
2:41
18:32
0:51
19:23
3:52
23:15
1:55
25:10
 
26 Burne Nilsson
OK Torfinn
25:38 1:40
1:40
2:48
4:28
2:12
6:40
2:59
9:39
2:26
12:05
1:09
13:14
3:23
16:37
2:42
19:19
0:50
20:09
2:51
23:00
2:38
25:38
 
27 Dag Karlsson
WWOP
28:43 1:36
1:36
2:10
3:46
2:23
6:09
2:57
9:06
3:09
12:15
0:55
13:10
3:49
16:59
3:29
20:28
1:09
21:37
4:20
25:57
2:46
28:43
 
28 Raimo Salminen
OK Pan-Kristianstad
31:10 1:52
1:52
2:26
4:18
2:16
6:34
3:21
9:55
3:16
13:11
0:53
14:04
3:51
17:55
4:20
22:15
1:10
23:25
4:41
28:06
3:04
31:10
 
Eva Peterson-Erfors
WWOP
Ej godk.
Jan Dahlgren
Gustavsbergs OK
Ej godk.
Hans Bohlin
IFK Moras OK
Ej godk. 5:01
5:01
3:55
8:56
                   




Lång 2400 m 44 anmälda
1 Petter Eriksson
Södertälje-Nykvarn OF
13:12 0:50
0:50
0:06
13:12
1:18
2:08
0:57
3:05
1:15
4:20
0:19
4:39
1:29
6:08
1:28
7:36
1:13
8:49
0:12
9:01
1:32
10:33
1:54
12:27
0:39
13:06
2 Erik Liljequist
OK Älme
14:15 0:52
0:52
0:09
14:15
1:28
2:20
1:05
3:25
1:16
4:41
0:20
5:01
1:27
6:28
1:44
8:12
1:31
9:43
0:10
9:53
1:41
11:34
1:54
13:28
0:38
14:06
3 Oscar Vångell
Ärla IF
15:22 0:54
0:54
0:10
15:22
1:38
2:32
1:00
3:32
1:28
5:00
0:21
5:21
1:42
7:03
1:40
8:43
1:21
10:04
0:10
10:14
1:52
12:06
2:07
14:13
0:59
15:12
4 Patrik Lind
Ärla IF
15:37 1:48
1:48
0:09
15:37
1:40
3:28
1:07
4:35
1:16
5:51
0:23
6:14
1:26
7:40
1:35
9:15
1:24
10:39
0:11
10:50
1:48
12:38
2:04
14:42
0:46
15:28
5 Patrik Gunnarsson
WWOP
15:45 0:56
0:56
0:09
15:45
1:31
2:27
1:03
3:30
1:39
5:09
0:24
5:33
1:39
7:12
1:55
9:07
1:30
10:37
0:11
10:48
1:49
12:37
2:08
14:45
0:51
15:36
6 Karl Walheim
Ärla IF
16:32 0:49
0:49
0:19
16:32
1:27
2:16
1:12
3:28
1:44
5:12
0:21
5:33
1:35
7:08
2:00
9:08
1:38
10:46
0:21
11:07
2:04
13:11
2:12
15:23
0:50
16:13
7 Dag Steinar Ragvin
WWOP
16:53 0:56
0:56
0:14
16:53
1:35
2:31
1:12
3:43
1:29
5:12
0:38
5:50
1:40
7:30
1:51
9:21
1:37
10:58
0:23
11:21
2:06
13:27
2:22
15:49
0:50
16:39
8 Andres Laas
OK Skogshjortarna
18:29 0:56
0:56
0:14
18:29
1:50
2:46
1:04
3:50
1:38
5:28
0:27
5:55
1:50
7:45
2:57
10:42
1:40
12:22
0:20
12:42
2:05
14:47
2:28
17:15
1:00
18:15
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
18:29 0:52
0:52
0:12
18:29
1:51
2:43
1:06
3:49
1:33
5:22
0:26
5:48
2:00
7:48
2:05
9:53
1:40
11:33
0:16
11:49
2:29
14:18
2:56
17:14
1:03
18:17
10 Gunnar Nerius Jacobsen
WWOP
19:55 0:57
0:57
0:13
19:55
1:46
2:43
1:03
3:46
1:58
5:44
0:25
6:09
1:45
7:54
2:34
10:28
1:46
12:14
0:21
12:35
3:21
15:56
2:37
18:33
1:09
19:42
11 Annika Björk
OK Pan-Kristianstad
19:59 1:02
1:02
0:22
19:59
1:55
2:57
1:21
4:18
1:49
6:07
0:33
6:40
1:56
8:36
2:26
11:02
1:52
12:54
0:19
13:13
2:19
15:32
3:03
18:35
1:02
19:37
12 Jonathan Rosendahl
Ärla IF
20:01 0:58
0:58
0:16
20:01
2:01
2:59
1:22
4:21
2:27
6:48
1:00
7:48
1:53
9:41
2:29
12:10
1:38
13:48
0:22
14:10
2:02
16:12
2:38
18:50
0:55
19:45
13 Pavel Gvosdev
WWOP
20:37
14 Frode Konst
WWOP
20:44 0:59
0:59
0:18
20:44
2:24
3:23
1:20
4:43
2:12
6:55
0:28
7:23
2:14
9:37
2:17
11:54
1:48
13:42
0:20
14:02
2:33
16:35
2:49
19:24
1:02
20:26
15 Göran Månsson
OK Dacke
21:28 0:52
0:52
0:16
21:28
1:38
2:30
1:18
3:48
1:34
5:22
0:25
5:47
1:43
7:30
2:07
9:37
1:51
11:28
0:24
11:52
5:26
17:18
2:52
20:10
1:02
21:12
16 Lisbeth Dahl
Helsingborgs SOK
24:13 1:13
1:13
0:20
24:13
2:23
3:36
1:32
5:08
1:59
7:07
0:36
7:43
2:50
10:33
2:52
13:25
2:10
15:35
0:25
16:00
3:16
19:16
3:28
22:44
1:09
23:53
17 Lasse Karlsson
Istrums SK
24:20 1:12
1:12
0:23
24:20
2:29
3:41
1:23
5:04
2:00
7:04
0:28
7:32
2:07
9:39
2:19
11:58
1:56
13:54
0:22
14:16
5:44
20:00
2:55
22:55
1:02
23:57
18 Suzy Larsson
OK Skogshjortarna
24:37 1:07
1:07
0:18
24:37
2:43
3:50
1:34
5:24
2:07
7:31
0:36
8:07
2:18
10:25
2:57
13:22
2:16
15:38
0:36
16:14
3:38
19:52
3:16
23:08
1:11
24:19
19 Geir Hom-Gundersen
WWOP
24:45 1:11
1:11
0:26
24:45
2:35
3:46
1:24
5:10
2:19
7:29
0:29
7:58
1:48
9:46
3:00
12:46
2:08
14:54
0:30
15:24
4:42
20:06
2:58
23:04
1:15
24:19
20 Lennart Erfors
OK Torfinn
25:06 1:08
1:08
0:20
25:06
3:19
4:27
1:25
5:52
2:22
8:14
0:33
8:47
2:34
11:21
3:28
14:49
1:58
16:47
0:29
17:16
3:12
20:28
3:14
23:42
1:04
24:46
21 Sivert Axelsson
Kalmar OK
25:17 1:15
1:15
0:26
25:17
2:32
3:47
1:32
5:19
2:21
7:40
0:46
8:26
2:23
10:49
3:18
14:07
2:09
16:16
0:35
16:51
3:27
20:18
3:06
23:24
1:27
24:51
22 Åsa Lindqvist
Umeå OK
26:17 1:05
1:05
0:27
26:17
2:21
3:26
1:38
5:04
2:15
7:19
0:31
7:50
2:11
10:01
3:14
13:15
2:13
15:28
0:41
16:09
4:40
20:49
3:35
24:24
1:26
25:50
23 Roland Natanaelsson
Skåneslättens OL
26:49 1:04
1:04
0:21
26:49
3:02
4:06
1:27
5:33
2:14
7:47
0:31
8:18
2:30
10:48
3:34
14:22
2:09
16:31
0:28
16:59
4:04
21:03
4:17
25:20
1:08
26:28
24 Björn Linnersjö
OK Orion
27:04 1:14
1:14
0:28
27:04
2:34
3:48
1:27
5:15
2:02
7:17
0:33
7:50
2:00
9:50
3:09
12:59
1:56
14:55
0:28
15:23
7:09
22:32
3:00
25:32
1:04
26:36
25 Kjell Einarsson
OK Skogshjortarna
28:03 1:17
1:17
0:34
28:03
2:28
3:45
1:24
5:09
2:18
7:27
1:07
8:34
3:22
11:56
3:59
15:55
2:11
18:06
0:37
18:43
3:41
22:24
3:47
26:11
1:18
27:29
26 Sylvia Andersen
WWOP
30:43 1:31
1:31
0:29
30:43
3:45
5:16
2:16
7:32
2:58
10:30
0:49
11:19
2:44
14:03
3:33
17:36
2:05
19:41
0:33
20:14
5:09
25:23
3:31
28:54
1:20
30:14
27 Bengt Salomonsson
Skåneslättens OL
31:41 1:33
1:33
0:34
31:41
3:05
4:38
1:36
6:14
2:33
8:47
0:47
9:34
2:18
11:52
3:27
15:19
2:13
17:32
0:34
18:06
8:00
26:06
3:34
29:40
1:27
31:07



Skapad 2011-03-09 12:58:32 med OLA version 4.1.6